Olympic - Prázdniny na zemi

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Československo, 1979, 40 min

Prázdniny na zemi vznikl jako konceptuální koncert skupiny Olympic, ve své době na pódiích něco naprosto nevídaného.  Autorem hudby a aranží je Petr Janda, texty napsal Zdeněk Rytíř. Základním a spojujícím tématem písní je ekologie a obecný vztah člověka k životnímu prostředí a okolnímu světu. Později vyšla studiová verze koncertu a Česká televize se rozhodla vytvořit z písní jakousi koláž, která s nadsázkou inscenuje obsah textů. (sator)

nevermore

Album, jendoznačně za 5*****, klenot české hudební scény. Tady ty obrázky jsou se přivřenýma očima na 3*** možná ještě míň, takže mi to vychází aspoň na ty 4. Ale škoda no, jak píše kolega pode mnou, někdo si s tím mohl dát větší práci. ()

sator

Prázdniny na Zemi jsou konceptuální album skupiny Olympic z roku 1980. Jde o šesté řadové album skupiny a o první část trilogie, na kterou volně navazují alba Ulice z roku 1981 a Laboratoř z roku 1984. Autorem hudby a aranží je Petr Janda, texty napsal Zdeněk Rytíř. Základním a spojujícím tématem písní je ekologie a obecný vztah člověka k životnímu prostředí a okolnímu světu. ()

Themyth

Olympic mam velmi rad. V tomto pripade sa snazim nehodnotit hudobnu stranku. Hodnotim vylucne iba filmovu kvalitu tohoto radoby ekologickeho manifestu. Je to priserne. Este aj na tu dobu hlboko podpriemerne. Nevychadzam z udivu, ako mohli zverit produkciu takemu amaterskemu teamu. Ako mohli byt spokojni s vysledkom a ako je mozne ze je to v cervenych cislach ? Radim sa medzi labuznikov starsich veci ktore ma zaujmu, takisto milujem kadejake kultove obskurnosti. Ale toto nie. ()

• Petr Janda uvedl, že ve scéně, kdy bagr vyrve strom i s kořeny, se mu udělalo fyzicky zle. (sator)