Nadácia

USA, (2021–2023), 18 h 12 min (Minutáž: 45–69 min)

Predloha:

Isaac Asimov (kniha)

Jared Harris, Lee Pace, Slaney Power, Laura Birn, Leah Harvey, Terrence Mann, Mido Hamada, Geoffrey Cantor, Brian F. Mulvey, Cassian Bilton, Alfred Enoch (viac)

Seriál Nadácia zobrazuje skupinu vyhnancov na veľkolepej ceste za záchranou ľudstva a opätovným vybudovaním civilizácie počas pádu Galaktického impéria. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (11)

Season 1 (2021) (S01)

V rámci perspektívy, že ide o jednu z najočakávanejších adaptácií sci-fi v histórii, viac či menej sklamanie. V rámci súčasnej sci-fi tvorby nadpriemer, pretože nejde o akčný seriál, ale seriál založený na dôkladne premyslenej predlohe. Knihy som síce všetky čítal, dopodrobna si ich už ale nepamätám, napriek tomu výhrady ohľadom zmien až tak neakceptujem, je to stále nový fikčný svet a porovnajte si to napríklad so zmenami v I Robot alebo v niektorých Dickových adaptáciách. Stále však ide o akýsi úvod k celej problematike a buď druhá séria všetko pochová, alebo celý projekt naplno rozbehne. Tvorcovia ale budú musieť zareagovať na výčitky ohľadom nesústredeného rozprávania a v niektorých fázach (Terminus) tuctový vizuál. ()

Imperátorov mier (2021) (S01E01)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť jedna. ()

Príprava na život (2021) (S01E02)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť dva. ()

Matematikov duch (2021) (S01E03)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť tri. ()

Barbari pri bráne (2021) (S01E04)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť štyri. ()

Po prebudení (2021) (S01E05)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť päť. ()

Smrť a panna (2021) (S01E06)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť šesť. ()

Záhady a mučeníci (2021) (S01E07)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť sedem. ()

Chýbajúci diel (2021) (S01E08)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť osem. ()

Prvá kríza (2021) (S01E09)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť deväť. ()

Skok (2021) (S01E10)

Práve som videl sfilmovaný úsek môjho najobľúbenejšieho románu/ série románov od môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Časť desať. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Apple má s Nadací velké plány

Apple má s Nadací velké plány

23.09.2021

Od té doby, co kabelovka HBO zaznamenala obří a zejména dlouhodobý úspěch se seriálem Hra o trůny, se ostatní snaží o něco podobného. Netflix to zkouší přes Zaklínače, Amazon bude mít Pána prstenů, a… (viac)