Paličky

(relácia)
všetky plagáty
Rodinný
Česko, 2013, 3 min

Předškoláci hledají odpovědi na smysl nejdůležitějších slov našeho světa. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Někdy mám pocit, že když dramaturg - lhostejno jestli rozhlasové nebo televizní stanice - neví co by, vymyslí, že by se někdo mohl na něco vyptávat dětí, a že by byla hrozná bžunda sledovat, jak ty děti to či ono ve svých hlavičkách vnímají. Když tohle provedli na Radiožurnálu, byla to jediná chvíle, kdy jsem pokaždé přepínal na jinou stanici... pak byly jinde i pokusy ryze humoristické, kdy se dětí vyptávali na aktuální politickou situaci apod. což bylo na úrovni humoru "Návrat Idiota" z České Sody... když vezmu v potaz tyto svoje dosavadní zkušenosti, vychází z toho Paličky ještě velmi dobře. Zaměřují se totiž na otázky jako "kdo je hrdina" nebo "co je to sen", a prokládají dětské názory povídáním dospělého "hosta" (vybavuju si, že jsem tam viděl Pavla Lišku a Jakuba Koháka). Ale k čemu je další takový pořad? Ode mě 60%. ()

zdepapepa

Coby dlouholetému fanouškovi YouTube série Kids React mi objevení tohoto pořadu udělalo celkem radost. Vítaná je také lehká změna konceptu kde místo živých reakcí na zvolené video a následných otázek ohledně videa (+zřídka různé existenciální otázky lehce spjaté s videem) u Kids React tu máme odpovědi na řadu otázek s jedním společným tématem, k nimž je pro kontrast dodán jeden dospělý. Otázky jsou často zajímavé tím, jak banální se snaží rozebírat věci, u kterých by i lecjaký dospělý váhal s odpovědí. Plus zejména pro děti s krátkou pozorností hraje i krátká délka. Dospělí se tu nejspíš převážně budou rozplývat nad roztomilými odpověďmi anebo se smát těm zábavným. Alespoň já se u podobných činností kolikrát přistihl. ()

pytlik...

"A k čemu jsou prarodiče?" "Já nevím, děda furt jen sedí u počítače". "K čemu je banka" "Když je člověk bez práce, jde si tam pro peníze". ()

bo.rec odpad!

Bohajeho, je to možný?! Jsem teď viděl díl s Geislerovou, která kontrovala odpovědím dětí... Jsem z toho úúúplně vyřízenej - že děti melou nesmysly (to víme), ale dospělá baba? A to má být výchovný pořad? Jako že víc než zákon je láska? (říkala Geislerová). Mě poser. ... Zlatý prciny... (pro neznalce "Nejistá sezóna"). ()