Forbidden Ground

• Austrália Battle Ground

Zuří první světová válka a na západní frontě není klid. Po útoku zůstává skupina vojáků Britského impéria v bahnitém území nikoho. Pod německou palbou se snaží bojovat o své přežití. Souběžně se odehrává drama jejich blízkých doma v zazemí. (Ampi)

Blind307

...aj za mňa premárnená príležitosť...a pritom to bola riadna dráma...len tu bolo mnoho nedotiahnutých vecí...a prestrelených...napr.: plyn kvôli 3 vojakom? To ťažko...hliadka aspoň 30 vojakov na 3? Hlúposť nad hlúposť...ešte pochopím 1 vymletého Nemca, že mu preplo ale ak je to sniper tak by nevystrčil ani pol hlavy a nieto chodil vzpriamený. Kravina...ak bol rok 1916, tak medzi zákopmi bolo pramálo mŕťtvych, ale to sa dá odpustiť. Lenže žiadne iné končatiny odtrhnuté nebolo. Nepravdepodobné...ženy v tomto príbehu fungovali lepšie...tragédia vo filme u mužov aj žien bolo mrazivé čo fungovalo...detailíky "ušli"...škoda... ()

gogo76

Premárnená príležitosť. Filmová novinka z Austrálie ani zďaleka nevyužila potenciál príbehu ani špinavých a zablatených exteriérov. Úvodný sebavražedný útok proti proti nemeckým guľometom je zrežírovaný nudne a bez nápadu. K smiechu pôsobia scény v ktorých sa vojaci navzájom ťahajú z blata. Počas guľometnej paľby!!! V duchu si hovorím, že takto film fungovať nebude a chcelo by to niečo komornejšie. To napokon prišlo, ale príbeh troch stratených vojakov medzi dvoma nepriateľskými líniami je neskutočne rozťahaný a plný klišovytých dialógov, v ktorých som často vetu dokončil skôr ako postavy vo filme. Nebyť trochu napätia a hrozby z nemeckej strany tak je to strašná nuda. Záverečné o niečo pestrejšie minúty trochu pozdvihli nepresvedčivý dojem. Vedel by som si z tohto jednoduchého príbehu predstaviť celkom dobrý film, len to chcelo lepšieho režiséra, presvedčivejších hercov a lepšie napísané dialógy. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

kaylin

Válečné drama, které mi nesedlo. Jsou zde momenty, které jsou silné. Ty momenty jsou mimo válečné pole. Obecně je možné říct, že ty válečné scény z bojiště zde nejsou něco, co by jakkoli zásadně vynikalo. Jako drama to funguje mnohem lépe, skoro až zamrzí, že je to těmi boji kouskováno. V žánru obecně spíše slabší průměr. ()

Sympy

Každý si tak nějak hledáme svůj vzor,hrdinu,osobnost do které se buď snažíme vcítit,nebo uvažujem jaké by to bylo být v jeho roli. Tyto úvahy většinou sklízí-co si budeme povídat 2.světová válka-jakožto konflikt pro dnešní společnost pořád tolik zajímavý. Spousta lidí se tedy rádo ať už srovná,nebo alespoň najde zalíbení v některé z jejích postav. Mnoho zájmu samozřejmě sklízí i mnoha dalších konfliktů a válek. Avšak kolik lidí se vcítí do vojáků války první? Do válečníků a jejich myšlenek,úvah,strachu a odhodlání-lídí často nemyšlenkovitě a beze strategie vedených rovnou do mlýnů na maso,postavy bojující většinou v bahně a vlhkosti nejen proti kulkám a šrapnelům,ale i proti stále se vyvíjejícím plynům. PO DLOUHÉ DOBĚ FILM CO OPRAVDU ZAUJAL-DÍVÍM SE,ŽE JE HODNOCEN TAKHLE MÁLO,NENÍ TO VELKOFILM S TISÍCEM PROLÍNAJÍCÍCH SE POSTAV A PŘÍBĚHŮ,ALE SVŮJ PŘÍNOS PRO DIVÁKA URČITĚ NEPOSTRÁDÁ,NAVÍC HERECKÉ VÝKONY ROZHODNĚ NEJSOU NĚCO ZA CO BY SE MUSELI HERCI STYDĚT... ()

Askaneli

V případě toho filmu jsem doufal, že se mi dostala do rukou taková vkusně pojatá sonda západoevropskýho mlejnku na maso ročník +- 1916. Po úvodním proškrtnání komparzního balastu, což byl mimochodem, dle mého názoru, vrchol filmu, zůstalo 2 a 3/4 chlapa zahrabanejch rypákem v bahnitým území nikoho. A teď, Benji, hledej cestu domů. Což bylo v pohodě. Našli se, zkontrolovali se, pokecali, ale pak už to šlo stabilně kvalitativně dolů. Například ta vejškrabová oddysea paní rotmistrové byla neuvěřitelně rušivá, a to přestože si vždycky užívám veškeré sufražetské a jinak emancipátorsky laděné snímky. Nudným se postupně stávala i hra na hady mezi trychtýři po granátech. Popolezem, necháme po sobě parkrát vystřelit, zalezeme, pokecáme a zase popolezem. Ale alespoň to bylo docela oživení po často vkládaném, naprosto nadbytečném, interrupčním intermezzu. Docela mě zamrzel archetypálně zobrazený boš. Jako příslušník agresívní teutonské soldatesky byl škaredej, zlej a záludnej. Navíc ta jeho vykuchaná škraň měla dát najevo i divákům s nižším duševním kapitálem, že tento brávek je opravdu ten největší zmrd na daným úseku fronty. Byl to až takovej dacan, že ho samozřejmě museli nakonec zabít. Velmi by mě zajímalo, kde se ještě skoro po sto letech bere ta potřeba ukazovat fricky jako naprosto morálně defektní a neživotahodné jedince. Závěrečná sóloakce u náhrobku byla zbytečně okázalou tvůrčí masturbací. Ale ten začátek se mi opravdu líbil. A místy i ten prostředek, nač být malicherný. ()

• Natáčanie snímky prebiehalo v austrálskom štáte Nový južný Wales, konkrétne v okolí miest Sydney a Dubbo. (MikaelSVK)
  • Některé větší exploze mohli být slyšet na vzdálenost až 30 kilometrů. Většina kráterů byla vyhloubena už před explozemi, ale některé až během výbuchů. (Cheeker)
  • Celý film byl natočen za 21 dní. (Cheeker)