Kliatba

• Česko Kletba (viac)

Na farmu dopadne podivný modrý meteorit, který ale přináší jen zkázu pro vše živé. (oficiálny text distribútora)

Chuppa

Průměrný osmdesátkový horror podle Lovecraftovy povídky Barva z kosmu. Film má pomalejší rozjezd, ale pak se to dá dokoukat, spousta dobových efektů, hnisající, pukající vředy, náboženský fanatik a úlisnej realitní makléř, takže ve finále OK. ()

djbarrel

Žádná sláva se nekoná. Jo dobrý spadne podivnej meteorit, kterej se za chvíli rozpustí a kontaminuje vodu. Rostliny shnijou, zvířata zešílí a shnijou a lidi taky zcvoknou a taky shnijou a než shnijou mají chuť na krev a nebo alespoň na kontaminovanou vodu. Je tu mladej kluk, kterýmu nikdo nevěří ... no prostě klasika let 80tých ... Ale ... je tu, ale - a to v tom, že nechápu proč se všichni museli chovat tak dementně, hlavně toho doktůrka jsem nechápal. Sice se snažil, ale dělal všechno špatně. Prostě buď liknavost nebo zabedněnost postav dopustila to co se stalo. To by sice mohlo být, ale tady to bylo trochu moc okatý. A navíc jsem nepochopil jak mohla kontaminovaná voda zbořit dům. Nebo strhat tapety, to fakt ne. Moc se přehánělo a to jak tam kde se dalo, ale i tam kde se nedalo. Bohužel si myslím, že se to bralo moc vážně, ale vážné to ve skutečnosti nebylo. Jako většina podobných filmů let osmdesátých. 39 % ()

Aywes

Masky naprosto supr!Jen i těch 92 minut mi přišlo šíleně natažených než se něco dělo.Chyběli hold nějaké ty koule.Škoda mělo to celkem hezký potenciál. ()

m.xFuck

Velmi zdařilá adaptace povídky HPL - Barva z kosmu. Předlohy se film drží celkem slušně a na to, že je 30 let starý fungují i efekty. Neuškodilo by to trochu prokrátit a ne úplně dokonalé maskování schovat více do stínů, ale i tak velmi dobré a pro příznivce mistra Lovecrafta povinnost!!! ()

Skeewe

Klasika z pera mistra Lovecrafta se dá dost těžko pokazit, čekal jsem ale rozhodně víc. Když si přečtu originál "Barva z kosmu", mám z toho rozhodně větší požitek a pokud mám chuť, vyšlo to i namluvené jako audiokniha a ta atmosfera se s filmem nedá srovnávat. Celkem dobré, ale mohlo se mnohem více blížit předloze, rezervu má hodně velkou. ()

TylerD.

Jak tu někdo v komentáři pode mnou napsal - další slizoidní 80kový horor. Tenhle má ale zvláštní, pomalou, nehezkou atmosféru. Taky má pět pokračování a v prvním hraje pro mě nezapomenutelný Klinger z MASH. Každopádně je to celý nechutný a lidi jsou tam na sebe ošklivý. ()