Neon Demon

• Francúzsko The Neon Demon (viac)

Jesse (Elle Fanning) je mladá, krásna a má onú tajomnú esenciu, ktorá ju vyčleňuje zo zástupu dokonalých krások uchádzajúcich sa o svojich pár rokov slávy na módnych mólach v Los Angeles. „Kto by chcel kyslú smotanu, keď môže mať čerstvé mäso", poznamená na jej adresu jedna zo závistlivých kolegýň, ktoré ju sprevádzajú po márnivých zákutiach fashion sveta. Neónový pulz večierkov a sektárská atmosféra fotografických seáns začínajú mladé dievča natoľko pohlcovať, že prehliada varovné signály – prostredie plné odleskov a luxusného pozlátka totiž ukrýva zlo, ktoré sprevádza kult krásy od pradávna. Pre naivnú Jesse v ríši divov už ale môže byť neskoro. Zatiaľčo prežíva svoj neonový sen, v diaľke sa prebúdzajú prízraky vrážd, nekrofílie a kanibalizmu. Farboslepý dánsky provokatér Nicolas Winding Refn vyzýva diváka, aby s ním vstúpil do pestrofarevného prázdna, ktoré požiera pôvab a nevinnosť. Horor o kráse a ničote i o kráse ničoty – Neon Demon vťahuje diváka do zvodnej čiernej diery módneho priemyslu i Mesta anjelov. (Film Europe)

Aquila

Pro mě osobně film roku. Po zdejších hodnoceních jsem se bál nesmyslně poskládaných pseudoartových obrazů, ale postupně mě film vtáhnul dokonale fungujícím spojením hudby, obrazů, emocí i děje, že jsem ani nedutal a vyůstění mě dorazilo k úplné filmové radosti. Dotýká se podstaty krásna, čistoty a čistého zla v člověku a obrazovým ztvárněním si hraje s divákovým podvědomím. Příznivci lynchovsky laděných filmů by si Neon Demon neměli nechat ujít. ()

Richie4422

Film o prázdnote priemyslu, jeho lesku a kanibalistickom pôsobení na spoločnosť všetko transformuje aj do svojej formy. Film je krásny, bez rozťahanej a zreteľnej myšlienky aj prázdny. Bohužiaľ aj veľmi pomalý. Ide o to, že Nicolas všetko hodil na formu, čo je v tomto prípade pochopiteľné, avšak z filmu to robí len peknú zaujímavosť a vizuálnu skúsenosť, nie film na nočné premietanie- pokiaľ nerátame posledných 20 minút, kedy Nicolas predvedie aj svoj hororový talent. ()

Brumbambule

Mysteriózní film pro velmi náročného diváka. Pro mě trápení na dlouhých 117 minut. 1 hvězda za to, že holky byly nádherný a krásně se na ně koukalo. Jinak pro mě film utrpení. ()

erisibillova odpad!

Hnus. Nečudo, že ludia odchádzaju este pocas premietania. Je to velky extrem, aspon pre mna. Dufam ze ma z toho necakaju nocne mory. Ako cucá krv z ruky, ako sa tam uspokojuje s mrtvolou, zje oci babe ktoru zabila...Kde je tá fantázia? Kde sa to vytratilo y filmov? Nominovala by som to na zlatu malinu, alebo aspon na zlaté hovienko. :( blee :( ()

Baru.Class

to je tak, když se někdo snaží natočit film o debilním modelingu trošku jinak...moderněji...a stojí to za h*vno...nepochopila sem útrpně dlouhý stopáže různě blikajících debilovin, možná kdybych si šlehla extošku, ale takhle za střízliva? Po skouknutí člověk dojde k celkem jasnýmu závěru, že celej modeling je prolezlej vyhublejma kanibalistickejma a ještě k tomu nekrofilníma lesbama, že do motelu v americe běžně skakaj pumy jak na běžícím pásu a že ikdyž máš xicht jak vesnická vymaštěná pindulína co se tváří jak vegan ve steak baru, tak se můžeš dostat na titulku časáku co čtou bulimistický antropogenní anorektičky..jo asi tak...jedna hvězda za Keanua (pac je sexy vzdy a vsude) a druha za odvahu něco takovýho natočit ()

jarmil8

Možná se Refn našel ve sdělování banálních a dávno známých pravd (viz např. Altman) o modelingovém průmyslu nebo už je mu jedno co točí, ale soustředí se pouze na formu. Film mě nenudil, ale vyzněl na prázdno, asi jako ten předposlední. ()

Elizabethx

Tady lze vidět přesný příklad filmu, jenž je určený pro určité publikum, ale dav se na něj podívá s tím, že očekává horor a vůbec nepochopí sílu tohoto filmu. Výborné vizuální kompozice. Dokonalá práce se zvukem. Příběh také silný - ovšem, zde právě strhávám hvězdu - bylo by třeba jej více rozvést. Film vyloženě stojí na tom, že má člověka zaujmout vizuálně, ale pokud by měl obstát jen ta tomhle, je to vhodné tak možná na videoklip. Celovečerní film by již měl mít i nějaký lepší příběh, který zde je - a opravdu dobrý, ale není dle mého dostatečně proveden a rozveden. ()

SaMaeL98

55%... Dobře... No... OK. Netuším, čím si tak zajímavý, originální a krásný film vysloužil tak střídmé hodnocení. Před shlédnutím filmu jsem si jeho profil na CSFD neprohlížel, ale než jsem šel napsat komentář a film ohodnotit, doufal jsem tak v 80%... Krásné ženy, temná a oslňující atmosféra s až hypnotickou hudbou a záběry. Zvláštní konec, který se mi ovšem nijak nehnusil. Celkově šlo o jedinečný zážitek, který si u mě vysloužil 5 hvězd a stálé místo v mé paměti a srdci. ()

HScy

Jeden z mála filmu, kdy lituji, že jsem ho viděla celých 118 minut. Asi nejsem ten správný divák, který by ocenil tento žánr. Ačkoliv žánry mystery, horor či thriller mám ráda, tohle mi nějak nesedlo. Ať už je to hlavní představitelkou Elle Fanning, která mi přijde dost umělá, tak scény typu masturbace na mrtvole, zkrátka nejsou pro mě. Pokud máte silný žaludek a máte rádi umělecké vizuální filmy, tak se na film určitě podívejte. ()

surprise

Toto je ten druh filmů, kde je obraz důležitější než slova. Proto nejde o logiku děje, ale o logiku pocitu. Něco jako sen. Výborná práce. ()

KeineLust

malá černohumorná alegorie na všechny možný klišé, který napadnou laika když se řekne "modeling". povrchnost, posedlost krásou, noční život, hladovění a do toho jedna éterická naivka a trio crowleyovských neo-čarodějek. přesto, že samotný téma, nebo spíš prostředí je pro mě velká neznámá mě to nakonec až překvapivě pohltilo, asi hlavně proto, že fakt do jakých kulis je to hozený lahůdkově nahrává typickým NWR trademarkům, čimž myslim jak pulzující audio-vizuál, tak vyšokovaný brutální kontrasty, kterých si hlavně v závěrečný třetině užijem víc než dost. samozřejmě jde o divácky dost náročnej kus pro specifický publikum, a svým způsobem chápu, že znudí, otráví nebo případně znechutí i část cílový skupiny, natož ty ostatní. NWR zachází každým filmem dál a příjde mi, že testuje co jeho publikum zkousne. u mě zatím dobrý :)) P.S. nemůžu nezmínit malou roli Keenu Reevese a famózní scénu s pumou - jeden z highlightů celýho filmu. ()

Thug_Leo

Aby se film zalíbil: Povrchní ramínko na předražené hadry, frčet na tripu a nebo být gay návrhář....ani jedno? Tak se nekoukejte 1* za Keana ()

Seffi

Neon Demon je určitý druh módního hororu, který pracuje převážně s atmosférou. Celou dobu mě držel v jakési nejistotě a v očekávání, co přijde dál. Ale nakonec se to jako celek povedlo. Děj filmu je jednoduchý a perfektně vystihuje krutý a kompetitivní svět modelingu, kde originalita a dokonalost udává směr, pro který se modelky, pro udržení svých pozic, doslova požírají navzájem. ()

CaptainAss

Snímek, který ve mně vyvolal smíšené pocity a nevím zda vyhrává více ten kladný nebo záporný pocit. Snímek je velice esteticky krásný. Líčení postav, modelky a šaty. Taky efekty a kompozice snímků (i když ze začátku jsem si myslela, že dostanu epileptický záchvat). Stručně a jen okrajově to ukazuje svět modelingu a čím vším si někdo takový musí projít. Taktéž je to s vývojem psychiky postav a hlavní postavy Jessee. Ze začátku je to miloučká holčička, co si postupem času uvědomí jak velký vliv má její vzhled a začne jí růst ego. To si poté uvědomí i její konkuretntky a už to jede. Děj byl zdlouhavý, ale zároveň tam nebylo nic hlubšího. Zápletka byla celkem jednoduchá. Ovšem samotný snímek měl hodně zajímavé umělecké prvky, které znázorňovaly víc, než bylo v tom celém filmu řečeno. Tyto prvky byly většinou odrazem podvědomí jednotlivých postav. Musím pochválit ale autentičnost postava, jelikož někdy mi přišly jen jako tělo bez duše, co jede na automatiku a touží jen po dokonalosti. Což bylo wau! Ale jednoduše řečeno, něco mi tam chybělo, něco co by mě doopravdy nadchlo. Je to zlatý průměr, kdy to stojí za shlédnutí, pokud máte rádi psychologické drama, které má docela zajímavé umělecké prvky a zajímavou zápletku s Keanu Reevesem. :) ()

Milo384

Audiovizuální filmek, fakt mně hodně bavilo, jak se mladá holka dostává na výsluní, ale je jasné, že ji někdo musí srazit. Toto je shrnutí celého děje. Konec jsem bral spíše symbolicky. Horor to není, ale napětí a tíživý pocit nechybí. ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Festival Be2Can, který se uskuteční v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně od 6. do 12. října 2016, zveřejňuje kompletní program, jehož ozdobou bude čerstvá držitelka Ceny poroty z Cannes,… (viac)

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (viac)