Ve městě se začali probouzet mrtví a dvě rodiny se snaží přežít jednu strašnou noc na začátku zombie apokalypsy... (TV Horor Film)

kingik

Hlavně vydržet do svítání! Prodloužená a opožděná verze slavného klipu Michaela Jacksona anebo potřeba se trashově vyřádit? Klidně obojí. Šílenec John Gulager najednou u svého filmu chytil "rozum" do hrsti, využil svých znalostí z oblasti zombie žánru a do svých hrátek s nemrtvými angažoval část svojí rodiny. Jmenovitě bratra Toma, kterému svěřil práci ve druhém štábu. Jsme svědky pohnutých osudů dvou sousedicích rodin, Jacksonových (já říkal, že na toho Jacksona přijde řeč) a Maddonových, které jsou ve stejnou noc nuceni bojovat o přežití s hordou krvelačných monster vstávajících z hrobů poté, co do ovzduší pronikl smrtící vir. Postupně jim zakousávají členy jejich rodin, a i když sousedské vztahy obou rodin byly do té doby na dobré úrovni, tak v případě zombie invaze jdou stranou, a do popředí se především dostává bezpečnost, která je nutná pro přežití. Pokousané členy rodiny, anebo bližní, je třeba eliminovat anebo je vydat napospas osudu. Na nějakou lítost nebo výčitky se nehraje. Nikdo nechce dát kůži někomu s mátoživou chůzí a pachem po shnilém mase. Poté, co velmistr v oblasti trash bijáků John Gulager přecenil svoje síly na pokračování piraních zabijáků s ostrými zoubky, tak se dal všanc jiným, a poněkud vyhnilejším zoubkům, a udělal moc dobře. Zombie v jeho podání možná nedosahují excelentní stylovosti, ale současně ani netouží být navoněným exkrementem, jak tomu bylo v případě nedávné "bradovskopitovské" anabáze, jejíž záměrem bylo elitní povýšení brakovosti, ačkoliv to k danému žánru ani nepasuje, neladí, a je to vesměs nežádoucí a zbytečné. Gulager s nikterak dobrým technickým zázemím, v rámci omezených televizních možností, dosáhl kvality. Jeho film má až do závěrečné třetiny grády. Pak najednou vyměkne a přestane překvapovat. Gulager střídá drastické a krvavé okamžiky, ve kterých příliš nikoho nešetří se sekvencemi, ve kterých hraje prim pud sebezáchovy nad dlouholetým přátelstvím a dodržováním společenských konvencí. V tom druhém jmenovaném je tradičně velmi silný. Slabší je, když se snaží vyrovnat nějakým vzorům a nějakým způsobem se je snaží do filmu nakopírovat ve snaze je například citovat. Nejedná se tentokrát o kino snímek, a tak jeho snaha byla tolerována. Zombie filmy zřejmě nikdy nebudu cíleně vyhledávat, a dá se říct, že jsem nad nimi před časem zlomil hůl. Gulagerovi chyběl pověstný smradlavý chlup z hlavy zombíka, aby se v tento žánr vrátila moje důvěra. Pro tyto účely angažoval ne zrovna nejpodřadnější herce. Minimálně Daryl Hannah by to v budoucnu mohla dotáhnout na královnu braku, když se jí v áčkových filmech přestalo dařit. Následovat by jí mohl mladičký objev Rachel G.Fox a i ostatní herci se mně líbili. Film měl perfektní spád, žádné zbytečné kecy, šlo se rovnou na věc a nasazené tempo až do konce nepolevilo. Vylepšil bych krvavost filmu a zlepšil závěr, respektive udělal bych ho zajímavějším a nějakým způsobem překvapivý. Pro mě po hoooodně dlouhé době film se zombíky, co mě bavil. A to se nejedná o film nijak zvláště revoluční ani inovativní, ale dělaný s poctivostí a s nezastíranou láskou k braku. Mé hodnocení: 80% () (menej) (viac)

Dellamorte

Daryl v poslednej dobe rozkvitá do všetkých žánrov. Agenta má asi bývalého kolportéra, inak totiž netuším prečo tak nezmyselne blúdi medzi " garážovou " komédiou ( tam ju možno podrží ostatný cast ) sociálne " vyfrillovanou podívanou " a horrorom, kde ju okupujú ešte stále neopozeraní " Zombies, The " . Aby toho nebolo málo, názov je originálny, asi ako aj príspevok do hory podobných zbrusu nových vyšlachtených odrôd. Chovanie sa postáv ( tie mi boli náležite uvoľnené) v kritických situáciach a ich mohutne vynaliazevý boj s okupantmi ma rozčrepil. Mdlé aj na TV, no iste si tam niekto nájde svoje OK. Tie úlety vezmem z jej strany ako snahu zabudnúť na Kennedy, Jr. 20 rokov starý flirt, prirátam TV - vychádza ultra silená 2ka. ()

drankeryth

Slusny zombie horor, kde to vrie od sameho zaciatku az po koniec. Pacilo sa mi na tom, ze sa s tym nesrali a pekne od zaciatku filmu bolo o zombie ludkov postarane v plnom prude. Konecne po dlhsej dobe som videl zombikov vychadzat spod zeme na cintorine. Utokov bolo tiez dost, len mohli ich urobit do lepsieho uhla pohladu, co aj tak film neuberalo na krase, pretoze napatie vo filme je na kazdom kroku, skade asi moze vyjst nakazeny clovek zombifiadou:) Priestor pre gore maniakov bolo bohuzial malo, len obcas aj do tohoto zanru zabrdli tvorcovia, ako bolo vycinanie Daryl Hannah pri konci filmu, kde sa s chuti vysantila s sablou v rukach proti zombikom. Aj pocas filmu sa nieco ukazalo, co by stalo za rec, ale najviac toho bolo poskytnute pri konci filmu, kde ta kamera dostala lepsi priestor oproti utokom zombikov vo zvysku filmu. Mna film vobec nesklamal, ako som si najprv myslel podla hodnoteni na csfd. Som rad, ze som sa spociatku mylil a z filmu sa vyliahlo solidne zombie susto, ktore malo dobry napad, ako vo filme napredovat v slusnej atmosfere a privalom dostatocneho mnozstva nemrtvych tiez dava body ku prospechu dobrej veci. Jedna vec sa mi nepacila, preco sa vlastne ludia nakazili neznamym virusom. To vo filme nebolo vysvetlene, co je aj troska skoda. ()

dawe787

Ale běžte! Když pominu ten nesmyslný název a to hloupé aranžování oživlých mrtvol, tak to byl parádní napínavý příběh, kor když v poslední době jsou tak 2-3 kvalitní horory za rok mínus nějaké ta céčka. Taky jsem fanda Walking Dead, ale kvůli tomu nezavrhnu o těch jejich dlouhých pausách ostatní podobně žánrové filmy. ()

korbitch22

Tak mám ten dojem, že dokud Mila nevyprdne haranta a Anderson konečně nedodělá epické rozloučení se sérií Resident Evil, dobrých zombie se nedočkáme.Tenhle žánr jsem vždycky považoval za děsně stupidní a opravdu minimum světové kinematografie o oživlejch hnilotinách uznávám.Gulager jasně dokázal už dřív, jak mizerný režisér to je a tady to už jen demonstruje na plné čáře.Herecké výkony naprosto příšerné, režie ubohá, hudba asi měla navodit atmosféru 70. let a vzdát čest dalšímu ubožákovi Romerovi, ale synťák v roce 2014 vážně bolí.Jediné, co v téhle milionté variaci na stupidní chování postav ve světě oživlých debilů stálo aspoň za něco, jsou masky a zvukové efekty a já se divim sám sobě, že téhle mrdce sem schopen dát aspoň jednu *, ale spíš to bude tím, že jdu za deset minut na pět Budvarů a večer na Johna Wicka, tak mám dobrou náladu i po zhlédnutí téhle stupidní sračky.10%. ()