Metallica: Memory Remains, The

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1997, 5 min

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň The Memory Remains je súčasťou ich siedmeho radového albumu "ReLoad", ktorý vydali v roku 1997. (MM_Ramone)

Lukoboss

90. léta, resp. alba Load a ReLoad, jsou jedním z nejdiskutovanějších (jestli se to vůbec dá říct) období u téhle formace. Někdo to má rád, někdo ne, jiná varianta snad ani neexistuje. Hudebně proti tomu nic nemám, to vůbec, ale ten klip je prostě divnej. ()

MM_Ramone

Americkú kapelu Metallica sledujem prakticky od jej prvého albumu. Vždy som obdivoval ich originálny zvuk a obrovskú hudobnú kreativitu. Každá ich platňa je plná prekvapení. Vždy prinesú niečo progresívne. Udávajú smer tvrdej, gitarovej hudbe. Metaloví géniovia z Kalifornie. Obdobie, kedy natočili albumy Load a Reload patrí medzi ich najkľudnejšie. Výrazne zmenili image a zvoľnili tempo. Vyprodukovali vtedy veľa perfektných, do posledného detailu prepracovaných, rockových skladieb. Jednou z nich je aj pieseň "The Memory Remains", ku ktorej bol natočený tento videoklip. http://www.youtube.com/watch?v=RDN4awrpPQQ **** ()

corpsy

Technický špecialisti sa dali na klipe záležať, aby režisérove požiadavky dodržali do bodky. Silne dobový videoklip. Z môjho pohľadu je to ale len a len plus. ()

martinkaziki

The Memory Remains je první singl k albu Reload. Antigravitační klip na velké houpačce, Hetfield, který odhodil zbytek hřívy i knír alá Lemmy, úplně nová image celé kapely. Doprovodné vokály nazpívala anglická zpěvačka a herečka Marianne Faithfull, která si v klipu i zahrála (dáma s flašinetem). Inspiraci pro tuto skladbu našla Metallica ve filmu Sunset Boulevard. Premiéru na MTV měl videoklip v listopadu 1997. Pro mě osobně další výborná písnička a skvělý klip Metallici. ()

DarthArt odpad!

Přežitá bývalá vůdčí metalová kapela se potácí v bahně neschopnosti a namyšlenosti a do toho nepříjemně kvílí jakási vyžilá zpěvačka sto let za zenitem. Kapela jakoby paří a hází tvrďácké pózy, ale moc jí to nepomáhá a místo chtěné superpecky spíš podtrhuje svoji mizernou existenci á la 1997. Smutný obrázek. ()