Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

tucnakova

No, potěš Jirko, jestli si myslíš, že tohle normálně rodiče sympaťáci dělávaj ( a jestli né - a byl záměr ukázat je jako nenápadný zrůdičky - tak naopak velká sociální sonda a omluva ) - za nápad jsem byla ochotná zpočátku uštědřit i víc a přimhouřit před totálníma kravinama tipu kamera na střídačce, ale ten závěr ... !? ()

Mejdzula

K tomuto filmu se chci vyjádřit již dlouho a nějak jsem na to zapomněl...tak snad to bude ještě za něco stát...nuže, rodinná komedie to tedy vskutku není ani omylem. Když bych to měl zařadit já ze svého amatérského pohledu, tak vyberu psychologické drama. Ještě se mi nikdy nestalo, aby mi bylo po nějakém filmu tak neskutečné stresoidně, omráčeně a úzko. Měl jsem i pocit, že nutně potřebuji mluvit se všemi herci, aby mě uklidnili, že to byl jen film. Protože v tom filmu bylo tolik šokujících a zdrcujících psycho zpráv, že se tomu snad ani není proč divit, ač absolutně nechápu klid všech zdejších komentujících. Ale zpět k psychu...nebylo ho tam až moc? Vždyť to se snad ani nemůže proboha stát a ustát to...jako wtf...tohle začal film ládovat až ve druhé polovině, tak první byla hravá, pohodovější a mně bližší - zejména pak věkem hlavních hrdinů (ale jsou o něco mladší, tudíž obdivují i takový lehce trapný a nechutný humor) a zápletkou se Stáňou, to jako ok. Sám si taky rád točím a v některých záběrech jsem se i celkem poznal :). Další zápletky však byly strašně hardcore, vůbec se mi o nich nechce přemýšlet...původně jsem chtěl asi napsat víc, ale tohle asi stačí. Kluci herecky mile trapní (co však čekat v jejich věku od mého hodnocení), ostatní byli řekněme ok, to já neposoudím. Taxikář Táborský mi přišel geniální, ale ten humor v té výsledné dusné a těžké atmosféře působil na mě dosti nedobře, tedy měl jsem to naopak, než jsem si někde přečetl...co se týče hodnocení, tak těch 5* si to logicky zaslouží za absolutní vtáhnutí do děje (nepamatuju se, že bych si musel uvědomit, že jsem v kině a nic mi nehrozí...) a vůbec asi za všechno...jsem rád, že se taky čas od času v ČR povede film.. :) budu asi držel lva na Českého palce. ()

Pajulka55

Film, který mě po dlouhé době z české tvorby zaujal. Kluk dostane od rodičů zrcadlovku, se kterou pomocí svého kamaráda odhalí rodinné tajemství. Film, u kterého jste napjatí a zvědaví, jak to vlastně všechno nakonec dopadne. Jirka Mádl velmi příjemně překvapil. ()

DjLibnei

Když jsem viděl jména Mádl , Vetchý-neváhal jsem a pořídil jsem si tenhle film i bez přečtení dalších údajů. Přiznám se, že jsem čekal něco jinšího, ale pohled na svět 11 letého klučiny a jeho prožité detektivce mi přišel milý a zábavný... Ale ne zase tolik, že bych se těšil na jeho další shlédnutí. Opravdu nevím, jak to mám hodnotit, proto se tomu záměrně vyhnu! ()

RomanT

Nejprve jsem se chtěl podívat sám, než to pustím klukům, protože jsem si nebyl jistý, komu je film určen. A nevím to ani teď. Dospělým určitě ne - začal jsem si u toho číst a myšlenkama jsem děj popoháněl, aby to už skončilo, dětem z jiných důvodů také ne. Možná někoho podobného ducha osloví první polovina plná primitivního hokejistického (Mádlova) uvažování, ale na druhou, zcela vážnou část, už nebudou mít trpělivost ani děcka. - No ale vždyť to natočil jedenáctiletý kluk, který je jako režisér uveden i v titulcích, tak co byste chtěli? - Hmm, dobře vymyšlený alibismus. ()

Ondrew odpad!

Nehnevajte sa, ale tentoraz uz asi budem vskutku vulgarny (ehm). Chcete mi nakecat, ze som mal moznost vidiet TEN ISTY FILM, O KTOROM SA TU TAK ABSURDNE POZITIVNE VYJADRUJETE??? Ak by bola skutocnost taka, ze sme my, na ktorych zanechal prave tento film nezvratne psychicke nasledky, videli celkom iny film... v danom pripade ok, chybicka se vloudila a tym to hasne. Lenze... LENZE... LEEEEEENZE... nie! Evidentne sme vsetci videli jeden a ten isty film, pod ktory sa podpisal (evidentne totalne zdegenerovany) J. Madl. Z hladiska scenara by som mu to... MOZNO... este s prizmurenym ok(n)om horko-tazko nejak uznal. Avsak do toho celeho este i rezia??? Jezkovy zraky, nepomozem si, ale toto cele je (pevne verim) len nejaky vskutku nevydareny ftiiiiiiiipek!!! TOTO proste NEMOZE byt pravda! Ked uz nic ine, tak sa zamyslime nad tym, ze to cele MALA BYT tzv. "rodinna komedia". Ktory debil z filmoveho stabu prisiel s tymto napadom??? Okamzite by som mu dal vypoved a uz by si ani neskrtol. Vypustit totiz do sveta nieco TAK UBOHE... trapne, natocene stylom..... "toc, toc, toc, ved to nejak v strizni zosekame"..... okorenene zopar pozeratelnymi hercami a momentkami (minimalne O. Vetchy, ktory uz asi tiez berie akukolvek ponuku, co ma velmi mrzi)..... Nechapem. Proste nechapem a evidentne ani nikdy v zivote chapat nebudem. Kazdopadne ma maximalne pobavilo tunajsie CSFD hodnotenie, za ktore sa mozeme podakovat vsemoznym samozvanym "pseudointelektualom", ktori sa do SKUTOCNEHO vcitenia v ramci filmu sice doslova HO*NO vyznaju, no i tak by tento kompletne sprzneny paskvil uznali (bez pokrytectva a alibizmu) za NEVIDANE VELEDIELO!!! Btw, fajn... mozete byt radi... celym tymto sk*rvenim filmoveho priemyslu ste mi len zbytocne pokazili naladu... vy "filmovi experti"!!! 0% ()

rigby

Dokoukal jsem film a dojetím a přes slzy jsem nebyl schopen slova. Nikdy bych to do Mádla neřekl. Čekal jsem pohodový film, který nebude nic řešit, ale dostalo se mi i něčeho jiného. Od prvních okamžiků se jedná o krásný klukovský film, který je natočen zajímavým pohledem. Klukovskému blbnutí občas chybí trochu života a svěžesti, nicméně některé scény jsou naprosto unikátní a na tváři mi vykouzlily hodně široký úsměv. Jako velké minus jsem viděl v absenci hlubšího příběhu, protože čas se po většinu filmové doby jen líně valí vpřed, nic zásadního se na plátně neodehrává a nikam to nesměřuje. Možná o to víc mě srazil na kolena závěr filmu, který svou přímou syrovostí vyrazil z mých očí gejzír slz. Asi budu muset ještě chvíli vstřebávat, ale vlastně i ten konec je stejně klukovsky upřímný a nehraný jako předchozí nevinné laškování s kamerou. A to je dobře. Bravo, tleskám! ()

jjjerry

Mádl je pro mě skvělý herec, ale čekal jsem od něj daleko víc. Kotkův Ctrl Emotin měl jiný level. Nenadchlo mě to pojetí, nudil jsem se koukat na malý kluky, možná jsem na to "moc" starej a nebo možná moc mladej. Hlášky typu "kadíš" mně přišly trapný a spíš ubírali na kvalitě. Zápletka trošku předvídatelná, ale děj nebyl dotažený. ()

john986

Cca pulka filmu super, uzival sem si to jako napr. Probudim se vcera. Ale pak to zklouzlo do nesmyslnyho, navic do detailu predvidatelnyho pokusu o drama, ktery celej pozitivni dojem z filmu zkazilo. Myslim, ze na takovy pokusy ma Matl jeste par desitek let cas. Pokus o to nacpat do jednoho 90min filmu navic az v druhe pulce (tj do 45 min) co nejvic negativ... zlodej, nasili, postizeni, smrt byl ve finale az komickej. ()

Lachtan44

Jakožto Budějčák tělem i duší dávám dvě hvězdy, ale jen z důvodu netradičního pohledu na mé rodné město. Jinak je tohle dílo absolutní ztrátou času... ()

v.indruchova

Dosti mě to nudilo, nepopírám originalitu snímku kdy si člověk vzpomene na své dětství, ale bylo velmi natahované. Scény, které si přejete aby už zkončili, protože už nevidíte důvod proč si mají "hodku" koukat do očí nebo něco podobného. Iritující šnek, u kterého vás už přestává zajímat kam do leze. Rozuzlení zajímavé. Mnozí píší jak to bylo autentické já bohužel nemohu souhlasit. kdybych to neviděla nic by se nestalo. Nějaká akce ano, nějaký cit také. ?Spoiler: Pořád jsem čekala na to moře a to jsem zahlédla až v poslední scéně. Lži, přetvářka a naschváli, ikdyž to tak bohužel chodí, nejsem za schování postav. Těšili jsme se, na komedii, je to spíše drama. ()

ludovit14 odpad!

Tak toto dielo Českým tvorcom vôbec nevyšlo! Je to rozhodne jeden z najhorších filmov aký som videl za daný kalendárny rok. Veľmi zle a to po každej stránke: extrémne nudný film. ktorý vôbec nedokáže diváka ničím zaujať. Strašné som bojoval aby som vôbec film dopozeral.Je to jedna veľká kravina a zároveň hanba kinografie! HOD:1%.PS: film neodporúčam ani najväčším nepriateľom- Extrémna škoda času!!! ()

Dawe2

Neuvěřitelný český počin, který nemá obdoby. Je to jiné, je to skvělé. Nic podobného jsem neviděl a jen tak asi neuvidím. Petr Šimčák má dokonalý výkon, dlouhé vybírání se opravdu vyplatilo. Klobouk dolu před ním a Mádlem, gratuluji oběma, díky nim je film takový skvost. Film si zaslouží vyšší hodnocení, možná sice nesedne každému, ale přesto. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz