Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

FiliPP

Jiří Mádl je opravdu skvělý český herec. Ale nenapadlo by mě, že je i skvělý režisér a scénárista. V dnešní době jsou české filmy sračky a jen občas se nějaký film povede a je skvělý. Tento film je jeden s těch skvělých. A já jsem rád, že tento film natočil člověk, kterého jsem považoval pouze za skvělého herce. Opravdu po dlouhé době skvělý český film. Hodnocení 75%. ()

Janega

Zo začiatku sa film tvári ako úplne nenáročná detská jednohubka, no potom akoby sa Mádl rozhodol, že chce, aby ho brali vážne, a tak sa snaží film urobiť serióznejším. Vsunie tam dospelé a emocionálne citlivé témy, no vsunie ich dosť natvrdo, takže označenie filmu rodinný či detský je úplne na hranici. Môže to pôsobiť rozporuplne, no Mádl to zvládol ukočírovať a vyslúžil si o jednu hviezdičku naviac. ()

Shimargh

Nejenže Mádl przní filmy jako "herec" ale už i jako "režisér", i když má to jednu nespornou výhodu a to tu, že se nemusíme dívat na jeho odpudivý obličej. ()

amna

Mádl jako režisér a scénárista celkem příjemně překvapil, ale pořád má před sebou ještě kus práce. v rybníčku českých filmů je to příjemné osvěžení. jen si nejsem zcela jistá pro jaké publikum tento film je - rodinná komedie to určitě není a jak film ubírá na tempu a humoru, čím víc se blíží ke konci, tím víc to jde celé do kopru. víc na mém blogu ()

valasek.m

Bomba, obrovské překvapení, Film u kterého se zasmějete i rozbrečíte. Obyčejný ale tak skvěle a přirozeně zpracovaný příběh + osobní přítomnost pana režiséra a i přes malé technické problémy v kině musím prostě dát 100% protože to byla fakt bomba. Viděno v rámci 54. ZLÍN FILM FESTIVALU 1.6.2014. ()

santiamén

Jednou za čas se na ČSFD objeví filmy, které jsou silně nadhodnocené nebo naopak zcela nedoceněné. Pojedeme k moři je jednoznačně první případ. Nemůžu uvěřit, že taková předvídatelná slátanina se díky místní elitě (polo)profesionálních kritiků vyšplhala do červených barev (a při prvních hodnoceních se dokonce pohybovala v takových číslech, že by se řadila po boku skvostů typu Markéty Lazarové - to vážně?). Film je na svých 90 minut neskutečně vleklý, už dlouho jsem se tak nenudila. Hlavní dětští hrdinové mi přišli hodně strnulí (srovnávání s Tomášem Holým je doufám blbý vtip), všechna velká odhalení (spolužačka, tatínek, doma u Harise) se samozřejmě dají odhadnout okamžitě, takže člověk jen čeká, jestli se tvůrci nepokusí přidat trochu toho humoru nebo nečekaný zvrat. Marně. Chvílemi jsem si opravdu kladla otázku, jestli nepřijde velké odhalení v tom, že film ve skutečnosti napsali a natočili ti jedenáctiletí kluci. Nevypovídá to ovšem nic o autentičnosti zvolených postupů vyprávění, spíš o naprosto nulové snaze dosáhnout alespoň průměrné filmové kvality, na kterou by se dospělý vůbec mohl dívat a neuzívat se při tom nudou. Amatérské. P.S. NENÍ TO KOMEDIE a NEODEHRÁVÁ SE TO U MOŘE! ()

Prochy38

Tak Mádlovu debutu tleskám ve stoje. Není to typ filmu pro mě, ale netroufl bych si tu jakkoliv snižovat jeho kvalitu. Herecky velmi příjemné. O. Vetchého rád uvidím kdekoliv. L. Trníkové to moc slušelo. Nízkorozpočtově natočeno a nijak to neruší. Kluci si to asi celkem užívali. Takové přirozené, nevinné. Líbilo se mi to. A příběh? Ten postupným sledováním táty skvěle gradoval až k překvapivému závěru. Nadšení! ()

lucijelucije

Nevím jestli se tento snímek dá vůbec rovnat s mými pětihvězdičkovými filmy, ale něco na tomto moři je, a je to hodně emocionální. Zpočátku jsem si nebyla ani jistá, jestli se na film dodívám, připadalo mi to ujeté a ani ne vtipné, jenže každou minutou se děj vyvíjel smršťovým tempem a najednou se ve mě všechno obrátilo. Apriori bylo pro mě to, s jakou lehkostí byl tento snímek natočen, s jakou nenápadností a ladností si to kráčel J. Mádl až k úplnému spádu bezpodmínečné prudkosti ke všem hlubokým citům. Líbilo se mi, že hlavní hrdinou, byl vlastně celý film, a v něm všichni, kdo se v tomhle komediálním dramatu objevil. A bohudík, či spíš bohužel, to co se tady odehrává, není ničím zvláštním a netradičním, a to je právě to, co člověka sejme..ta jednoduchost a krutá realita, s jakou se lidé v životě musí vyrovnávat. Za mě prostě jednoznačně 5*. ()

lenka.lemur

Po dlouhé době český film, který neřeší "závažná" společenská témata, ale má atmosféru rodinných filmů s Tomášem Holým v hlavní roli. Všichni dětští představitelé působí přesvědčivě, ocenit je třeba laskavý humor; zajímavá je také kamera. ()

Foxhound#1

Kupodivu to vypadá, že Mádl bude lepší režisér než herec. Zajímavý příběh a styl vyprávění, humor i vážnější struna. Vážně příjemné překvapení. ()

angloumene

Po delším zvážení, nakonec měním hodnocení na 3*. Ne že by snad pojedeme k moři nebylo v rámci českého mainstreamu nadprůměrné, ale s čistým svědomím to na 4* prostě není. Začátek byl velice slibný. Zdálo se, že film naplní své zařazení Komedie / Rodinný, jenže pak přišla změna. Mádl postupně představuje snad všechny trampoty, které mohou svět neznalého mladíka potkat. A to dokonce v takové míře, že jsem se nakonec zdráhala uvěřit, jestli by se to všechno během těch pár měsíců, ve kterých se film odehrává, dalo vůbec stihnout :) Když to shrnu, Pojedeme k moři je víc než cokoliv jiného drama, které se, i když trochu zaobaleně, snaží diváka dostat na city. A takových filmů je strašně moc, a strašně moc jich je na úplně jiné, mnohem vyšší úrovni. Pro děti tohle dílko rozhodně nedoporučuji, pro dospělého, to zas není tak docela ono. ()

Rejže

Film, který mne odrazoval svým trailerem. Mělo by to být naopak. Film, který jsem házela do škatulky ,,protekční". Jenže zvědavost mi stejně nedala a podívala jsem se, neboť jsem si chtěla připomenout, že i já jsem snívávala o kameře. Co je ještě zajímavější, film, který kluci uvnitř příběhu natáčí, se vlastně nenatáčel na kameru, ale na digitální zrcadlovku(y). A co mi zase uplně rozšířilo tvůrčí rozměr? Snad to, že amatérský formát celého filmu, kdy stylizace záběrů samotného filmu působí amatérsky. Najednou mi to nevadilo. Žádná pravidla, schválné chyby v kameře až chvílemi nás to nutí film vypnout. Tou hlavní dimensí je příběh. Vynikající, mistrnný, uvěřitelný a perfektně zahrané konfliktní scény, které konečně jednou nepůsobí uječně či trapně, ale realisticky. A závěr příběhu by možná na papíře působil jako jedno velké klišé, kdyby se nepoužily záběry skutečné postavy neherce, které diváka uvádí do mrazivé katarze. Film mne překvapil, šokoval a nabil nečekaným překvapením. Co se týče scénáře a dramaturgie, vidím v Mádlovi nový talent. Nadějný. ()

Kuzzie

Asi bych nedala plnej počet, nebejt to film z "mýho" města. Ale i tak by se mi nejspíš hodně líbil. Protože je tak zajímavě natočenej, čimž mam na mysli kameru.. a celkově působí tak sympaticky- od hereckých výkonů těch malých kluků i ostatních známých i neznámých herců, taky je tam pořád tak hezký počasí, v těch Českých Budějovicích by potom vážně chtěl žít každý..! Mádla ráda nemam jako herce, ani jeho osobnost, ale jako režiséra a scénáristu si ho odteď vážim a budu zvědavá, jakou cestou se vydá a co nám ještě zajímavého přinese. ()

Jespi

Jako režijní a scénáristický debut to vůbec nebylo zlé. Ze začátku jsem se sice trošku nudil, ale postupně, jak se tam začalo i něco dít, jsem konečně dokázal film vnímat a zajímal mě. Sice jsem očekával, něco trochu jiného, natočený svět dospělých očima dítěte, ale i finální dětský život nebyl nejhorší. 50% +10% Za originalitu (v dnešní době se český film neumí natočit bez vyfetovaných teenagerů, starců s druhou(třetí) mízou, nebo emancipovaných hysterických kurev) +10% za režijní a scénaristickou prvotinu a slušný herecký výkon hlavního hrdiny. 70% ()

bloodcountes

A mě by vám ani nevadilo, kdyby to úvodní pohodičkové klučičí blbnutí s kamerou trvalo až do konce. Úplně mi to hladilo nervy, sladilo duši, houpalo na kanapíčku... Jednou za čas něco takového fakt nutně potřebuju. Ale holt lidi potřebujou příběh, napětí, lásku a sex, tak jsem v tom úžasném rozpoložení přijala i to  - a nakonec i ty slzy. Už dlouho jsem neviděla tak bomba film. A největší šok byl ten, když po závěrečným obrazu v titulcích stálo: scénář a režie Jiří Mádl. No tak tomu nemůžu věřit. Cože???? ()

EllienPM

Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděl. Tak originální, citlivý, inovativní, svěží - nádherný a český. Jirko, gratuluju. Alespoň jsi tvým kritikům ukázal pravé kvality, hlubší podstaty. Skvělé dětské výkony. Bravo! ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz