Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

david666

Lasse má dar dělat filmy, které mě vždy hodí do pohody. Láska na kari tak nějak pomalu plyne a Vy víte jak to dopadne a jaké zápletky se budou řešit ale i tak si to užíváte. ()

Paserak

Helen Mirren excelující v tak příjemném filmu až jsem slzu uronil. Bylo milé vidět film kde se "nefakuje", nikdo nedostává do držky a nerozbíjejí se auta. Čirá nádhera a odpočinek. Mohu jen děkovat producentům, kterými nebyli nikdo jií než Steve Spielberg a Oprah Winfrey. ()

r007

Velmi příjemná odpočinková komedie, u které jsem doufala, že bude něco víc. Děj se odvíjel odvážně, neotřele, křehce asi do půlky filmu. Velmi působivé herecké výkony všech čtyř hlavních představitelů, vtipné zápletky a především nádherné francouzské scenérie, už jsem jásala, ale předčasně. Po půlce mi příběh připadal lehce předvídatelný a občas hloupý. Proč by se Hassan toulal po nocích Paříží, když pořád myslel na Margaritu ? Takže pro mě ubrat asi půl hodiny a ozvláštnit něčím překvapivým a byly by hvězdy 4...( i když ne Michelinské ). P.S. Nepatřím k lidem, kteří si fotí hezky naaranžované jídlo v restauraci, takže tyto pasáže mě nebraly. ()

Olbi

Chutné,velmi chutné.Hallström to umí dobře uvařit,tentokrát se špetičkou kardamonu.Byť lehce nasládlé,humorem a atmosférou se chutě vyrovnávají. ()

Sakikura

Lasse Hallstrom opět dokázal, že je stále stejně úžasný jako předtím. Většina jeho filmů doslova oplývá příjemnou atmosférou a pohodou. Láska na kari není výjimka. Jelikož je to podle knihy, tak je normální, že děj působil někdy trochu nesmyslně, jako by tam některé pasáže chyběly. Ale nelituju času, který jsem tomuhle snímku věnovala. ()

kockodan

Bože lidi vy jste se snad všichni totálně zbláznili, dát takovéhle schmaltzy, cheesy pitchovině 74% v červenejch! Tenhle vehikl nesla na svých bedrech převážně Helča, to se musí nechat, a stejně civilní no-nonsense Papa. Jim dvěma děkuju za to, že jsem to vůbec dokoukal do konce. Mirren svou postavu vystavěla skvěle od upjaté, frigidní a kariérou posedlé bitch až po normální citlivou ženskou do nepohody. Civilně, uvěřitelně, s šarmem, nadsázkou a humorem pouze jí vlastním. Klobouk dolů. Papyho fórek, že je tam pořád nahoře jako nějaká Queen (mluví k ní z ulice, Mirren v okně ve 2.patře) byl opravdu povedený. Jinak mladá pohledná sous-chef, co je neustále načesaná, namalovaná a oblečená jako top modelka se cca dva roky (dle ohňostrojů na počest Bastilly) jen baví a občas francouzákuje s pohledným Indickým hřebečkem a přitom oba žijí pár kroků od sebe celou tu dobu v totálním celibátu??! WTF! Dost těžko uvěřitelné, že by jí nepřefikl už tenkrát co ji poprvé potkal u řeky na kole. Někdo níže napsal, že jsme zde ušetřeni velkých gest a planoucích očí. Souhlasím s gesty, planoucích očí bylo neurekom a u nich jsem asi nejvíc trpěl. Celkově nudná podívaná bez hloubky a pro mě i jakéhokoliv message. Nebo tím mělo být tisíckrát otřepané "Nebojte se nechat se kulturně obohatit!" Stojí to za to a může to přinést i dvě michelinské hvězdičky! Bléééé! Za mě tedy ty 2 hvězdy! LOL! ()

marekspanel

Hezký a dojemný film nejen o gastronomii, ale i o rasové snášenlivosti (vidláků francouského venkova), konkurenční nevraživosti, hrdosti, píli, rodině, aroganci a hlavně i o lásce, kvetoucí v každém věku. Takový hraný Ratatouille s trochou Pí. Paradoxně mi tam o jídle chybělo víc detailů, ale i tak sem si prostě po skončení musel udělat omeletu :D Krásná výprava a barvy Indie a Francie, jejichž kuchyně jsou jedny z nejlepších na světě a tady se ve finále spojí, famózní. Konec se mi zdál lehce popotahovaný a celkem předvídatelný, ale film jsem si i přes jeho delší stopáž maximálně užil. ()

esmoke

V malé vyhlášené restauraci šéfuje Helen Mirrenová, hned vedle se zcela náhodou usadí indická rodina. No a ještě se to trochu zkomplikuje tím, že nejstarší indický syn je talentovaný kuchař zamilovaný do krásné mladé francouzské kuchařky. Film stojí na Helen Mirrenové a režisérovi Lasse Hallströmovi a pokulhává nenápaditým scénářem a šablonovitými postavami. (CZ dabing) Rozpočet : $22 miliónů, Tržby: $88,880 miliónů ()

tomino28

Příjemný film, který se drží zažitých postupů svého žánru. Tvůrcům se podařilo udržet příběh dostatečně zajímavý a herecké výkony dobrý pocit ze snímku umocňují. Na druhou stranu je zápletka dosti předvídatelná a ničím nepřekvapí. To ale není důvod být zklamaný, pohádku o vaření, lásce a přátelství si lze bez problému užít i tak. ()

LencaN

Laskavé pohlazení po duši. Hedvábně plynoucí děj. Bylo to motivační, zásadové, zarputilé, srdečné, roztomilé a hlavně jemné. Nenašla jsem nikoho, kdo by mi byl nesympatický. Helen Mirren je pořád krásná ženská, úžasná přirozená herečka. Charlotte Le Bon okouzlovala svýma velkýma očima a něžným úsměvem. Filmový syn Dayal a otec Puri byli správná dvojka, navzájem se povzbuzovali, špičkovali i uznávali. Hráli perfektně, od pohledu příjemní lidé, i jejich ostatní indická rodina. Extra v dnešní době tenhle příběh o rodině, která byla vyhnána ze své země a snažila se najít si nový domov, může vzbuzovat složitější emoce. Ale není tady nic násilného a nesmyslného oproti naší novodobé realitě. Ti lidé něco uměli, za něčím vznešeným si šli, měli svoje zásady a toleranci k ostatním. Zdála se to být tak hodná rodina, že jsem až měla chuť je obejmout, krásní lidé, obsazení se filmařům skutečně povedlo. Střet indické kořeněné a voňavé kuchyně s klasickou francouzskou, klidně i několik set let starými recepty vypadal na plátně úchvatně. Když Margarit donese hostům tác s tím co našla ve spíži, spadla mi brada. Podruhé mi spadla při vaření omelety. Střih byl trefný, super záběry, vkusné zpomalování a podkreslování hudbou. Ta mě dostávala. Jednak chytlavé energické indické rytmy, na druhé straně housle a už stačilo se jen nechat unášet na vlnách tohoto nevšedního dojemného dílka. Emoce kam oko dohlédne, několikrát jsem měla na krajíčku. Vždy se budu ráda a doufám, že často, k tomuto filmu vracet. ()

pold

Já nevím. Lasse Hallström umí - ne že ne. Ale v kontextu dneška mi příběh na téma "všichni radostně vítají příchozí z Asie, ze kterých jsou pak samozřejmě hvězdy, na které je jejich nový domov táááákhle pyšný", přišel jako trochu provokace, která spoustu lidí naštve. Prostě špatnej čas. Navíc pohled jak se ta krásná Francouzka tulí k tomu slizákovi (tady fakt nejde o to že je Ind, ale ten chlap je nelidsky slizkej), ve mně vzbuzuje nejnižší pudy a chuť ho vzít po hlavě tou nejtěžší pánvičkou v dosahu. ()

p.a.douch

Do nadprůměru táhne tento film Helen Mirrenová, Charlotte Le Bonová a Om Puri. Filmu nejvíc uškodila poslední třetina, která byla zkrátka navíc. Kdyby se film věnoval jen dění na venkově bylo by to v pohodě, ale nevím proč se snažili ho natáhnou na 120 minut. Není to ztracený, čas ale ke konci už film začíná nudit. ()

imaginer21

Typický Hallström. Pozvolné vyprávění umocněné vytříbenými symbolickými scénami, krásnou kamerou a perfektním taktováním dobře vybraných herců (Helen Mirren zdánlivě nafrněná panička se zlatým srdcem uvnitř, Manish Dayal srší skromností a odhodláním hodným jeho postavě, Charlotte Le Bon ... ach, zachtělo se mi taky uvíznout v tom městečku...). Už úvodní sekvence vzpomínání na letišti při snaze získat vízum do Evropy dávala najevo, že půjde o neobyčejně uchopený příběh jedné zdánlivě obyčejné indské rodiny ve Francii. Opět zahřálo na srdci a umístilo se top5 Hallstömovek. Plus - po shlédnutí jsem měl nezměrnou touhu se stát nadšeným kuchařem. ()

MrKrahujec

Rozhodně se nehodlám rovněž navážet do kritiky opěvání multikulturalismu, ale tenhle film je jednoduše málo dějový. Nic proti love story, ani proti vytříbené estetice záběrů,ale tohle všechno jsem už prostě zoufale někde viděl. Naposled pak, myslím, i v animované 3-D taškařici "Ratatouille". A bylo to dokonce vtipnější. ()

Merenre

Mentální debilita v přímém přenosu. Sem čekal kdy se ten slizácky fetišisticky ustřední ind vystříká do nadívaného kuřete. A ta debilka s vyšpulenou držkou a vyvalenýma očima byla taky tak na přestlamu. Jediná únosná postava tak zbyla na helen mirren, která si ještě před hrobem rozhodla zkurvit pověst takovým multikulti škvárem. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014