Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

aneken

Milá romantická záležitost s multikulturním okořeněním. Lehce klišéoidní příběh, sympatičtí herci, prostě pěkně strávené dvě hodinky;) ()

Calado

Klasickyl americký příběh. Sice už člověk ví, co se zhruba stane a z koho se kdo vyklube, ale všechno je to podalváno takový nevtíravým kamarádským přístupem. Sice vás to nijak moc nechytne, ale je to takový lehký nenáročný film. ()

viper65

Tento film je klišé od začiatku do konca! Je to klišé o Francúzoch aj o Indoch! Okrem toho všetky postavy sú tak málo uveriteľné! Navyše používanie Angličtiny medzi zamestnancami Francúzskej reštaurácie??? ABSURDNÉ! Stručne povedané VEĽKÉ SKLAMANIE! ()

Marelis

Skvělý film vypráví příběh o lásce v mnoha podobách, o vůni domova, o lidech a jejich snech. Příběh na úrovni, prostě ten film má duši. Příjemná kamera a herci, kteří pochopili podstatu věci, kultury na hony vzdálené symbolicky splývají a navzájem se obohacují, nevědomost pomalu opouští mysl, poznání vede k novým objevům. Ideální a idealistický, ale tak skvěle příjemný. Více takto oduševnělých příběhů, jen tak se dá porazit strohost a prázdnota barevných, dutých a prázdných "mega" filmů. ()

walsidal

Slovní hříčka v anglickém názvu filmu tak trochu předznamenává inteligentní podívanou ze světa Michelinských hvězd, který nám obyčejným konzumentům zůstává většinou utajený. V lepším ohodnocení filmu mi brání jedna vada na kráse: Ztráta tempa v druhé části filmu. To mi vadí. Existují samozřejmě vynikající filmy, které si plynou svým konstantním tempem; nikde není psáno, že každý film musí gradovat, ale nikdy by tomu nemělo být opačně. Jinak je to ale příjemné a svým způsobem i poučné pokoukání. ()

Prepperka

Film pro pohodový večer, nejlépe ve dvou. A k pohodlnému gauči něco dobrého k zakousnutí, bez toho tento film nelze sledovat. :) Tenhle titul bych sice zařadila mezi romantické, ale i tak před diváka klade závažné životní otázky ohledně mísení kultur, přijetí cizinců či hledání pravého štěstí. To vše podtrženo krásnou atmosférou každého snímku, kdy je vidět jak si režisér pohrál s kompozicí byť i nedůležitého záběru. Chce to mít film ve vysoké kvalitě a na velké obrazovce, jinak vizuálně nevynikne jak by mohl. ()

MrAldridge

Nemám rád takové multikulti slaďáky, kde z naprostého loosera je během chvilky superstar, díky tomu, že zapojil svoji kulturu, "Protože 200 let už by mohlo stačit". A paní šéfová, mistrně světa, ale nepozná ani hřib...ten její jedovatý Satan mně vždycky rozseká. Celkově je to naprosto trapné klišé, tento výtvor. ()

venedikt

Odpočinkové....a prostě filmy o jídle můžu, dokonce i slaďáky skousnu, když mají duši. Helen Mirane i skvělý dabing k ní tomu dává skvělou příležitost. ()

scarlet

Zápletka prostodušší než v Ratatouille, ale tam se alespoň vyskytovaly náznaky humoru. Tohle se tváří vážně a noblesně, všechno kolem je dokonalé, malebný venkov, luxusní restaurace a jednoduché postavy, které připomínají rakouský seriál. Kulinářské výkony jsou jistě působivé, ale bohužel všechno to dobré jídlo, které uvaří, jakož i vztahy a akce (těch je opravdu poskrovnu) je utopeno v nánosu přeslazeného sentimentu, který doslova odkapává z celého filmu.  Romantická hudba hraje prakticky nepřetržitě a  ke konci už máte pocit, jako kdyby vás chtěli udusit moučkovým cukrem. Francouzským restauracím se budu ještě dlouho vyhýbat. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014