Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

durkes

Čím som starší, tým som sentimentálnejší......a vďačnejší, keď v tomto svete vzhliadnem milý a láskavý film. Hallstroma mám rád ako režiséra, jeho filmy mi vždy zahrajú na city.....a odpustím aj nejaké to klišé. Jedlá i atmosféra francúzskeho malomesta úžasná, až som dostal chuť na dobré jedlo, víno i príjemnú atmosféru života. A Helen Mirren ? ..no pani herečka....... Tak dobrú chuť prajem..... ()

keepsmile

možná jsem měl přehnané očekávání. Čekal jsem konečně trochu sofistikovanější film o jídle. Byla to spíš pohádka, chvílema je film tak colorovaný že to vypadá jak animák. Scénář je strašný klišé, dost hraje na to, aby se zalíbilo všem. Snad poprvý jsem si všiml ve filmu horší kamery - když ve filmu tančí tatínek s H.Mirren je to točené širokým objektivem že se kácí svislice a rohy jsou do rybího oka. V některých záběrech na krajinu jsou neostré rohy - což normálně dělají levné objektivy. Abych nekritizoval úžasnou zábavou je sledovat západ slunce procházející celým filmem. Nevadí že prší, či hlavní hrdina vybírá suroviny na vaření ve sklepě - to sluníčko a lensflare si tam prostě cestu najde. Za toto je to právem komedie a hvězdu navíc! Možná chce na to koukat trochu s vypnutou hlavou či menším očekáváním... ()

zipS

Prijemne pomaly odsypajuci v podstate nudny film. 2h stopaz je trosku prehnana. Na jedno pozretie staci... odporucam si ho pozriet pri indickom jedle .. v ramci moznosti cez den. Vecerne premiatanie ma pri filme viackrat poslalo do stavu zaspania. ()

Skunkiee

Jemný, citlivý... ale i živelný, mezi řádky (i v nich) promlouvající film. Kdo by řekl, že tak odlišné kultury (a kuchyně) - francouzská a indická naleznou takovou společnou harmonii? Neuvěřitelně příjemná záležitost, která toho vnímajícímu divákovi mnoho poví. ()

baner

Láska na kari - no ja mám rád romantické filmy a dokonca som gastronóm a preto tento film by bal byť pre mňa úplnou lahôdkou, ale ..nebol. No nepíšem, že bol zlý, že bol nudný, že nemal pekné obraz, alebo dokonca, že to herci zle zahrali. Nie. Len ma tak neoslovil a pocity, čo vo mne vyvolal, neprenikli hlbšie na to, aby som si ráno ten film niečim pripomenul. Tak dávam 50% ()

countOlaf

Ratotouille môže byť rovnako očarujúce, aj keď nie animované :) ...hoci obsadenie Inda do úlohy potkana sa zdá mierne politicky nekorektné;)) ()

Wolfvater

Dalo se na to koukat, pobavilo, neurazilo, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že tomu špetka nějakého koření chyběla. Nebo tam bylo naopak o špetku více? ()

ssarka odpad!

IND UČÍ FRANCOUZKU S MICHELINOVSKOU HVĚZDOU JAK SE SPRÁVNĚ VAŘÍ FRANCOUZSKÁ VAJEČNÁ OMELETA???? a dost..scénarista tohoto musel indické koření protahovat snad i prdelí,když splodil takovej halucinogen...tento film řadím mezi TOP 5 filmů s nejvíce WTF momenty,což je asi každý záběr od druhé minuty.. ()

iwee23

Mám ráda jídlo, mám ráda vaření, dokonce i romantiku, ale tahle slátanina mě totálně zklamala. Multikulti pohádka s tak nereálným příběhem, že mě to mohlo trknout hned v prvních minutách filmu, bohužel netrklo a pořád jsem čekala, co bude. A nakonec (předvídavě) i nesnesitelná Helen Mirren podlehne umu indického kuchaře...shit! Hallstrom točí slaďáky, ale tohle je pro mě přehnanější i než Lov lososů v Jemenu, který byl aspoň vtipný. Nechápu to vysoké hodnocení. Hvězdička opravdu jen za to jídlo. ()

mansonn

Romantika ineho razu, vykreslenie postav velmi dobre ako i jemny nadych zvlastneho humoru osviezi den. Nieje to film pre psychopatov cakajucich na kupele v krvi ci striekajuce mozocky..... Z romantickeho zanru to je naozaj dobre susto. ()

Honza.Dunder

Pro mě asi nejlepší film za poslední rok. Minimálně v tomto žánru. Celý film je jako jedno hladké pohlazení. Vše je nevtíravé a příjemné a ještě pár hodin po filmu jsem cítil smyslné vůně indického jídla. 10/10 ()

anaad

Film spíš o vaření, samotné vztahy jsou zde podány dost zjednodušeně. Nicméně film, pokud se chcete naladit na své vlastní kulinářské "kouzlení", může spolehlivě fungovat :-) ()

cist

Pokud něco uprchlíkům škodí, tak právě tyhle filmy přitažený za vlasy. Chlapec dostává při kousnutí do čehokoliv orgasmus, matka míchá v kotli oduševnělou kapustu a všichni se po place komíhají jak po čerstvým exorcismu. Těšil jsem se na žánrovou srando-romanci, proč ne, ale už po pár minutách mi bylo trapno za všechny naše přátele z Východu, aneb náš pohled na ně - oduševnělý barbar- který přináší do našich zapšklých dušiček východní moudrost a paprikovej guláš. ()

carnacv

Hrůza. Typický Bollywood, i když zjevně z Bollywoodu nepochází. Zajímavý námět, dementní provedení. Víc raději nehovořit a utéct k jinému snímku. ()

kodwin

Scénář není předností tohoto filmu, ale kouzelné "hallstromovské" obrázky to divákovi vynahrazují. Pokud přistoupíte na nereálně přeslazenou notu, odnesete si filmové pohlazení. Pokud ne, budete pobouřeni multi-kulti atmosférou, která je možná jenom v pohádkách. Ozdobou jsou herecké výkony, které zapadají do režisérem vytvořené atmosféry. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014