Veľká šestka

• Česko Velká šestka (viac)

Vďaka svojmu skvelému bratovi Tadašimu sa zázračný japonský tínedžer Hiro Hamada naučil využívať svoje geniálne technické nadanie. Spoločnosť mu robia rovnako nadaní kamaráti - milovníčka adrenalínu GoGo Tamago, bláznivá chemička Honey Lemon, poriadkumilovaný šialenec Wasabi No-Ginger a zabávač Fred. Keď ich mesto San Fransokyo postihnú ničivé udalosti, Hiro sa rozhodne vypátrať príčiny skazy, odhaliť nebezpečné sprisahanie a poraziť zločincov v jeho pozadí. Hiro požiada o pomoc verného robota Baymaxa a vyzbrojí svojich priateľov špičkovými technológiami. Hrdinská skupina Veľká šestka v silnej zostave vyráža odhaliť príčiny hroziaceho nebezpečenstva, poraziť zlo a zachrániť svet. (TV JOJ)

Uberlord

Není to špatnej animák. Jen mi přijde, že je to prostě mix toho nejlepšího, co někdo viděl v jiných filmech... Baymax je super a jeho jednoduchost je krásná a vtipná. Naopak hlavní hrdina, který působí jako největší a nejrozmazlenější génius světa, je poměrně nevyrovnaná postava. Jako celek je to celkem koukatelný, když člověk pomine, že téměř celý film se cítí, jakoby měl deja vu. A závěrečná scéna, ve které se vůbec nehledělo na logiku věci, ale šlo jen o to, tupě z diváka vyždímat nějaké emoce, mi nakonec celkový dojem pěkně zkazila... ()

Mykhaluu

Jak to scénáristům sedělo, tak se dělo - jednou liduprázdné město, kde se pohybuje v divoké honičce mnohatunový maxirobot složený z mikrobotů. Jindy jsou k dispozici náhodní spolucestující, neřešící bílého dvoumetrové "michelina" pohybujícího se v kypícím městě. Fyzické výkony v akčních scénách nadlidsky přemrštěné. Tím výčet poklesků končí! Nejen končí, scénáristům je u mě odpuštěno, protože to je POHÁDKA, takže mnohé dovoleno, ale hlavně! Tvůrci nejkladnějšího a nejlepšího staršího bráchy, co ve filmu pamatuju - Tadashiho a nejroztomilejšího osobního automatického zdravotníka vůbec - Baymaxe si zaslouží velkorysou toleranci a velkou pochvalu! Baymaxův český hlas páně Rimmera byl dokonalost a něha sama! ()

tavvva

Vizuálně podařené, ale klišé soupeří s blbostí. Geekovsky laděný začátek byl slibný a pak se z toho vyvinula kravina vykrádající všechny filmy o superhrdinech, dále Stargate s replikátory a bránami a v neposlední řadě taky Bolywoodskou tříhodinovku Enthiran (robot). ()

Nathaniell

Tak tenhle film je odvaz a jen čekám, co šíleného bude následovat. Jsem ve 37. minutě, kdy se jeden nejmenovaný robot při vybité baterii chová jako ožralej a tlemím se jak jak už dlouho ne. (Dočista jako malá holka.). :-D :-D :-D :-D "Skočili sme z oknaaa!!!" :-D "Můj mozek nenávidí moje oči za to, že to vidí..." Opravdu jsem sem chtěl dávat všechny dobré hlášky, ale to bych odrecitoval zatím tak 95% filmu. :-D Čím dále se příběh dostává, tím víc graduje humorem a parodie na Iron mana si prostě nelze nevšimnout. :-D Pak došlo na mírný doják a mně přejel mráz po zádech. Ale opravdu silný... "Šest kámošů deeee s Fredem! Šeeefuje jim Freed! Andílci Fredovi! Andílci Fredovi! Díky amuletu co našli na půdě! Slunce sílu nadobro jím ovládli! Andílci! Zelenej amulet! Freeedovi! Asi smaragdovej! A!" "Frede! Že tě majznu laserem po hubě?!" Do prdele!! Já jsem mrtvej! Na čem ty hovada jeli, sice nwm, ale asi jsem to už měl někdy taky. :-D :-D :-D :-D A pak jsem přestal psát, jelikož finále poslalo všechny Marvelovský hnusy (vše krom Strážců galaxie) šest stop pod zem. Takže: MARVELE, UŽ NIC NETOČ... Tohle nepřekonáš. Dávám 5* a zítra to chci vidět znovuuu! :-D ()

MirkaP

Akční animák chutnající japonsko-americky jako Fransokio s dost předvídatelným dějem. Baymax by se mi občas hodil. Je u toho praštěná potitulková scéna. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 89%, Audience Score - 91% | FDb.cz - 82.7% | Tak tohle bylo teda něco! Disney se po dlouhé době samo postavilo na nohy a stvořilo úžasný animák se skvělou animací, která dostane do kolen a hned o prvního záběru ji musíte obdivovat. Navíc i příběh je super a San Fransokyo - japonské Frisco je také skvělé také hlavní hrdiny si hned oblíbíte a Baymax je jeden z best charakter ever a ....je to prostě hit, který kdyby si odpustil pár trapáren či úletů, tak bychom se nestydili dát plný počet, ale i tak skvělý nářez, který si pro Oscara došel zaslouženě. 80% ()

Pete

Ač opravdu nemám rád komiksy, a tady je toho superhero balastu a honiček hodně, stejně jsem si Velkou šestku s dětma užil. Mohlo to být komornější, ale je to vtipné, takové Pixarovsky roztomilé, postava robo-medika pěkně vymyšlená, a odehrává se to v pohádkové zemi podobné Japonsku. Skoro je to tak "incredible", jako Úžasňákovi, skoro. ()

helrohir

Opäť vysoko kvalitný animovaný produkt, tento raz znova v dobrodružnejšom a akčnejšom šate. Film je nabitý humorom, ale aj smutnými emóciami. Akčné scény hľadajú inšpiráciu zrejme v stále populárnych filmoch o superhrdinoch a záver je naozaj vygradovaná superhrdinská akčná nálož. Vynikajúce animácie si tiež zaslúžia pochvalu a celkovo ide proste o vynikajúci animák. 80%. ()

ruzmim

Skvělý animák. Zápletka jak z postradatelných. Příběh dobrý. Těžko najít kompromis v cílovce, resp. to není animák úplně pro nejmenší - je tam smrt, snaha se mstít, beznaděj- u dětského hrdiny celkem velké emoce . První třetina humorná, druhá spadla do průměru a konec je akční. 3D není žádná pecka. Přesto se mi líbilo hodně - 89% ()

Facerr

CHodící "marshmeloun" si získal i moje sympatie. Možná by se do týjle šestky mohlo nacpat trochu víc fórů, ale jinak dobrej příběh, kterej pěkně frčí. Myslím, že kreslený Avengers by mohli mít našlápnuto na dvojku. ()

pafka

Dokonce i slzy byly! Dvakrat a to neni samo sebou. Jasne, to umi kdejakej ackovej animak. Tohle bylo ale trosku neco jineho, protoze se film vylozene orientoval na celistvy dej, ne jen na jednotlive gagy. Zkratka melo to hlavu a patu. Popravde, tech tam zase az tak moc nebylo a to byla snad jedina vec, ktera by mohla zamrzet. Zabava to byla celou stopaz i pro me deti a koukat bylo stale na co. ()

Neytara

Nevím proč mám často jiný názor než ostatní ale bohužel musím poznamenat že tento film byl mým největším zklamáním poslední doby. Neříkám že to bylo na odpis, to ne, ale nelíbí se mi, když se v animovaném filmu pro děti tragicky umírá, myslím že to není vhodné a navíc já se těšila na senzaci a ono to bylo spíš jak slátanina všemožných předešlých hrdinů. Mějme "nikoho" dejme mu super oblek neb máme "super" chytrý dítě a máme "strážce světa". Těšila jsem se na vtipného Baymaxe jeho sólo ale zas tak velkou roli neměl i když mnohokrát mne pobavil i tak je celkový dojem zklamání. ()

TinoArts

Keby nebolo druhých drakov, tak by sa to ťahalo na animáč roka. Zopár hlúpych scén, ale inak parádne. Baymax je očarujúca kreatúra, podobne ako Groot v Strážcoch Galaxie, a celé je to fajn - len toho humoru tam asi bolo trochu málo. Vizuál parádny, ale to je v roku 2014 už asi samozrejmosť, ak sa jedná o štúdia ako Walt Disney, Pixar, a pod. 80% ()

spoock

Slusny animak o parte nerdu, ktery neurazi. Hiro mi pripominal krizence Skitaka a Tonyho Starka, coz neni originalni, ale je dosti zabavne. ()

Meow86

Bratři André a Édouard Michelin by po zhlédnutí Velké šestky měli možná krapet pocit, že jim někdo paroduje jejich Bibendum. Tento na omak měkký, hebký, tvárný, pružný, hladký, jemný a poddajný Baymax byl sám o sobě jedinou zajímavou ingrediencí celého filmu. Ovšem i na omáčce okolo občas záleží. Bohužel, pár hodin poté už nevím, jak chutnala. ()

xSxEx

Vsechno bylo nejake moc rychle a vsemu sem nejak mene veril a cele me to nejak malo zahralo na dusi... nevim proc si to nesedlo... ()

x_ander

V první polovině mě Big hero 6 nadchnul, jak se to žádnému animáku nepodařilo už hodně dlouhou dobu. Originalita v každém ohledu (San Fransokyo bych chtěl někdy navštívit), zajímavě se rozjíždějící příběh a nápadité charaktery (Baymax je borec největší). Jenže v druhé půlce se sklouzne k naprosto klasickému klišé, kdy se dá dohromady banda klaďasů, aby natrhli prdel záporákovi, a konec. Originalita i svěží nápady jsou pryč. 70%. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)