V roku 1938 zomrie dospievajúcej Liesel (Sophie Nélisse) braček a opustí ju matka (Heike Makatschová), pretože nechce ublížiť svojmu dieťaťu. Je totiž komunistka. Úrady umiestnia Liesel do pestúnskej rodiny Hansa Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby u nich začala nový život. Liesel sa snaží zapadnúť doma aj v škole, kde si z nej spolužiaci uťahujú, pretože nevie poriadne čítať. S posadnutosťou rodiaceho sa učenca Liesel vykoná rozhodujúci krok, aby situáciu zmenila - v dome miestnych zbohatlíkov kradne knihy a učí sa čítať. Navyše získa aj podporu svojho nového dobrosrdečného otecka Hansa, ktorý sa s Liesel učí dni aj noci. Liesel sa snaží podrobne preštudovať svoju prvú knihu, Hrobárovu príručku, ktorú si tajne "odniesla" z pohrebu svojho brata. Liesel sa spriatelí s ich novým rodinným hosťom, židovským utečencom Maxom (Ben Schnetzer), ktorého pred nacistami skrývajú v pivnici. A práve Max je ďalší, kto ju povzbudzuje v čítaní a v túžbe po vzdelaní. Postupne sa vyvíja aj jej priateľský vzťah s mladým susedom Rudym (Nico Liersch), ktorý Liesel síce podpichuje, ale pritom sa do nej zamiluje. Dobu plnú utrpenia potom všetci spoločne prekonávajú pomocou kníh, ktoré Liesel kradne z knižnice miestneho starostu Hermanna (Rainer Bock). A to nielen pre seba... Mladí ľudia sa postupne naučia vážiť si nielen silu slov, ale aj schopnosť ich ovládať a používať. (TV JOJ)

Solverino

Leštěný prd ve světě filmu! Milionkrát omílané téma války, židů a vůbec všeho okolo... Naivní zpracování vhodné tak pro američany. Po nějaké době to už začíná býti značně nudné... dost bylo 2WW, dost bylo holocaustu, na to už se dívat nechci! Jedna hvězdička za hlavní hrdinku, která je opravdu dobrá! ()

gicous

Na pozadí Druhé světové války, která tu a tam probleskuje do života hlavních postav, se odehrává citlivý a lidsky hezký příběh, jehož rámuje klidný a vyrovnaný hlas pana vypravěče. Čekal jsem větší příběhovou roli samotných knih, zmíněných v názvu filmu, jimž se film honosí. Knihy, mezi jejimiž řádky je pečlivě ukryta moudrost a smysl okolního světa hrají pouze okrajovou roli. Možná, že je to tak lepší, neboť Zlodějka knih tak není ochuzena o citlivost a emoční přesah, obsažených v hlavních tématech filmu, jako jsou přátelství, láska a lidská dobrota. Příjemní herci, jistá réžie a hezká hudba z tohoto filmu dělají moc pěkný divacký zážitek. 7/10 ()

Ikedar

Většinou filmovou adaptaci s knižní předlohou nelze porovnávat. Jde o úplně jiný sport, viz. Shining (1980). Film Zlodějka knih, ale přesto trpí stejnými neduhy jako její knižní předloha. Domýšlivé klišé s vlezlými scénami a literárně morálními replikami, které jsou stejně umělé, jako celá podoba filmu. ()

Paulie26

Velmi působivý příběh, výborně natočené. Co mě zklamalo, je to, že knihy a nápisy ve sklepě byli anglicky i když se příběh odehrává v Německu. ()

R.O.man

Dalsi dokaz o tom aka 2.svetova vojna bola . . . kolko krutosti, nasilia a bolesti . . . hlavna predstavitelka Liesel skusana osudom. Odlucenie od matky, novi rodicia, strata kamaratov. blizkych, a nakoniec aj soulmate-a . . . Kruta, ale pravdiva drama . . . az taka realna, ze by som ju radsej mozno ani nevidel. ()

Lucius55

Přiznávám, že na čtvrtou hvězdu tento film dotlačil hlavně Geoffrey Rush, který mi v poslední době dělá jenom radost;-) Filmů s podobným tématem života dětí za druhé světové války už byla natočena spousta, tento patří k těm lepším. Líbivou formou vyprávěné i to nelíbivé. Opravdu jsem skoro celý film přemýšlel, kdo že vlastně ten celý příběh vypráví... ()

zubrik66

Najprv som si prečítal knihu, ktorá ma úplne dostala. Škoda, že z filmu vypustili hlavného rozprávača - smrť, ale aj tak dobre spracované. Skvelý výkon pána Rusha. Aj počas vojny sa musí žiť. Obete sa nachádzajú nielen na frontoch, ale na obidvoch stranách. ()

kabeck

Knihu jsem četl, je opravdu krásná. Film jsem měl možnost vidět hned v zápětí a doopravdy moc mě překvapilo, že se filmaři víceméně drželi knižní linky a moc neupravovali. Film se mi jako celek líbil moc. Decentní hudba, která je milá a pohladí na duši. Vynikající Geoffrey Rush a Emily Watson. Líbili se mi i dětští protagonisté. Sophie Nélisse se do role Liesel opravdu hodí a je to pěkná holka. Kniha by měla být mezi povinnou četbou a film by se měl pouštět ve Školách. Ukazuje, že ne všichni němci byli Nacisté, a že i v těžkých časech se najdou lidé, kteří mají opravdové srdce. Suma sumárum 9/10 :) ()

Pochtli

Film neurazí, v podstatě mnohé už viděno v jiných. Neskutečně mě štval mix angličtiny a sem tam slovíčko německy (měli to dělat v jednom jazyku). Na konci už přestřelili totálně - po zásahu domu pumou silně pochybuju, že by mrtvolky vytáhli v jednom kuse, natož bez škrábanců.. A hřebík do rakve tomu dal apple, který tam musel za každou cenu narvat jeden z těch svých verglů. ()

Kimkong

Na film jsem narazil náhodou v televizi. Přesto, že dokola omílá téma lidskosti a přátelství, to vše na pozadí války, jsem na film koukal rád. ()

Tominni

Malý velký příběh z druhé světové války, příběh Leslie, která se na začátku války dostane do nové rodiny. Na začátku neumí moc číst a psát, ale knížky se pro ní stanou důležitou součástí. Dalo by se říci taková hollywoodská verze musíme si pomáhat o ukrývání židů, ale má své osobité kouzlo. Někdy je hrdinství už jen to být lidmi. Každý takový film je dobrý pro připomenutí, co vše bylo možné a jak je to dneska vlastně prima. ()

Ukrizku

Tady je zbytečné poměřovat s jakýmkoli jiným filmem o válečné ambivalenci dobra a zla. Jinakost je ve všech ohledech jeho předností. Za mne nejvyšší hodnocení za silný zážitek z příběhu o hrůze bez hrůzných cákanců krve, o přátelství bez plácání po ramenou, o lásce bez sexu, o milosrdenství bez patosu a o smrti bez definitivy. Opravdu citlivý snímek s půvabnou Sophií Nélisse, v jejíž očích je mnohem víc než lze pojmout jednorázovou konzumací. A Emily Watson, geniální herečka, které věříte, že „není tak tvrdá, jakou se zdá být“ – skvěle zahraná Němka, pěstounka s neuspokojenou mateřskou potřebou. Nechápu doporučení od 15 let; není snad láska k učení, knihám a kultivovanému vyprávění pro děti inspirací a sounáležitost spolu s ohleduplností předpokladem prosociálního cítění? ()

marek29

Ano mainstreamovka, ale nic hollywoodského s klasickým scénářem. Ano film je o intelektuálce, které knihy obohatí život a kdo z nás vlastně čte? Ano válečný film z Německa, ale nic co by napovídalo vývoj děje. Objevil jsem film uz ohodnocen na 4 a asi to tak i nechám. Přesah na 4 to má leda ve své myšlence v poslední minutě filmu, což je na 5 hvězd málo jasný pane :) ()

borohub

Filmu jsem bohužel (hlavně ze začátku) příliš nevěnoval pozornost, tudíž hodnocení v budoucnu nejspíše ještě budu měnit. Z toho co jsem ale viděl, se mi film líbil, popisoval WW2 z trošku jiného úhlu než je obvyklé a aktuálně si nějak nevybavuji film s podobnou tématikou. Je pravda, že tam mohlo být trošku méně toho sentimentálního kýče. Zatím 75% a to i z důvodu, že filmů z WW2 poslední dobou moc není a není si z čeho vybírat.. ()

elanista1

Podobne Pianistovi, len s akordeonom. Druha svetova z pohladu rodiny ktora ukryva Zida, nie je to nic noveho, tato tematika vsak dokaze vzdy zaujat a vyrazit dych. ()

Alex126

Perfektní herecký výkon Geoffreyho Rushe i Emily Watson dává filmu tu správnou atomosféru. Samozřejmě roztomilá Sophie táhne celý film tím, že ukazuje jedinečnost obyčejného života té doby. Najdeme zde samozřejmě mnoho shod z předchozích zpracování tématu, avšak tento film nehraje tolik na Holocaust, jako spíše na to, aby ukázal obyčejný život obyčejných lidí. S troškou filosofie se toto válečné drama určitě zhostí své role a donutí vás přemýšlet. Pokud někdo říká, že je to film nevhodný pro děti, pak si dovolím oponovat. Právě tímto filmem bych začínal děti se situací v Německu v této době seznamovat. Perfektní. Nominace na 1 Zlatý Glóbus, 3 výhry a dalších 5 nominací. ()

xzajox

Úžasné. Skvelý zážitok víru citov. Krutá doba opísaná z nežného pohľadu dospievajúceho dievčaťa. Správna atmosféra snímku prišla v prvých sekundách a ostala tam až takmer do konca (ale o tom neskôr). Vďačí za to symfónii výborných a uveriteľných hereckých výkonov hlavných postáv, hudby a zvukov v pozadí. Výber hercov bol trefný. Tématika pohľadu na WW II z uhla Nemeckých dedinčanov tiež zaujala a bola skvele spracovaná. Naposledy som niečo takéto cítil pri čítaní "Na západe nič nové". Nakoniec ešte kvitujem skvelý nápad, dať úlohu rozprávača cynickej Smrti. Ak zvažujete ísť na to do kina s niekym blízkym, neoľutujete. Vyčítať môžem to, že dievča hrala jedna herečka, pričom mala zostarnúť o 6 rokov. Ale najviac to pos**li na konci s tým jabĺčkom. 94% Skvelé. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)