Titan, největší z měsíců planety Saturn, jehož povrch zkoumají dva astronauti. Najednou se zmocní jednoho z průzkumníků silná bolest a plastická přilba se naplní krví. Dříve, než klesne k zemi, přenese se do jeho těla neidentifikovatelná hmota... Uplynou tři měsíce. Dvě soupeřící korporace NTI a Richter Dynamics posílají na Titan posádky. Shenandoah, koráb NTI chce po přistání navázat spolupráci s konkurenty. Posádka pod vedením Mika Davisona však nachází raketu Richter Dynamics překvapivě prázdnou. Zakrátko objevují nejen mrtvá těla, ale také temného netvora, před nímž se dávají na rychlý ústup. Všichni, až na Susan Delambre, která se mění v krvavou hmotu. Kosmonautka však není zdaleka poslední obětí tajemného netvora... (Intersonic)

Campbell

Creature je průměrnej horor z vesmíru, kterej děsně ztrácí na příšeře, myslím že byla obstojná ale režisér jí plně nevyužil a ukázal ji jen sporadicky. Obecně mi přijde spíše směšně trapné srovnávat všechny šmejdy z vesmíru z vetřelcema. Tohle mělo z vetřelcem co společného? To že to je z vesmíru? Od filmu se samozřejmě mnoho čekat nedá, ale dá se na to koukat bez úhony. ()

-bad-mad-wolf-

To, co je tu dobré, je zkopírováno z filmu, jímž byl Netvor více než inspirován. Z Vetřelce je skalnatý, temný a zamlžený povrch nehostinné planety, z Vetřelce je atmosféra dýchající chladem a beznadějí v kosmickém opuštění, z Vetřelce je záhadné monstrum a žánr eliminačního sci-fi hororu. Věrný duplikát. Několik hezkých momentů se najde a abych pánům tvůrcům nekřivdil, Netvor má poctivou atmosféru a nenudí. Jenže už to tu všechno v totožném provedení prostě bylo. Vetřelci náleží prvenství, řemeslná kvalita a tvůrčí invence, pro Netvora zbývá jen funkce brakového parazita, se slabými triky a celkovou laciností, jehož největší přednosti vlastně ani nejsou jeho. Hehe. ()

Yoshitsune

No původně sem tomu dal pět hvězdiček, hodně v tom hrála nostalgie a je fakt že když sem to prvně viděl, tak to bylo dost děsivé. Nicméně po dlouhé době, sem tenhle film dal znova a říkal sem si jestli si fakt těch pět zaslouží ? No nezaslouží, ale neni to špatné, jak by jeden řekl. Ano je to takový guláš všech možných a i nemožných sci-fi hororů a příběh tady v podstatě žádný neni. Ale relativně dobře to utíká a druhá polovina je úplně o něčem jiném, a taky se mi víc líbila, byla taková víc hororovější a napínavější. A jestli v Deep Star Six, krokouš nebyl skoro vidět, tak tady netvor je vidět ze začátku asi na tři vteřiny a ke konci na pět, ale ti jeho paraziti co dělají z lidí zombíky, ti sou fajn. Sem tam i docela dobré gore a masky a Klaus Kinski svým hereckým výkonem, hravě překonává netvora. ()

SOLOM.

Já bych tento film moc s Vetřelcem nesrovnával. Oba filmy jsou naprosto rozdílné. Samozřejmě se zde dá nalézt několik podobností, ale jinak film směřuje úplně jiným směrem. Asi nejslabším článkem filmu je samotná nestvůra, která ač nejde moc vidět, tak vypadá hodně směšně. Především pak ve scéně, kdy škrtí kapitána lodi a jdou vidět lidské ruce v rukavicích. Jinak má však film klasickou atmosféru sci-fi hororů 80.let, která má místy docela zajímavé grády. Je ovšem taky pravda, že první polovina filmu je nudná jako prase. ()

Andersis

Klaus Kinski je nejlepší na celém filmu. Svojí malou roli si vychutnal a ze všech postav hrál nejlíp. Co se Netvora týče, to monstrum je většinou utopené ve tmě. Některé dialogy sou na facku, ale zábavnost tohoto snímku je 100%. Nad scénářem nesmíte bádat, žádný tu totiž není. Náké ty zohavené mrtvoly, a jedna chodící (Klaus Kinski), šel z něj opravdu strach. ()