Kapitán Flint a jeho pirátska posádka sú na love. Plavia sa za kapitánom Brysonom a jeho loďou Andromache, aby ukoristili jej delá. Hneď ako ju dostihnú, strhne sa námorná bitka, v ktorej zvíťazí kapitán s lepšou taktikou. Medzitým na ostrove Richard Guthrie verejne oznámi, že končí so svojím podnikaním. Väčšina obyvateľov Nassau neznášala Eleanor pre jej obrovskú moc a teraz sa všetci obracajú proti nej. Eleanor sa však nemieni svojho postavenia vzdať a hľadá pomoc u kapitána Hornigolda. (TV JOJ)

Astaroth12

Práve od tejto časti, ma to začalo k.r.v.ky zaujímať. Zatial jednoznačne najlepšia časť a dúfam, že v sérii nebude jediná. Presne touto cestou musia ísť, aby to diváka zaujalo. Drsnosť, bezočivosť, utrpenie, ctižiadostivosť, ale hlavne veľa brilantných zvratov a to nielen na strane pirátov. Moje slova boli vyslyšané, o pane. Dakujem za to, silná to petelica. ()

Necrotongue

Tak sláva, tvůrci konečně dostali do seriálu o pirátech nějaké lodě a hned to šlape. Navíc byl děj zajímavý i na souši, kde se kromě neustálých obrazů ze života prostitutek dostalo i na přerozdělování moci. ()

Big Bear

Ha! Co to? Film, který se jmenuje Pod černou vlajkou, je o pirátech a konečně v něm tvůrci ukázali lodě ! No dyk už je to taky pátí díl a to už divák zná v Nassau každou uličku i dům (včetně některých žen) jak své boty. * * * * ()