Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

johnnie78

Tenhle film mě docela překvapil a nakonec mě bavil víc než takové ty klasické "wanovské" komerční duchařiny. Především je to docela komorní, neokázalá (a asi i nepříliš drahá) záležitost, která ve výsledku straší mnohem lépe (i já se občas zachvěl, a to mě jen tak nic nerozhází), a to ještě navíc vůbec nepoužívá ty dnešní ohrané lekačky. Líbilo se mi to ještě o něco víc, než Traveler, a přiznám se, že jsem váhal mezi 4 a 5. Juliana Harkavy v policejní uniformě zcela jistě nemálo divákům způsobila nemalé vzrušení :-) ()

punco

Veľmi dobre odsýpajúci malý hororík, ktorý poteší snáď všetkými žánrovými sposobmi ľakačiek a vydarenými zvukmi. Škoda len miestami až idiotického správania hlavnej hrdinky, ale na to sme už všetci hádam zvyknutí. ()

st4nford

Film, ve kterém převažuje spíše transtextuální motivace než kompoziční. Tedy hodně hororových motivů, jež jsou kombinovány, aby se snažili diváka za každou cenu vyděsit, ale má to háček. Za prvé: divák se ději hodně ztrácí z důvodu scenáristických mezer, kvůli nimž se postavy chovají nelogicky. Za druhé: film nudí, jelikož mu chybí dramatický oblouk a děj se moc nevyvíjí. Bohužel musím dát jen jednu hvězdu. Nápad byl zajímavý, ale v závěru nedává smysl. V hororu prostě nejde jen o to za každou cenu vyděsit a explicitně ukazovat hnus. Jde o napětí, které je založené na určitém dramatickém vývoji. ()

SpicyNugget

Jessica se po vzoru svého zesnulého otce dá k policii. Její první směna vypadá jednoduše - musí pohlídat policejní oddělení a nesmí ho opustit, i kdyby prasata létala. Prasata sice létat nezačala, ale Jessica začne mít podivné vize a zvláštní telefonáty. Jakoby se v tomhle oddělení něco stalo a přebývalo to tam doteď… Já jsem byla spokojená, perfektně hustá atmosféra, a zároveň hodně nepříjemná, super masky, depresivní prostředí, skvěle budované napětí a ta děsivá písnička mi zní v hlavě doteď, brr. ()

zipS

Prekvapenie.. Obcas sice citit lowcost, ale vdaka hlavnej hrdinke sa to dalo vydrzat. V ramci hororoveho sucha toto kludne zaradim do slusivej sekcie :-) ()

joslin246

Hlavní hrdinka mě moc neoslovila, možná to bylo těma neustále vykulenýma očima anebo neochvějnou touhou pořád zvedat zbytečně telefon. Čekala jsem od snímku daleko víc strachu, sem tam docela dobrá lekačka, ale že bych se z toho posadila na zadek, to se říct nedá. Pro slabší povahy to bude stačit. ()

jizvoun

Začátek film odstartoval poměrně slušně, nevěděl jsem, co od toho čekat a byl jsem zvědavej. Na hlavní hrdinku byla radost pohledět a ze začátku se chovala i celkem inteligentně, což u tohoto žánru nebývá. Potom celý film ale sklouzává do průměru a ty lekačky mě dost nudily. Konec filmu jsem už jenom dokoukával z lenosti vstát z postele a vypnout to. ()

machmej

Od filmu jsem nic nečekal a o to víc jsem byl překvapen. Kdybych měl hodnotit scénář, tak je maximálně na 1 hvězdu, ale i debilní scénář se dá zachránit povedenými scénami a slušnou atmosférou. ()

Richie4422

Úplne som zabudol k tomuto filmu napísať komentár. Last Shift sa na nič nehrá, nepredstiera byť vzkriesením hororového žánru, netvári sa, že prichádza s niečim novým. Anthony DiBlasi pripravil horor pre každého, kto sa chce pred spaním zabaviť a nechať sa kvalitne vystrašiť. Last Shift nezdržiava so žiadnou predohrou, nesnaží sa vykresľovať charaktery, nesnaží sa nad divákom držať oblak tajomna. Last Shift začína a od prvej minúty viete, že sa začal horor. Pocit samoty na policajnej stanici je dotvorený dobre. Anthony na vás spustí všetko od zvláštnych zvukov, vzlykov, hučania, cupitania, telefonátov, duchov, samovrahov, satanistov, preludov. Last Shift ponúka niekoľko naozaj strašidelných scén, pár príjemných osviežení o ktorých pomlčím a potom po "finále" skončí. Osobne som sa veľmi potešil filmu, ktorý je postavený na čistokrvnej hororovej funkčnosti bez obalu a musím povedať, že o druhej ráno išlo naozaj o nepríjemný zážitok. ()

Darxandri

Jakožto velký milovník hororů, ať už natočených, nebo psaných, jsem se k tomuto dílu dostal obrovskou náhodou. Jen tak jsem si projížděl videa na ČSFD a narazil jsem na poměrně zajímavý trailer na tento film. Nejdříve jsem si říkal, že to bude jen nějaká laciná vykrádačka jiných duchařin, ale docela jsem se pletl. Ne, že by film byl něčím tolik originální, ale zasazení a atmosféra mě natolik pohltily, že jsem i v půl třetí ráno nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Hlavní postava policistky, se jménem Jessica Loren (Juliana Harkavy), je sympatická a dobře se na ní kouká. Navíc, díky bohu, to není další uřvaná nána v kalhotkách a podprsence co řve na celý barák. Je ozbrojená, vycvičená a nehodlá se jen tak vzdát. Samotná, opuštěná policejní stanice je jako dělaná pro nějakou tu duchařskou neplechu. Když k tomu ještě připočítám duchy uctívačů Satana a všeho s ním spojeného, víte, že jste nastoupili na jízdu, která nebude moc příjemná. S policistkou si neberou servítky a nebojí se jí ukázat věci, ze kterých by se někteří lidé další den ocitli v blázinci s doživotním traumatem. Trochu mě mrzelo to, že se tvůrci radši spoléhali na lekačky, než budování stísněné atmosféry a strachu z neznáma. Nejlepší scéna byla, když Jessice ukradli baterku v zavřené cele. U toho mi běhal mráz po zádech. Film bohužel není ničím výjimečný, ale ani neurazí. Jako horor funguje a nenudí. ()

Axxym

Velmi slušná práce na to, s jak malým rozpočtem film vznikal. Podle mě je to velmi úctyhodné zvládnutí ne zcela originální zápletky a těch 90 minut hezky uteklo. Slušné 3 hvězdy a pokud jste na horrory, tak můžete jednu přidat. Na koukatelný horror člověk nenarazí každý den. ()

Epi2900

Povodne som mal v plane dat 3 ale koniec sa postaral o dve hviezdicky.Celkom obstojne lakacky a tod vse.Mlada,neskusena policajtka,ktora pobehuje 90 min hore dole po policajnej stanici a okolo nej sa deju dost divne veci,ale jej to ocividne az taky nevadi,kedze sa chova ze je to celkom ok.O com to cele malo vlastne byt??? ()

karelhura

Bože to byla srágora, kde jsou ti staří dobří satanové ,upíři a strašáci všeho druhu. Vrcholem je pipina mumlající povinosti poldů, fuj. ()