Gerry (Ben Mendelsohn) je talentovaný hráč pokeru, ale sklon ke gamblerství ho spíše sráží na kolena. Dluží, kam se podívá, svou neochvějnou víru ve velkou výhru však podporuje neustálým poslechem instruktážních audionahrávek od úspěšnějších „kolegů". Jednoho dne potkává charismatického mladíka Curtise (Ryan Reynolds), který je v kasinu jako doma, pokud zrovna necestuje. Pouhé stovky mil dělí trochu lehkomyslnou, leč sympatickou dvojici od vytoužené výhry v legendární neworleanské pokerové hře. (MFF Karlovy Vary)

Morholt

Když to srovnám s ostatními filmy z hráčského prostředí, tak Mississippi Grind prohrává téměř ve všech ohledech. Chyba je především v podání hazardních hrátek obou postav. Ať už hráli poker, sázeli na koně, nebo házeli kostky, pokaždé to byla nuda k uzoufání. Nebyla tu snad jediná partie čehokoliv, která by měla koule. A tak jediné, na co se může vsadit, je herecké obsazení a o to se film i snaží, ale i když zahráli Mendelsohn s Reynoldsem dobře, tohle utáhnout nemohli. 30% ()

Rakosnicek77

Jsou to čtyři hvězdy, ale velmi odřené, jsou tam jenom tak tak :-) A možná to není ani tak kvůli kvalitě filmu, ale pro to téma, které představuje a dost realisticky podává. Vím že to asi není moc spravedlivé hodnocení, ale svoji objektivitu, si prostě jednou za čas, můžu dovolit trochu přiškrtit :-) Raději nedomýšlet, jak by to celé pokračovalo, mít to o 10 minut víc! ()

dO_od

// Bylo to hazardní drama? Buddy road trip movie? Pokus o psychologickou sondu do duše gamblera? Přesně to je ten problém. Postavy se možná tváří, že znají svůj cíl, ale film několikrát sám zopakuje, že pro něj je cílem samotná cesta - a to já, prosím pěkně, prostě v tomhle žánrovém zmatku neberu. 6/10 ()

Davies182

Nejdivnější film z prostředí casin, kterej sem kdy viděl a nejspíš i do budoucna uvidim. Nedokážu přesně identifikovat, co to jako všechno vlastně mělo bejt (i za žánr!), ale zas tak moc mě to kupodivu nenudilo, Mendelsohn je přeci jen hereckej bůh a Reynoldse žeru. A už mi taky konečně někdo vysvětlete, proč vypadá Sienna Miller v každým jejím filmu úplně jinak... Jak to ti maskéři dělaj? ()

KNTRFKT

Příběh o nenapravitelném idiotovi, který ať vyhraje, co vyhraje, stejně idiotem bude a je jen otázkou, kolik toho kolem sebe rozesere. Tahle road movie byla asi tak zábavná, jako sledování výměny sáčků s močí na jednotce intenzivní péče. Téma, které bylo už tisíckrát recyklováno, je recyklováno znovu s naprosto nezajímavým Reynoldsem. Mendelsohn hraje vyhořelého maniodepresivního psychouše tak dobře, protože jím sám je a celkově nám Hazardní hráči nepřináší nic, co už by nebylo natočeno, nebo snad řečeno. Pro mě naprosto TUCTOVÁ srágora. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)