Hera se narodila na islandském venkově. Do jejího bezstarostného mládí však brzy zasáhne tragická smrt staršího bratra, kterou si klade za vinu. Svůj smutek utápí v metalové hudbě a sní o kariéře rockové hvězdy. Příběh dojemného komediálního dramatu začíná v roce 1970, kdy se narodila nejen hlavní hrdinka Hera Karlsdottirová, ale i heavy metalová hudba! Právě tehdy totiž vyšla první deska skupiny Black Sabbath, která to celé odstartovala. Poté, co stráví radostné a bezstarostné dětství na islandské farmě, se Hera stane svědkem tragické nehody, při níž zahyne její bratr, velký fanoušek metalu. Zatímco se Heřiny rodiče pokoušejí uniknout vlastnímu pocitu viny i zármutku, dívka se noří hlouběji do světa heavy metalu, který objeví v nedotčeném pokoji mrtvého bratra. Převezme bratrovu image a v hudbě i svých snech hledá nejen útěchu a útočiště, ale také způsob, jak vyjádřit nejniternější emoce. (Cinemax)

Egress

Když se mladému traktoristovi zamotá houně do rotující ojnice jeho pracovního prostředku, jedná se o úraz neslučitelný se životem (ale co taky se životem, když jste headbanger a misto mařeny máte na hlavě krvavý biftek). Sestra Hera nad hrobem brůdra hořce zapláče a záhy převezme jeho metalový odkaz. Místo kostela raděj navštěvuje kravín, kde nahrává metalové častušky. Metalová hudba hraje ve snímku důležitou roli, ale hlavní je tu příběh o vyrovnání se se ztrátou a o pocitu vykořeněnosti. Nicméně už jen kvůli závěrečné scéně, kdy Hera divoce paří s rodiči na song od Megadeth - Symhony of Destruction, stojí film za shlédnutí. ()

Von Kempelen

V Málmhausu se hraje na tu stranu black metalu, která je spojená s punkem. Pocity smutku, nudy, vzpoury, destrukce, projekce temnejch emocí do primitivní hudby s unikátní atmosférou, která se neposlouchá ušima, ale srdcem. Nejde tu o žádnou náboženskou otázku, ale o frustraci mladýho člověka a jeho vnitřní bolest, která se projeví útokem na všechno, co je považovaný za správný a "normální". Když se navíc všechno odehrává v reáliích islandskýho vidlákova, dostává příběh o to zajímavější rozměr. Přestože ještě i dneska občas sjíždím starý CD z Norska z devadesátejch let s mrazením v zádech, tak si nemyslím, že tenhle film musí nutně pochopit jen metalheads, jak je tu někde mylně uvedeno. ()

Soldier_666

První čím mě film nalákal byla hlavní hrdinka s corpsepaintem na obalu filmu :) Působivé drama, která Skandinávští umějí, bohužel "jen" další v řadě, nejspíš to bude tím že předchozí snímek který jsem shlédnul byl http://www.csfd.cz/film/291594-mili-lide/prehled/ který na mě udělal vetší dojem, a to mám Skandinávský Metal obecně velmi rád :) Každopádně dobrý hudební doprovod a příjemný nástin toho jak si může člověk najít cestu k metalové hudbě \m/ ()

ciapok

Vikingovia sa so svojimi tragédiami vysporiadávajú svojsky. Ich režisérski potomkovia to vedia krásne pretaviť do filmov. Hĺbavé, ale bez pátosu a póz. Vtipné, ale nie banálne. Priamočiare a surové, ale zároveň citlivé. Svižné a originálne, ako asi všetky filmy ktoré som z týchto končín zatiaľ videl. Aj slza vypadla na konci ... musel som si ju rýchlo utrieť do vybýjaného koženého zápästníka, aby nik nevidel :) ()

SHERLOCK5443

Komornejšia dráma kvalitne spracovaná s prekrásnym prostredím Islandu a úžasnou kamerou. Thora Bjorg Helga (Hera), ako ju opísať...veľmi dobre zvládnuta rola. Tak smutné dievča už som dlho nevidel. Dráma so štipkou humoru. Za mňa 4,5/5*. Ps: Neviem či som jediný ale na konci mi strašne pripomínala Chelsea Wolfe. ()

patho666 odpad!

Pri sledovaní tejto sračky mi bolo trápne, trápne z toho čo sa deje na obrazovke, trápne z toho, že to nejaké hovado vôbec mohlo natočiť, trápne z toho, že tu zazneli niektoré songy, ktoré si to vôbec nezaslúžia. ()

Ulfursdottir

Skvělý film o rodinné tragédii s poetikou, kterou umí asi fakt jen na Islandu. Nepotřebujete přehnanou akci, aby ten film dával smysl. Je to celý nesmírně lidský. A největší pozér je tady kolega komentátor 6thSun. ()