70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

Willy Wonka

Westernová žánrovka se vším všudy. Jednoduchá šablonovitá zápletka, Mikkelsen jako správný kovboj hledající pomstu za smrt své rodiny, žádné zbytečné dialogy, drsňácká akce, zajímavá femme fatale v podobě němé Evy Green a výborná dobová atmosféra. Jen záporáka bych si dovedl představit lepšího. Fajn kousek nejen pro milovníky westernů. ()

Charlie84

Jeden za těch filmů, kde Mikkelsen i trochu mluví. Občas. Po dějové stránce se pochopitelně žádná velká invence nekoná, tu a tam se nicméně objeví klička, díky čemuž Salvation nenudí. Závěrečná akce je více než slušná a až na jedno trochu stupidní místo (nůž) i uvěřitelná. Což jsem ani nedoufal. Morgan je solidní záporák, poněkud nemluvný…no ve srovnání s takovou Evou Green...nevim, všichni jsou oukej na svých místech, mohli to utnout o pár zbytečných minut dřív, což platí dvojnásob pro digitální ropné věže před titulkama. Asi tomu měly dodat epický rozměr. Podobný záběr jsem viděl v jedné videohře před deseti lety, jen s trochu lepším rozlišením…prostě čistá žánrová práce, která už dnes, řekněme si upřímně, působí trochu zbytečně… ()

dakarin

Stále se dá i překvapovat v žánru western. Podobně jako film "Pro nic za nic" od tvůrců z Nového Zélandu, jsme i u tohoto snímku svědky, že pouhým jemným přenastavením některých parametrů dosáhneme neokoukaného neotřelého svěžího výsledku. Snímek je přímočarý a tvrdý, výborně zrychluje děj některých pasáží a nemazlí se ani s hrdiny, ani s diváky. Dotýká se morálních témat, avšak prakticky téměř nemoralizuje. Název filmu nikterak nevystihuje obsah, ale titul "Pomsta ... někoho či jaká" je zřejmě příliš přetížený. Takže, suma sumárum, pomstu, touhu po spravedlnosti, lidskou malost a drsné chlapy zde najdete ... vyšší hodnocení si film zaslouží. ()

Ihuj

Kdyby to byl úplní první western, co jsem v životě viděl, tak asi dobrý. Spása ale nepřináší nic nového, nic navíc, jen vrší klišé a stokrát viděnou zápletku. K čemu to jako je? Dánský remake libovolného amerického westernu? Všichni se tváří drsně a hořce a mě to nudí. ()

ozeki

Nesmlouvavá tlupa neřádů s rudým ďáblem v popředí a dánský arcihrdina spolu s krásnou Eva Green mi málem způsobili westernový orgasmus. Tenhle žánr miluju a když narazím na nový přírůstek do této málo početné rodiny, vždycky se na něj dlouho těším. Vytknul bych malou špinavost. Na konci 19. století si fakticky nemyli hlavu dvakrát denně šampónem proti mastným vlasům. Ale to je jen malá vada na kráse. Nelze než doporučit, pro fanoušky Manchesteru United povinná četba :) ()

DAPDO

I když nejsem ten, kdo by vyhledával westerny a koukal na každej co se natočil, rád se na dobrej western podívám. Mám to štěstí, že mám v práci kolegu, pro kterýho je sledování pistolníků tak častou záležitostí jako pro některý porno na internetu. Takže když mi řekl Mikkelsen, Eva Green, příjemná hodina a půl, šel jsem do toho. Překvapila mě země původu : Dánsko. Příběh o pomstě, velmi jednoduchý děj, prostě oko za oko. Syrové a drsné, scéna kdy plukovník Delarue zabije před celým městečkem tři jejich obyvatele jen proto, že se šerif necítí na dopadení vraha jeho bratra je vostrá. Eva Green jako "princezna" které indiáni vyřízli jazyk za celý film nepromluví ani slovo, i tak se na ni zase hezky kouká. ()

dalziel

Drsný old school western z europskej produkcie.Najlepšie westerny sa aj tak vždy točili v EU produkcii ,takže pre mňa nie až tak veľké prekvapenie.Jediné čo Spásu trocha kazí je ukecaná Eva Green,ale dá sa to vydržať...... ()

FeroFabus

Byl jsem hodně zvědavý na western v této zvláštní a velké koprodukci a byl jsem mile překvapen.I když děj spěl do celkem lehce předvídatelného závěru nepostrádal spád a napětí. přirovnal bych to k italským spagethiwesternům Sergia Corbucciho. ()

Razzor_82

"Uvidíme z jakýho seš těsta, vojáku!" Mikkelsen je uhněten z toho nejtvrdšího. Jako mstitel podniká nekompromisní  cestu pomsty. Surový rozjezd ve kterém ztrácí syna i manželku, tady mi běhal mráz po zádech. Herecké obsazení má říz. Mads toho moc nenamluví a raději koná špinavou práci. Morgan je nelítostný gauner no a Green je kobra i bez jazyka. Výtečně špinavý a surový western jako ze staré školy. 8/10 ()

Chosef76

Jsem nadšený...skloubit moji skrytou slabost pro western a severskou kinematografii v tak povedený film, to jsem opravdu nedoufal. 100% ()

Franc1s

Tohle průměr rozhodně není, aspoň ne pro ty co se líbí western, i když doba těch nej už je asi pryč, tak i tyhle kousky potěší. Kde je příběh jasný jako facka, jednoduše jde o pomstu, neřeší se p*čoviny a musí se vystřílet vše co se hýbe. Při tom tady stojí dán M.Mikkelsen proti amíkům a není důvod proč by to mělo vadit, k tomu ještě přijde Evička zelená, co ani nemukne a konečně ani striptýz neudělá :) 7,5/10 a rád to pustím i tátovi. ()

Kingjiri

Drsnější podivaná s temnější atmosférou, jak je v případě severský kinematograie zvykem a sympatickym castingem. Až potud jsem byl nadmíru spokojenej. Ale i vzhledem ke kratší stopáži je škoda, že se toho moc nenakecá (skoro se zdá, že jazyk vyřízli indiáni všem hlavnim protagonistům) a nedostane se na nějakou divácky atraktivnější akci (ani Eva Green nic neukáže). Převážná část stopáže se totiž věnuje drsnejm pohledům nebo putování vyprahlou krajinou divokýho západu, až bych řek, že jde z části o ártový dílo, který uplně nemusim (stejně jako westerny). ()

Casador

Je to síce len western, ktorý kopíruje už toľko krát obohranú klasickú šablónu, ale mne to vôbec nevadí. Možno aj preto, že tento žáner som mal ako dieťa veľmi rád môžem aj s trochou nostalgie povedať, že sa tvorcom podaril. ()

Forty-

Dánske drámy to ja môžem, westerny mám tiež rád. Do toho Mikkelsen a ideme. Čo môže byť zlé? Nič. A nič zlé nebolo. Celý čas si táto moderná westernovka drží super atmosféru, je to napínavé, špinavé, zaprášené, smrdí od potu, oleja a pušného prachu. Na 5 hviezdičiek to tentokrát však nevidím, autormi zvolený koncept je natoľko okukaný a predvídateľný, že u mňa tento krát "len 4". Ale pekné tučné zaslúžené 4. ()

netWoor

Vy-ni-ka-jí-cí. Jsem naprosto nadšenej. Příběh nic moc, taková omšelá klasika, ale to zpracování je naprostej luxus. Krásný kulisy, krásný detaily, nádherně zahráno, bez zásadních logickej chyb, špinavý, bolavý, uvěřitelný. Nesrovnávat s tou hovadinou z Yumy ... ()

desade

Myslím, že čo sa týka žánru western, tak latka zase o niečo poskočila. Naposledy (bolo to "Vtedy...") ju takto podvihol Sergio s Charlesom, Henrym a Claudiou, tuším v 68-om. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona