Resurrection

USA, (2014–2015), 14 h 52 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Aaron Zelman

Hudba:

Blake Neely

Omar Epps, Devin Kelley, Samaire Armstrong, Matt Craven, Frances Fisher, Sam Hazeldine, Mark Hildreth, Kurtwood Smith, Tamlyn Tomita, April Billingsley (viac)

Bobbyk69

Pozor text obsahuje spoilery! Takový průměrný seriál, který má své nedostatky a současně i klady. Ze začátku zaujme diváka prvním dílem, kdy se rodiče znovu setkají se svým synem Jacobem, navrátilcem, který zemřel před 32 lety. Vypadá úplně stejně jako běžný člověk a nezestárnul ani o den. Do jejich města se potom začnou vracet další lidé jako on. Mezi nimi i Jacobova babička, z které se vyvine slušný záporák. Celý seriál má ale slabší momenty, které zůstaly až do konce nevysvětleny. Objevilo se tu zároveň i hodně náboženských keců, které v druhé polovině druhé série vyvrcholily až v náboženský fanatismus, který se stal téměř nesnesitelným a objevoval se snad v každé epizodě čím dál tím více. Děj byl ještě k tomu zbytečně moc natažen na celkem 22 epizod, ale přitom by se vše dalo stihnout mnohem rychleji. Můj celkový dojem je pouze 55%. ()

nemer

Sice kostelníky dvakrát nemusím a některé události jsou předvídatelné, ale rozhodně se pořád něco děje. Sympatické obsazení i atmosféra, pilotní díl skvostný. Kam se hrabou unylí a nudní The Returned v obou verzích. Zde jsou i ghúlové víc z masa a kostí, než kdy byli živí v The Returned (1.řada - závěr slabší, druhá řada zcela predikovatelná a mířící směrem odpad) ()

Xeno.morpH

Tož pravda, Les Revenants to nejsou, ale i tak to je to dobré. Kupodivu, seriál není inspirován francouzskou předlohou, ale je adaptací knihy Jasona Motta : The Returned (který se ovšem z Les Revenants očividně inspiroval). Jason Mott se také podílí i na scénáři, což se pozitivně promítá do dobře prokreslených postav, jejich vzájemných vztahů, i na celkové hloubce děje a filozofickém kontextu. Hudba je taky na vysoké úrovni a dobře dokresluje atmosféru, ale co naplat Mogwai to nejsou :). (Zhlédnuto 6 dílů.) ()

Morholt

Pokud jste viděli francouzský originál Les Revenants, je pro vás Resurrection naprosto zbytečnou záležitostí, protože zaostává prakticky ve všem. Asi nejmarkantnější je to u atmosféry, která má daleko k přívlastku znepokojující a to je na příběhu o místě, kde se dějí podivnosti, celkem zásadní nedostatek. Někoho můžou nalákat relativně známé tváře, ale ty nejprofláklejší, tedy Omar Epps a Frances Fisher, tady zůstávají daleko za svými možnostmi. Kdybych viděl jako první americký remake, nejspíš bych hodnotil výš, ale takhle je to u mě jen za 40%. ()

feryk

Děj seriálu je strašně rozplzlý a natahovaný. Potenciál, který má na začátku neni vůbec využit a brzy se utopí v řešení rodinných sporů. Po čase vůbec nikomu nepřijde divné, že se objevují lidé, kteří jsou mrtví a že jejich těla leží třeba v márnici, vůbec nikdo neřeší, kde se ta těla fyzicky znovu berou a duplikují. Seriál ani za dvě serie nezodpoví žádnou z otázek a přijde mi, že byl scénáristy psán za pochodu tak, jak se to natáčelo a vlastně ani neměli vymyšlené řešení. Vše vyvrcholí na konci, kdy se jako obvykle v americké produkci vše ztočí k bohu a toleranci odlišných lidí. Seriál postrádá občas jakoukoliv logiku a chování lidí je často nesmyslné, takže není divu, že zřejmě pokračovat nebude a je to tak dobře. ()