Východiskový bod

• Česko Výchozí bod (viac)

Dr. Ian Gray (Michael Pitt) je mladý molekulárny biológ a vedec, ktorého životnou témou je výskum evolúcie oka. Práca ho celkom pohlcuje až do okamihu, keď sa na večierku stretne s krásnym tajomným dievčaťom Sofi a požiada ju, aby si mohol vyfotografovať jej nádherné oči. Oproti vedecky racionálnemu a profesionálne skeptickému Ianovi je Sofi divokým a nespútaným stvorením a tieto protiklady ich vzájomne priťahujú. Ich vzťah je intenzívny a pre Iana aj nečakane vášnivý, ale je krátky a skončí sa tragicky. Po drsnej životnej rane sa Ian ešte viac ponorí do svojej práce. O niekoľko rokov neskôr urobí spolu s kolegyňou Karen nečakaný objav, ktorý spochybní jeho neotrasiteľnú vieru vo vedu a zmení jeho skepticizmus voči mystickým a spirituálnym silám. Potvrdiť či vyvrátiť novú teóriu, ktorá by postavila na hlavu všetko, v čo ľudstvo doposiaľ verilo, môže iba cesta na druhý koniec sveta. Ian sa rozhodne riskovať svoju vedeckú reputáciu i vlastnú racionalitu a vydá sa na šialenú misiu, ktorá má len mizivú nádej na úspech. (TV JOJ)

medveed

Skrývá se pravda o naší existenci v exaktní vědě a logice faktů nebo duchovnu a víře ve vyšší princip? Zajímavý námět i zpracování. Určitě stojí za to vidět! 80% ()

Popo

Krásna myšlienka filmu miešaná s menším skutočným príbehom. Mike Cahill a Brit Marling - to sú umelci, o ktorých sa ešte bude dlho hovoriť. ()

johnny_vasku

Pusť si tohle sci-fi, říkali, jedno z nejlepších za poslední roky říkali… A člověk dostane romantický výplach jak z pera té nejneoriginálneší autorky červené knihovny. Dějová (spoilerová) linka: chlapovi se stane asi tisíc náhod (sice se na ně každou chvíli upozorní, ale nic se nevysvětlí), aby potkal dívku svého srdce, ta samozřejmě v té největší lásce umře (to zabere půl filmu), on si poté začne se svojí kolegyní, ale stále masturbuje nad fotkami bejvalky (i když je jeho současná žena vedle v pokoji), za pár let se dozví, že bejvalka se reinkarnovala do nějaké mladé Indky, takže za ní jede, konec. Právě jsem vám ušetřil 107 minut života, poděkovat mi můžete do zpráv. Do toho se neustále pseudofilozofuje, aby to jako dávalo smysl. Nedává. Jedna hvězda za moment, kdy jsem si na okamžik myslel (a skutečně to tak vypadalo!), že se to bude ubírat jiným směrem. Neubíralo. 17 %. ()

Hrabenka7

Zajímavý námět - bohužel by se dal zpracovat mnohem líp.Film obsahuje několik naprosto zbytečných scén, které děj nikam neposunují. Postavy nesympatické, plytké a reagujicí nepřiměřeně situaci. Romantická linka taky nefunguje a film ve výsledku působí pŕehnaně naivně a pseudointelektuálně. Škoda. ()

JCS

Jednou se zeptali Dalajlámy, co by dělal, kdyby nějaký vědec dokázal přinést studii, která by vyvrátila jeho víru. Dalajláma se chvíli odmlčel a potom řekl. Prošel bych si jeho studii a až bych ji došel dokonce, uznal bych, že má pravdu a změnil bych svoji víru. A co kdyby někdo udělal něco, co by nemohla vysvětlit věda, něco co by otřáslo vaší vírou ve vědu? Co byste udělal Vy? Dokonalé, zvraty, zkrátka vše! Super film ...! Mráz po zádech mi ještě běhá teď. ()

anrifay

Vlastně nechápu jak tento snímek může mít tak vysoké hodnocení. Úvaha, kterou se zabývá je celkem zajímavá, ale zdlouhavé a nudné protahování míchané se sexuálním životem hlavního protagonisty, který je navíc tak neskutečně otravný a nezajímavý, že nechápu jak by s ním někdo mohl být. Nuda... ()

90125

Reinkarnačná agitka, alebo film pre tých, čo sa boja smrti a chcú žit navždy. Príbeh o zo začiatku tvrdo skeptickom vedcovi a okofetišistovi, ktorý vo svojich zdánlivo vedeckých výskumoch objaví, že ľudská duša je v podstate nesmrtelná a to na základe skenu oka !!! V skutočnosti podla všetkého jeho veda funguje na princípe numerologie a absolutnej náhody. Tak či onak dialogy vo filme na tému veda vs. spiritualita sú pekelne naivné a predvídateľné. I Origins je nekonzistentný zlepenec rôznych filozofických otázok odohravajúcich sa v riadne nepravdepodobne vznikajúcich situáciach. Myslím, že tento film vedu ako takú len zhadzuje a to mi teda nevonia. Dosť ma mr. Cahill sklamal. Another Earth sa mi páčil o tri hviezdy viac. 35 % ()

revere

Hodně nevyvážený film, některé scény příliš vybočují z celkové atmosféry, jako kdyby je natočil někdo jiný někde jinde a někdo třetí vše sestříhal. V tomto duchu se rovněž střídají překvapové mementy s pasážemi zcela převídatelnými. ()

jizvoun

Začátek mě teda nezaujal, ale po jednou silném zvratu v ději se to rozjíždí správným směrem. Není to nějaká akční honička, jde o to trochu u filmu přemýšlet a možná projevit empatii. Rozhodně to je dobrý film. ()

Gravediggger

Sice se musí nejdřív člověk prohrabat hromadami sentimentálních sraček, ale pak to je super. Trošku předvídatelné, ale třeba to tak přišlo jen mi. A není to nutně na škodu. Herci sympatičtí, pěkně natočené, originální scifi. ()

TommmyT

Asi jsem viděl jiný film, než je tady chválen. Tady je to psané jako drama a sci-fi, mě to nejvíc přišlo jako romantické. Ten samotný námět mě nepřijde až zas tak originální, mě to napadlo jako námět už před mnoha lety. Ale nutno dodat, že kdyby tam nebylo až tolik romantiky, tak film je to dobrý. ()

kodwin

Slabší čtyřka za půvabné ženské obsazení a originální nápad. Občas to skřípalo a konec mě neuspokojil, ale určitě film, co stojí za shlédnutí. ()

Neel

Dokud se tam motala Astrid s fakt krásnýma barevnýma očima, tak mě to moc nebavilo, s postupující stopáží, kdy nám Cahill konečně odhaluje, co vlastně chce říct, už mě to bavilo daleko víc a na konci jsem si řekla, že to vlastně byl sakra dobrej film se zajímavou myšlenkou. Michael Pitt v pro něj poněkud netradiční roli naprosto exceluje a v jedné ze závěrečných scén při testování malé Indky už jsem šla do kolen. 4+ ()

antolikopoli

Na prvý pohľad sa jedná o kvalitný film, je to vidieť hneď od začiatku. Pilierom snímky v celku je príbehova stránka veci, pytva sa jedná z veľmi populárnych vedeckých a etických otázok pričom sa používajú nástroje zrozumiteľne pre každého. Estetická stránka zvládnutá ľahko nadpriemerne. Ako celok 8/10 jak lusk. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (viac)