Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

petero

Veľmi pozitívny film a príjemná oddychovka vďaka ktorej sa vám budú zbiehať slinky jedna radosť a nie len pre to, že tam hrá Scarlett Johansson a Sofía Vergara ale hlavne vďaka tým dobrotám a snahe s akou sa jednotlivé jedlá pripravujú. Jon Favreau je možno rutinér (čo rozhodne neznamená, že je zlý režisér) ale toto sa mu podarilo. Najviac sa mi páčilo, že film príliš nezachádza do extrémov a nad zložitými ľudskými vzťahmi a konfliktami sa prehupuje ľahkosťou pričom ich nepodceňuje a tak počas celého sledovania filmu diváka neopustí dobrá nálada. Herecké obsadenie je lukratívne. Ďalší dobre padnúci malý kuchársky film. ()

Enšpígl

Ono je sice hezké, že mě milá kolegyně kareen svým hodnocením a zcela přesně vystihujcím komentářem na tenhle film nalákala, ale už mě nepřipravila na to, že tenhle film ve mě vybudil takovou chuť žrát, že jsem měl chuť hodit na gril rovnou celou skříň jakej jsem při některých scénách dostal hlad. Krom toho má tenhle film v sobě krásně pozitvní atmosféru, hlavě z prostřední části je cítit vysloveně radost a pohoda a na to já vždycky slyším. ()

Spooner

Sympatický feel-good film plný lahodných pokrmů, po kterém si u mě Favreau po nepodařené dvojce Iron Mana a Kovbojích a vetřelcích opět malinko napravil reputaci. Divák má hlad, postavy jsou sympatické, prcek je až nečekaně fajn. Člověk má navíc z celého snímku pocit, že si všichni zúčastnění v čele s Favreauem a Leguizamem to natáčení strašně užívali. Jen škoda dosti přetažené stopáže, jelikož poslední půlhodinka už malinko přesluhuje a je dosti o ničem. Ke konci tak začíná tato óda na jídlo malinko nudit. Favreau si ale stále natočil přesně to co chtěl, jen to mohlo o malinko kratší. 70% ()

Slasher

Čekejte upjatější první dějství, tím spíš se to pak krásně uvolní spolu se svým hlavním hrdinou a bude mít hodně co říct - na téma rodičovství/ dělat co vás baví. Špičkově zahraná (ne asi) a taková ta civilně stavěná lidská drama-komedie, možná největší pohodička co jde letos ven. Rozhodně jsem neviděl naposled, jen příště nebudu dívat o půlnoci a s prázdnou ledničkou... ()

Malarkey

Dlouho jsem se u filmu necítil tak pozitivně, jako při sledování filmu Chef. Příběh je přesně pro mě - plnej žrádla a fajnových lidí. Za fajnové považuju především toho, kdo tenhle film vymyslel, tedy Jon Favreau a pak jeho kolega v boji - John Leguizamo. Ten mě také konečně po dlouhé době ukázal, že komediální talent mu nikdy nebyl cizí, a proč že ho mám vlastně tak rád. Spolu pak vytvořili parádní dvojku, která se suprově doplňovala v příběhu, který ne a ne polevit až do závěrečného hvizdu. Po shlédnutí se mi v žaludku rozpoutal takový hladový koncert, že i já, běžný nekuchař, jsem si uvařil tak dobrý žrádlo, že i Jon by záviděl. ()

• Jon Favreau miloval dobré jídlo, které i sám velmi často dokázal uvařit, a tak možná právě nad plotnou ho napadlo natočit film o jídle. Napsal si scénář, zařídil potřebné technické a finanční záležitosti a nakonec oslovil své přátele, kteří již v jeho filmech hráli, díky čemuž se mu podařilo přivést do snímku známá jména. (ČSFD)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna extra scéna. (MikaelSVK)