Laborantka Olina pátrá po příčinách autohavárie, která jí zasáhla do života... Laborantce Olině (D. Batulková) zemře při silniční nehodě bratr s manželkou a dvěma malými dětmi. Při práci ve fotolaboratoři se jí dostanou do ruky fotografie z neštěstí, které pořídil fotoamatér Petr (P. Kříž) z balkonu nedalekého domu. Jsou na nich zachyceny automobily, projíždějící kolem nehody, aniž by řidiči zastavili! V nemocnici se Olina dozví, že děti bylo možno zachránit, kdyby jim byla včas poskytnuta první pomoc. Nešťastná dívka se snaží vypátrat, co je to za lidi, kteří jsou k utrpení ostatních tak lhostejní... (Česká televize)

Drom

Naprosto perfektní a nadčasové vykreslení sobecké a pokrytecké společnosti prostřednictvím pátrání trochu připitomělé Dany Batulkové. Výprava byla sice klasická nízkorozpočtová a studiová, s vybletými barvami dobře známými z televizní tvorby osmdesátých let, nulová akce i efekty, ale námět velice zajímavý a především jednotlivé postavy byly vynikající. Nejen po stránce hereckých výkonů (ten Menšík byl fakt kurva odporná) - samá svině a přece každá jinak štětinatá. Zasloužilo by si to rozmanitější a temnější hudební motivy a chvílemi jsem měl pocit, že střih byl až moc unáhlený a některé scény byly osekány na to nejnutnější absolutně bez náznaku omáčky, ale na druhou stranu nebyla šance, že by se objevily zdlouhavé nebo snad nudné okamžiky. Navíc i to přispělo k některým velmi ostře vykresleným situacím. Někdy pochybuju, jestli má smysl prohrabovat se tím starým inscenačním hnojem, ale když pak narazím na něco takového, nelituju, že je průměr třicet blbostí na jeden opravdu dobrý film. ()

tranquill

"Já rád pomáhám lidem..." Lži a pokrytectví naplno vyplývají na povrch. Myslím, že tahle smutná obžaloba chování naší společnosti je silným příběhem! "...za to mě nikdo trestat nemůže..." ()

BigBang

Vydařená inscenace. Myšlenka o pozornosti, vnímavosti a připravenosti pomoci je nadčasová a hluboká. Racionalizující proslovy lhostejných kolemjedoucích jako by byly vzdálenou (a slabší) ozvěnou textů p. Havla. Zpracování sice nevyniká nad TV standard té doby, ale špičkoví starší herci dodávají šťàvu. Též se mi líbil realistický šmrnc v detailech: sporák s kafem v kanclu a přehozenou utěrkou; revize v práci; vkládání parte do obálky. ()

PaRi

Vynikající kousek někdejších velmi kvalitních TV inscenací, které točili skvělí režiséři, inscenací s hlubokou společenskou sondou. Čas oponou trhl a o co jsme dál? Je mi smutno z toho, že uplynul jen určitý čas, jednání lidí je stejné ba mnohdy horší, kdy ideologii komunistickou nahradila ideologie peněz. ()

Pitryx

Docela slušně zpracované a asi i ukradené téma. Kdysi jsem četl něco podobného pod názvem „Lhostejnost zabíjí“ (nebo tak nějak), kdy byla nehoda jen narafičena a opodál se řidiči zpovídali z toho, proč nezastavili. Tady zpovědníky zastoupila jedna dívka a je vymalováno. Nutno však uznat za dobré včlenění do děje ty podivné okolností kolem Oliny a fotografií. Za to plus. Tempo také vcelku ušlo a nejít mi na nervy hlavní představitelka, šlo by jistě o lepší průměr. ()

ostravak30

Od doby vzniku automobilismu je to témě věčné. Zastavit u nehody a pomoci. Proto tento film je a bude nadčasový ještě mnoho let. Každý má mnoho výmluv, proč nemohl a musel jet dál. Pravda je, že největší pochopení jsem měl jen pro postavu Vladimíra Menšíka, ačkoli i jeho odůvodnění by se mohlo změnit, musel by ovšem chtít. Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Druhá strana mince je, že v teoretické rovině ví každý, co by dělal. Ale není to tak jednoduché opravdu u nějaké nehody zastavit, patlat se v krvi, koukat třeba na vyteklý mozek nebo vyhřezlé vnitřní orgány, na mrtvé apod. Každý na to zkrátka nemá a asi by nebyla pomoct omdlít u nehody/zhroutit se do auta apod. To by záchranářům přidělalo ještě víc práce. Více mě spíše zarazilo, že se u auta každý zastavil a dlouze do něj čučel, když teda nechtěl pomáhat a bylo to tak dlouho, aby z toho všichni měli krásnou fotečku. ()

Nonna

Téma velmi závažné a bez ohledu na dobu zpracování stále aktuální určitě stálo za natočení. Obsazeni jsou skvělí herci, kteří odvedli výborné výkony (Menšík, Řanda, mladý Pavel Kříž, Moučka, Němec) a z důvodů, které uvádějí na svoji obhajobu, je člověku až špatně. Nakonec tedy jediný, kdo mi nesedl a po jehož výkonu cítím takovou mdlou pachuť nevyužitého potenciálu role, je představitelka hlavní role, Dana Batulková. Dosud jsem ji viděla pouze v rolích vedlejších a, bohužel, mám pocit, že na víc nemá. ()

r007

Dojemná studie lidských charakterů, které se ukázaly v krizové životní situaci. Trochu mi vadila hudba, která mi silně připomínala komunistickou dobu. Herecké výkony všech hlavních hrdinů byly víc než dobré, takže nad hudbou přivírám oko, patřilo to k době.Dana Batulková mi ale moc do hlavní role neseděla, scénář byl občas trochu děravý a způsob zpracování takový nemastný neslaný... Celý příběh je moc smutný tím, jak se nakonec všechno obrátí vzhůru nohama a černá se mění v bííou a naopak. Ale je to přesně ze života, nic není ve filmu přikrášlené a to se mi líbí. Po shlédnutí filmu Sedem svedkov , který se zabývá stejným tématem, jsem nicméně byla nucena jednu hvězdu odebrat. ()