Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (118)

Prohra (2017) (S05E05)

Proti Halloweenu šla kvalita dolů, ale jednak jsem s tím počítal a jednak pro mě hladinu humoru udržely vysoko dvě stálice: kapitán Holt a Rosa. U kapitána potěší každá vada charakteru a Rosa se výzvám prostě vždycky staví čelem... Obrazně řečeno. // "Ten imbecil s čepicí dal póvl do kelu a z lidu vylovil špek." ()

Místo činu (2017) (S05E06)

A tak dobře jsem se zatím bavil... Šestá epizoda, to pro mě byla taková facka na vzpamatování a návrat do kruté reality. Už to, že se celou dobu řešila hlavně svatba, bylo dost depresivní, tvůrci ale ještě vzkřísili postavu, která už se rozhodně neměla vracet. // "Teď se to možná nehodí, ale mluvit o sobě ve třetí osobě..." "Terry to ví!" ()

Dva krocani (2017) (S05E07)

Po předchozí nepovedené epizodě a po úvodu s provařeným Charlesovým krocanem jsem očekával jen to nejhorší, ale hluboce jsem se mýlil. Tvůrci pouze klamali tělem, Díkůvzdání s oběma rodinami se náramně vydařilo a soupeřiví otcové byli skvělí. // "To byla opravdu pěkná série přípitků, a teď, kdo si dá dvanáct šálků kávy?" ()

Návrat k Ohnivému nebi (2017) (S05E08)

Osmá epizoda sice nebyla tak špatná jako šestý díl, ale mnoho nechybělo. Návrat tvůrců ke spisovateli Parlovovi mě příliš nepotěšil, přednáška z forenzní vědy mohla být přece jen zábavnější a doopravdy mě bavila jen Rosa, jejíž drsná slupka dostala další trhlinu. // "Chyběj jenom svářečský brejle." "Sakra! Já je mám v autě." ()

99 (2017) (S05E09)

Let do New Yorku se změnil téměř v road movie a vyšla z toho slušná zábava. Normálně bych si myslel, že mě Jakeovy neustálé odkazy na Smrtonosnou past po čase otráví, ale i v páté sezóně to stále ještě funguje. A velmi dobře. Z epizody si odnáším hned dvě ponaučení- i ve starém karavanu můžete cestovat první třídou a bacha na křupky! // "Charlesi, zemřel člověk, buď taktní!" / "Měl jste pravdu, kapitáne, taky cítím kouř." ()

Jde se pařit (2017) (S05E10)

Ach jo, už na to zase došlo. Ani v komediálním seriálu nesmí chybět LGBT epizoda, která bude dokola omílat další problém světového významu. Všem moderním trpitelům bych doporučil, aby se důkladně seznámili s tím, jak se přistupovalo k homosexuálům dříve, pochybuju, že by současní bojovníci za jejich (a svá) práva na vlastní kůži zažili například ústav, v němž by násilím měnili jejich sexuální orientaci. Ale to kolektivní "my" je samozřejmě k velkohubým prohlášením opravňuje, stejně tak všichni černoši trpěli v otroctví a všichni Židé si prošli holokaustem. Ze vzteku dávám jen za dva kousky, přestože mě Gina hodně bavila. // "Nejsem vyděrač. Jestli řeknete že jo, vše o vás zveřejním." ()

Laskavost (2017) (S05E11)

No, nevím, u páté sezóny se už nebavím tak dobře jako u těch předchozích. Nejslabší článek rodiny Murphyových mě bavil podstatně méně než souboj mezi Amy a Vogony. Štěstí, že nedošlo i na poezii:-) Nezbývá, než doufat, že se kvalita epizod znovu zlepší. // "Zdravím, pane, přeju vám parádní ráno." "Ale ne, co se děje?" ()

Úkryt (2018) (S05E12)

Zatímco jsem byl u posledních epizod dost nespokojený, dvanáctý díl mě opět dokázal výborně pobavit. Ochrana ohroženého Kevina byla ze strany tvůrců výborným nápadem, konečně jsem se zase mohl naplno zasmát, moje lehce zatuhlá bránice už to potřebovala. // "Con Air. Co se to ze mě stalo?" ()

Vyjednávání (2018) (S05E13)

Postava Douga Judyho je pro mě dlouhodobě otravná, a pokaždé, když ji tvůrci nasadí do hry jdu s hodnocením dolů, tenhle chlapík mě fakt nebaví. Situaci nezachránila ani Charlesova pojízdná prodejna, ani členka komise pro výběr komisaře, takže jediné, co mě dokázalo rozesmát, bylo polidšťování Hitchcocka. // "Ty ses modlil, aby zajali rukojmí?" "Úplně každej den." ()

Výslechovka (2018) (S05E14)

Čtrnáctá epizoda mě na rozdíl od předchozího dílu opravdu bavila. Je to docela divné, protože šlo o vyloženě komorní záležitost s využitím pouhých dvou postav z Okrsku 99, a na mě fungují hlavně epizody, které zahrnují celý tým. // "Sakra! Nejenom, že jsme ho nezlomili, ještě musím k zubaři!" ()

Mistr křížovkář (2018) (S05E15)

No jo, no, po epizodě, která mě hodně bavila, přišlo tohle nemastné, neslané cosi. Místy to už opravdu vypadá, že tvůrci neví z které do které, a tak narychlo vypotí cokoliv, co jim zaplácne nasmlouvaných dvacet minut. // "Vzal sis bundu na tílko? Jseš snad Ryan Gosling?" ()

NutriBoom (2018) (S05E16)

Šestnáctá epizoda mi velmi živě připomněla moje jediné (ale o to intenzivnější) setkání s fanatickými stoupenci firmy Amway. Ještě dneska mi naskakuje husí kůže, když si na to desetitisícové lidské stádo vzpomenu. V tomto dílu šlo sice jen o velmi mírnou napodobeninu, ale i tak chválím. // "Je všudééé! Ten holub je všudééé!" / "Boom, boom!" ()

DFW (2018) (S05E17)

Patnácté epizodě jsem mírně přidal a šoupnul jsem jí tři hvězdičky, teď budu ale za zlého policajta. Tohle byl další díl z těch, o kterých jsem už psal- trapná vata, epizod musí být dvaadvacet, ale proč ztrácet čas s dějem, že? // "Jediné, v čem nejsem dobrá, je skromnost, v té jsem skvělá." / "Drž mi palce, stanu se bratrem!" ()

Vzájemná pojišťovna Gray Star (2018) (S05E18)

Hmmm, to už jde fakt z tlustejch do tenkejch. Kdybych sem opsal svůj komentář z předchozí epizody, vůbec nic by se nestalo, sednul by jako zadní část lidské anatomie na hrnec. Řeknu to jemně- bylo to o ničem. // "Jakeu, musím se ti svěřit, to pojízdné bistro mě dost stresuje." ()

Rozlučky se svobodou (2018) (S05E19)

Dobrou zprávou je to, že šlo z posledních tří shlédnutých epizod o tu nejlepší. Špatnou zprávou je to, že to zas tak úžasné vítězství nebylo. Pátá sezóna přináší celou řadu momentů, v nichž trapnost hladce válcuje humor, což je škoda, tenhle seriál jsem míval rád. // "Zase maso a alkohol..." "Zase? Co to znamená?" "Ale nic." ()

Na cestě (2018) (S05E20)

Tak mě napadlo, že je možná pátá sezóna v pohodě, a chyba je ve mně. On tam ten kvalitní humor zřejmě je, jen já jsem si ho pro svůj rostoucí problém s očima nevšiml. A to je pech, protože když mi kvůli pandemii zrušili operaci, je možné, že budu kazit průměr i jiným záležitostem. // "Fajn, něco jsem zkusil a nevyšlo to!" / "Smutný popis města, v němž musíme žít." ()

Bílá velryba (2018) (S05E21)

A stalo se to zase. Opět přišlo mírné zlepšení proti předchozímu dílu a opět se kvalita ani vzdáleně nepřiblížila epizodám, které mě opravdu bavily. Pokud mě nepřesvědčí závěrečná část, s velkou pravděpodobností sledování dalších řad odpískám pro přílišnou znuděnost. // "Moje intuice ženicha je lačná mrcha." ()

Jake a Amy (2018) (S05E22)

No, netipnul bych si, že mě zrovna svatební erpizoda přesvědčí k hodnocení mírným nadprůměrem, ale stalo se. Po dlouhé době se zase našlo několik momentů, které mě dokázaly rozesmát, navíc to pro mě bylo takové mile romantické rozloučení se seriálem. // "Ahoj, Malyngosi!" "My se neznáme." "Tak dobře..." ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)