Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (118)

Brooklyn 99 (2013)

Seriál hodnotím po pěti sezónách. Tři byly, i přes určité nedostatky, natolik vtipné, že jsem se velmi dobře bavil, od čtvrté řady začala kvalita silně upadat a u páté série jsem se u některých dílů už otevřeně nudil. Tvůrci mě ale taky dokázali mocně překvapit- vytvořili homosexuální postavu, která neustále hořce nepláče nad svým čtyřprocentním osudem, ale je naopak natolik povedená, že se ihned zařadila k mým oblíbeným (po bok Rosy Diaz, Hitchcocka a Scullyho). Jiné postavy jsem si sice oblíbil, ale časem mi začaly spíše lézt na nervy (Charles, Terry). ()

Série 1 (2013) (S01)

Dojmy po první sezóně jsou z větší části výborné. Vadí mi vlastně jen to, že tvůrci seriálu natočili několik epizod, které byly opravdu velmi slabé a zbytečně snížily výslednou známku pro celou řadu. Po opravdu dlouhé době jsem narazil na homosexuální postavu, se kterou nemám problém, kapitán Holt mě naopak velice baví a jeho nečitelný výraz patří ke kladům série. Byla to fajn oddechová zábava a určitě se rád podívám i na pokračování. ()

Pilotní díl (2013) (S01E01)

Při úvodní epizodě první sezóny jsem si sice neutrhl bránici, ale zasmál jsem se častěji, než jsem čekal, myslel jsem si, že tady půjde o mnohem slabší humor, který často přepadne až do trapnosti. Několikrát to sice zaskřípalo, ale po většinu času jsem byl spokojený, a když seržant přibližoval Holtovi jednotlivé detektivy, šel jsem do kolen. / "Jdi na internet a do vyhledávače zadej větu: "Chci koupit dva lístky do kina pro holku, která mě nemá ráda." "Skvělý!" ()

Tagger (2013) (S01E02)

Druhá epizoda byla proti předchozímu dílu o poznání slabší, i když i ona měla své momenty. Humor mi tady připadal každopádně těžkopádnější a postava Jakea Peralty mě něčím prudí úplně stejným způsobem jako J. D. Dorian v seriálu Scrubs. / "A tady jsou dvě fotky. Na jedné je vaše skříňka, na druhé smetiště na Filipínách. Můžete mi říct, která je která?" ()

Krize (2013) (S01E03)

Po pilotním dílu jsem chválil tvůrce za vydařený humor, který nesklouzává do trapností, druhá epizoda mé nadšení trochu utlumila a teď mám pocit, že se seriál dostává přesně tam, kde jsem ho napoprvé očekával. Zábava se poněkud vytrácí, protože humor postupně citelně slábne. 3*- / "Neber to zle, ale nenávidím tě. Nežertuju." ()

Zdravotní prohlídka (2013) (S01E04)

Díky nové patoložce a její fascinující úchylce jsem mohl zase přidat na hodnocení, po čtyřech epizodách už mám taky jasno ve svých oblíbených postavách. Jasně u mě vedou Charles Boyle a Rosa Diaz, s těmi dvěma se většinou zasměju nejvíc. / "Aha, promiň, já zapomněl s kým mluvím. Spát s někým je sex, dělaj to dospělí, když se sobě líběj." "Má pravdu, tys to nevěděla?" ()

Sup (2013) (S01E05)

Hlavní dějová linie nebyla vůbec špatná, ale abych se přiznal, mnohem víc jsem se bavil se seržantem Jeffordsem při překonávání jeho psychického bloku. Zdá se, že na slabší epizody 2 a 3 můžu zapomenout, tvůrci se zřejmě přece jen rozhodli pro vyšší kvalitu. / "Fajn, ale na protest odsud odejdu velmi pomalu." ()

Halloween (2013) (S01E06)

Tentokrát jde nižší hodnocení spíše za mým zklamaným očekáváním, protože jsem si už v jiných seriálech zvykl na to, že halloweenské epizody patří k těm nejlepším, jenže tady to neplatilo. Týmová spolupráce byla sice skvělá, ale jinak si myslím, že v šesté epizodě tvůrci prošvihli šanci na pořádný odvaz. / "Užíváme si to, Amy?" "Chci umřít." ()

48 hodin (2013) (S01E07)

Sedmou epizodou se u mě tvůrci trefili do černého (kdybych uznával politickou korektnost, musel bych napsat do afroamerického). Brutální víkendový přesčas mě velice bavil a jasně mu dominoval seržant Jeffords se svou spánkovou deprivací. / "Spal jste v kanceláři, a přitom vypadáte pořád stejně, jak to?" "Vždyť mám rozcuchané vlasy." ()

Stará škola (2013) (S01E08)

Předchozí díl se tvůrcům fakt povedl, a osmou epizodou za ním rozhodně nezaostali. Stacy Keach si svou roli Jimmyho Brogana očividně užíval a já jsem se skvěle bavil jak u jeho dějové linie, tak i u přípravy Rosy Diaz na svědectví u soudu, to psalo. / "Můžete jí říct, aby se svým obličejem přestala dělat tu věc?" "Brečet?" ()

Salova pizza (2013) (S01E09)

Obě předchozí epizody jsem si fakt užíval, tentokrát jsem měl pocit, že byl děj citelně slabší. Možná je chyba ve mně, ale díl postavený na rivalitě mezi policisty a hasiči mě příliš nebavil a nevylepšila to ani chabá zápletka mezi Amy a Rosou, jediným, kdo trochu zachraňoval výsledný dojem, byl degustátor Charles. 3*- / "Přestaňte je bít, kopání bude bolet víc!" ()

Díkuvzdání (2013) (S01E10)

Tak tomu říkám skok v kvalitě. Zatímco mě předchozí díl téměř nudil, desátá epizoda byla s Amyinou oslavou téměř dokonalá, u hladovějícího seržanta Jeffordse jsem se dusil smíchy a ani Charles Boyle nezklamal. Povedený díl, kterému k páté hvězdičce mnoho nechybělo. 4*+ / "Deset dolarů za hru." "Jen se rozhlížíme." "Za rozhlížení čtyřicet." "Zahrajeme si." "Patnáct dolarů za hru." ()

Vánoce (2013) (S01E11)

Tvůrci se evidentně rozhodli, že budou zkoušet, co vydržím. Předchozí díl jsem chválil, a teď jsem nevěřil vlastním očím, jedinou záležitostí, která se mi zdála být zábavná, byla seržantova návštěva psycholožky, zbytek jedenácté epizody byl nečekaně nudný. / "Zkusíme slovní asociace. Co vás napadne, když řeknu slovo láhev?" "Obchod s pitím, přepadení, zbraň, smrt." ()

Pontiacový bandita (2014) (S01E12)

Dvanáctá epizoda sice byla o něco málo lepší než předchozí díl, ale nadšením mě určitě nenaplnila. Péče o rekonvalescenta Charlese mě sice pobavila, ale určitě nemohla utáhnout celou epizodu, dějová linie se zlodějem identit/ Pontiaků mě navíc nebavila vůbec, takže výsledek odpovídá dojmu. 2*+ / "Víte, doktor říkal, že kdyby to šlo o dva milimetry doleva a o půl metru výš, už bych nikdy nechodil, pane." ()

Sázka (2014) (S01E13)

Tohle fakt nechápu, pokud jsou tvůrci schopni natočit tak skvělé epizody, proč jsem se musel u dvou předchozích dílů nudit? Tentokrát udělali všechno správně, dokonale mě pobavili a poprvé dosáhli toho, že mi byla postava Amy Santiago vcelku sympatická. / "Neviděla jsi Rosu?" "Rosa zemřela před osmi lety." / "Možná bych měl přestat mluvit s vaší ženou." "Dobrý nápad, kapitáne." / "Sere mě, že mě zavíráte, ale aspoň jste zase spolu." ()

Ebenový sokol (2014) (S01E14)

A je to tu zase. Po skvělém dílu přišla další slabší epizoda, tentokrát jsem ale čtvrtou hvězdičku ponechal, protože doufám, že přijde další zlepšení. Navíc mě docela pobavil seržant Jeffords, který byl ve fitku jako ryba ve vodě. 4*- / "Nebudu mluvit." "Právě teď mluvíte!! Bum!! Už dávno jsem ve vaší hlavě!!" ()

Operace: Uražená pýcha (2014) (S01E15)

Jsem rád, že jsem se v minulém komentáři nespletl a že došlo opravdu ke zlepšení. Patnáctá epizoda sice nebyla dokonalá, ale bavila mě, a to se počítá. Bylo by fakt moc fajn, kdyby kvalita dalších dílů neklesala pod tuto úroveň, abych se nenudil a nemusel sáhnout po nižším hodnocení. / "Zatkli jsme vrahy, rozprášili jsme kartely, dnes se utkáme s tím nejhorším, co se v New Yorku vyskytuje, s hasičema!" ()

Oslava (2014) (S01E16)

Hmmm, to už asi nebude náhoda, vždycky, když ubude policejní práce a kolegové se místo ní sejdou na nějaké oslavě, výborně se bavím. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a lví podíl na tom má seržant Jeffords, který mi svými předvečírkovými a večírkovými instruktážemi pěkně procvičil bránici. / "Tak..., mohu vám nalít vinný nápoj, který jste přinesli? A třeba... všechen?" ()

Boyle v celé parádě (2014) (S01E17)

Sedmnáctá epizoda sice byla o poznání horší než předchozí díl, ale ani tak nemůžu říct, že by byla špatná. Velice slušně jsem se bavil, Charles Boyle, který jednu chvíli přetékal sebevědomím, byl dokonalý, ale trochu to tentokrát kazil kapitán Holt se svými ambicemi. / "Dobře, mám plán. Napíšu Vivian z tvýho telefonu, že chceš, aby to bylo dvojitý rande a budu tě tam celou dobu držet za ruku." "Tak to budeme mít ruce na jejím zadku." ()

Byt (2014) (S01E18)

Nechtěl jsem být vyloženě zlý, takže jsem nešel pod tři hvězdičky, ale jak se říká v jedné židovské anekdotě: "Ta možnost tady byla." Vážně jsem se příliš nebavil, vypadalo to, jakoby tvůrcům po několika kvalitních epizodách tak trochu odešla inspirace. / "Tvrdí, že to nedělá, nevím proč. Až ho při tom chytím, dám mu pěstí do zubů, až mu skončí v žaludku." Možná proto zapírá." "No jo, máš pravdu." / "Zavolej sanitku, jdu si to s ním vyřídit." ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)