Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (118)

Devět dní (2016) (S03E12)

Tohle mě fakt bavilo. Tušil jsem, že se mi bude epizoda hodně líbit, když se ukázalo, že budou Jake a kapitán Holt opět pracovat společně na případu, když se ale přidali Simon, Balthazar a Penelope, bylo rozhodnuto. // "Čas jít dál, to by Jackson chtěl." "Jason." "Jo, jo, jo,to je jedno." / "Hele, máme hromadu práce, nekoukejte na zábavný psí videa!" / "Případ!" ()

Plavba (2016) (S03E13)

Změna prostředí epizodě v žádném případě neuškodila, jedinou záležitostí, která mě opravdu nepotěšila, byla návštěva kapitánovy sestry. Tvůrcům se teď každopádně zadařilo, už po čtyři díly v řadě mi dodali kvalitní zábavu, takže jen doufám, že jim to vydrží. // "Prosím?! Zábavný jsem nebyl, to odvoláš!" / "To jsem se usmívala zbytečně?" ()

Karen Peralta (2016) (S03E14)

Čtrnáctá epizoda byla velmi zákeřná, děj se spíše jen tak nenápadně plížil a najednou jsem zjistil, že se až podezřele dobře bavím. Každá ze tří akcí byla vtipná, nejlepší na tom všem bylo to, že díl skvěle fungoval i jako celek. // "Roso?!" "Charlesi, ty jsi úplně nahej." / "Nejsem tak sexuálně aktivní, jak si myslíš, spal jsem jen se čtyřmi stovkami žen." / "On měl sex i s mojí želvou?!" ()

Devadesát osmička (2016) (S03E15)

Buď se vezu na nějaké vlně euforie, nebo se tvůrcům opravdu tak dařilo a dali dohromady další velmi dobrou epizodu. Pobavil mě hlavně závěr, který vypadal jako devatenáctá minuta třetí třetiny hokejového zápasu s Kanadou, která prohrává o gól a neuspěla s obviněním brankáře, že používá výstroj s nevyhovujícími rozměry. // "Věděli jste, že se dají odšťavnit ořechy, cooo?" / "Hitchcock a Scully právě zapálili dřez." "Perfektní! Využijem toho!" ()

Kancelářské krysy (2016) (S03E16)

Záporem šestnácté epizody byl případ zmizelého hoboje, který mě příliš nebavil, všechno naštěstí zachraňoval boj s fobiemi a Hitchcockova operace v utajení. // "Sešívačka, nůžky a taky gumičky... Ten mě zná skrz naskrz." / "Podívejte na něj. Je to v háji, nesnáší, když musí stát." ()

Adrian Pimento (2016) (S03E17)

Se sedmnáctou epizodou u mě tvůrci zrovna dvakrát nezabodovali, rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a jen má nekonfliktní, citlivá povaha rozhodla o tom, že jsem zaokrouhloval nahoru. 4*- // "A tím se přede mnou chvástáte?" "Neee.... Rozchod pro mě." ()

Čedar (2016) (S03E18)

Už u předchozí epizody jsem nebyl úplně nadšený, ale osmnáctka to docela pohřbila. Scénárista měl začít bušit hlavou do zdi už ve chvíli, kdy ho poprvé napadlo napsat díl o hlídání kapitánova domu. Z tak profláklé záležitosti se už snad ani nedá nic vytěžit (jedině s geniálním scénářem) a výsledek podle toho vypadal. Šmarjá, vždyť došlo i na povinný útěk domácího mazlíčka... // "Děláš díry? Máš tam moc papíru." "Neřekl bych." / "Amy, já a slepej Charles prohledáme okolí." / "Sakra, Charlesi, je to vačice!" "To ne..." ()

Terryho koťátka (2016) (S03E19)

A zase jako na houpačce. Minule na dně, teď na vrcholu. Vážně tyhle scénáristické výkyvy vůbec nechápu. Jasně, může se vyskytnout slabší část, ale aby byl mezi dvěma epizodami až takový rozdíl, to mi hlava nebere. U předchozího dílu jsem trpěl, tentokrát jsem se bavil. // "Sbohem, tanku." "Tanku?! Přibral jsem v Paříži dvě kila! Dvě kila!" / "V tom kurzu budu za hvězdu. Za dvacet let vyšívání si vypěstuješ pevný ruce." / "Tvoje uši jsou víc namakaný než moje celý tělo." / "My tady umřeme! My tady umřeme! My tady umřeme! My tady umřeme!" ()

Paranoia (2016) (S03E20)

A znovu jsem se velmi dobře bavil, s Rosou jsou naštěstí i romantické momenty takové jiné... Sedly mi všechny čtyři rozlučky se svobodou a ani chvilku jsem se nenudil. // "Já ho přinutím mluvit, jo? Potřebuju akorát autobaterii, nějaký kabely a přístup k jeho nádobíčku." / "DO TOHO TÝME!" "Diskrétně, Jakeu." "Do toho týme!" ()

Nejvyšší ostraha (2016) (S03E21)

Jedenadvacátá epizoda se tvůrcům povedla, takže jsem nemusel s hodnocením váhat. Operace v utajení v texaské věznici byla naprosto ujetá, fingovaný pohřeb byl díky Rose netypický a já jsem se nemohl nebavit. // "Běloška v texaským vězení? Chmm, musí být zlá." / "Super, vždycky mě lákalo zabít někoho na pohřbu, hahaha..." / "Starý mládenec je televizní pořad, André Agassi je zpátky ve hře, a také se vyhýbám lepku." / "Pimento je mrtev, díky za účast." ()

Federálové (2016) (S03E22)

Už přípravná fáze akce v budově FBI mě hodně bavila, a protože bylo ostré provedení ještě zábavnější, nebylo o pěti hvězdičkách pochyb. // "Chvíli tu pobudem, chceš si povídat?" "Raději ne." "Souhlas." / "Propána, oni jsou dva." / "Cvičíš jógu?" "Abych byla vyrovnaná. Neptej se, nebo ti šlápnu do úsměvu." / " ()

Greg a Larry (2016) (S03E23)

Finální epizoda třetí sezóny byla přímo našlapaná událostmi. Děj byl naprosto skvělý, neustále jsem měl důvod ke smíchu, a jako bonus jsem dostal možnost, nahlédnout do Rosina soukromí. Úplný závěr byl navíc dokonalý a perfektně mě naladil na další řadu. // "Bobe, ty jsi ho zabil?" "A teď musím zabít i tebe." "Jsem naprosto šokován." / "Scully, proč tady ležíš?" "Je tu postel." / "Zavolejte Venus! Zavolejte Venus!" ()

Série 4 (2016) (S04)

Čtvrtá sezóna byla pro mě zatím tím nejslabším, co mi tvůrci seriálu předvedli. V některých chvílích jsem byl už slušně vytočený, protože se zábavný a sympaticky nenáročný sitcom změnil v nudnou záležitost, v níž musel diváka vtipný moment nakopnout, aby se neztratil v nezáživné přesile. V závěru se scénáristovi naštěstí rozsvítilo a dokázal se vrátit k osvědčené kvalitě, takže se podívám i na další sérii. ()

Coral Palms: 1. část (2016) (S04E01)

Jako divák, který viděl všechny předchozí řady, můžu o úvodní epizodě čtvrté sezóny říct, že sice nebyla špatná, ale zato byla po čertech divná. Měl jsem se určitě u čeho zasmát a děj mě vcelku bavil, ale odstřižená část týmu mi převelice chyběla. // "Jak to, že jste tady? Šel jste pěšky!" "Byla to energická chůze." / "Nechcete tetování?" "Ne, já už tetování mám." "Co? Kde? Proč? Jak?" ()

Coral Palms: 2. část (2016) (S04E02)

Začínám si myslet, že tvůrcům seriálu někdo řekl, že je občasné nasazení stupida na místo kapitána děsně vtipné, a oni se toho teď drží jako nevyvratitelné pravdy. I přes tohle zklamání jsem přidal čtvrtou hvězdičku, protože mě zkorumpování okrsku bavilo a ani ostatní děj nebyl špatný. // "Oba jste prošli testem. Marco! Vamonos!" / "Jako heterák jste pěknej lump." / ()

Coral Palms: 3. část (2016) (S04E03)

I třetí epizodě ještě scházel k dokonalosti nějaký ten krok, ani tentokrát ale nemůžu říct, že by byla špatná. Každopádně se už těším, až se děj přesune zpátky na okrsek, změna prostředí byla jistě fajn, ale zas bych to nepřeháněl. // "Á hotovo. Sám jsem se zašil. Jsem na vás pyšný, vedl jste si skvěle." ()

Noční (2016) (S04E04)

Hmmm, tak jsem se těšil předčasně. Děj se sice přesunul zpátky do Brooklynu, ale kufry s humorem asi ještě nedorazily z letiště. Doufám, že nejsou nadobro ztraceny, protože tentokrát jsem se příliš nebavil. // "Kyberzločin? Super!" "Jeden ožrala šukal notebook." / "Proč jsi nekakala? Měla jsi kakat!" ()

Halloween IV (2016) (S04E05)

Na halloweenské epizody se už tradičně těším, tentokrát jsem měl ale dojem, že to není tak úplně ono. Neříkám, že jsem se nebavil, jen jsem se nesmál tak jako v předchozích případech. // "Rozpářu vás, a pak si vás obleču jako kabát." / "Ne, ne, ne, půjdu fama, nepotfebuju pomáhat." ()

Kostlivec ve skříni (2016) (S04E06)

Svatební epizody bývají v sitcomech ošidné, často se z nich pro mě stane propadák, v němž je humor nahrazen úplně nepatřičnou hrou na city. V tomto případě se tak naštěstí nestalo, Amy mě jako organizátorka v žádném případě nezklamala a k dokonalosti už mnoho nescházelo. // "Brzy přestanou... Rozjíždí se to, jdeme!" / "Ona se zhrozila a ne kvůli mně!" ()

Pan Santiago (2016) (S04E07)

Sice se tady kromě narážky na Dextera objevil i návladní Miguel Prado, ale to bylo zároveň to nejzajímavější na celé epizodě. Celý díl mi přišel jaksi naivně nablblý, největší nálož humoru měl přinést útočný krocan a já jsem se příliš nebavil. // "Nejlepší krocan je ten, co ti právě zemřel v rukou." / "Je to dost dramatické, kdo česal toho setra, ten by si měl ustřelit hlavu." ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)