V čísle 9

• Veľká Británia Inside No. 9
Veľká Británia, (2014–2024), 26 h 31 min (Minutáž: 28–30 min)

Steve Pemberton, Reece Shearsmith, Gemma Arterton, Anna Chancellor, Adam Deacon, Tamsin Greig, Conleth Hill, Katherine Parkinson, Anne Reid, Sophie Thompson (viac)

Komediálny seriál ponúka pohľad do šiestich veľmi rozličných domov s číslom 9, v ktorých sa obyčajné a každodenné životy preplietajú s neobyčajnými a nečakanými zážitkami. Vo veľkom vidieckom dome vedie hra na „sardinky" k prekvapujúcim odhaleniam záhad ukrytých v skrini. Zo veľmi starého strašidelného domu sa presunieme do šatne nevraživého herca v londýnskom West End-e. Cestu zakončíme v byte zdanlivo spokojnej učiteľky základnej školy, ktorá sa stáva obeťou svojho dobrého skutku. Každé z obydlí ponúka nepredvídateľne vtipné momenty, ktoré sa razom môžu zmeniť na desivé a hrozivé. (Incantator)

Sylvin

Naprosto skvělá, VELMI britská a kvalitně řemeslně zpracovaná záležitost. Těm šestasedmdesáti procentům, co to tady má, nevěřte, má to daleko na víc. Pánové Shearsmith a Pemberton mě přesvědčili již při spolupráci s Markem Gatissem na League of Gentlemen a jsem ráda, že jsem se vypravila na průzkum jejich další tvorby, neb mě přivedl k tomuto dílu. Prosím, dejte tomu víc prostoru než první dva díly, nebudete zklamáni. Vždyť jeden díl je půlhodinka, to vás nezabije... Na ten styl se rychle naučíte a pak se vám v celém kontextu bude líbit vše včetně právě oněch prvních dílů. A nebo si to pusťte zprostředka, konečně, dalším výrazným plusem čísla 9 jest fakt, že postrádá kontinuitu, každý díl stojí sám o sobě, čili si člověk nemusí pamatovat "co řekla Mary v prvním díle první série tak strašnýho, že se Rupert na konci dílu šestého druhé série oběsil". Tedy doporučuji například s01e03 (pro nerdy: Máte tam Varyse z GoT a k Gemmě Arterton snad nic říkat nemusím...) nebo s02e02 (pro nerdy: Robin Hood z Doctor Who, pro některé znám též jako L. da Vinci z Da Vinci Demons... Konečně, znalci britské scény si někoho najdou snad v každém díle...). Rozumím tomu, že se tento seriál u českého diváka může setkat s nepochopením, ale prostě je to pokoukání pro ty, kteří u televize nechtějí jen slintat a ládovat do sebe čipsy, ale i přemýšlet. Vám tedy budiž lákadlem má poznámka: Kam se s nečekanými rozuzleními hrabe Steven Moffat...! ()

boombang

Něco jako Black Mirror, ovšem zábavnější. A další hledání hranic černého humoru. Pánové Pemberton a Shearsmith jedou. Viděno 12 dílů. ()

elanista1

Zaujímavý a originálny seriál z britskej produkcie, v ktorom na seba jednotlivé epizódy dejovo ani logicky nenadväzujú; každá epizóda má však vlastný príbeh a každá ponúka svojský humor a prekvapivú pointu, ak sa to tak dá vôbec nazvať. Videl som 4 časti, viac nehodlám pozerať, lebo ma to až tak nebaví. Celkovo sa mi len jedna epizóda vôbec nepáčila, bola to 2. Tichý dom, pri nej som ozaj trpel...zvyšné tri sú celkom vtipné. Ale musím skonštatovať, že svoj zámer som splnil; šiel som to pozerať kvôli Gemme Arterton /časť Tom & Gerri/ a videl som ju, zvyšok už naozaj nemusím. ()

lmc

Něco tak skvěle vypointovaného se jen tak nevidí. Výborně napsané a s WTF momentem v závěru každého dílu. Spíše než komedii čekejte skvěle napsané drama ()

Bratranec

Čekal jsem typický sitcom, resp. britcom, ale to, co jsem dostal, byla záležitost tak černá, že byla mnohdy spíš děsivá než vtipná. Kvalita se liší díl od dílu, nicméně se této jednohubce nedá upřít originalita a solidní výběr herců (pánové z The League of Gentlemen), popř. sexy hereček (Gemma Arterton, oh my...). Za mě ***. ()

vinducha

Tyhle 2 týpky znám už z Ligy Gentlemanů, kde je doplňoval ještě Mark Gatiss , toto je excelentní záležitost , klasický anglický humor v nejčistší formě ,za zmínku stojí určitě například 2. díl 1. série , coby brilantní ukázka jejich špičkového nadání , jak na poli hereckém , tak scenáristickém. ()

phoebinka

Skvela serie, ktera ma ovsem trosku slabsi dily. Pro me to byly ty ryze komedialni. A take mi prislo, ze prvni dve serie jsou daleko napaditejsi a twist zajimavejsi. ()