Pumzi

Keňa / Južná Afrika, 2009, 21 min

Réžia:

Wanuri Kahiu

mosnak

Strašně zvláštní sci-fárka,ale dobře natočená. 20 minutová dávka keňské deprese o tom, že voda není a asi ani nebude. Takže v budoucnu nás čekají takové drinky jako moč či pot. Dávám 50% ()

Dragoni

V utopickém post-apokalyptickém světě, kde je pitné vody nedostatek, zem je nasáklá radioaktivním spadem a mít sny je zakázané, se jedna mladá vědkyně pracující v Muzeu rozhodně najít i přes přísný zákaz dávné stopy života a možná je i obnovit. ()

whack

Príroda zanikla, vonkajší svet je mŕtvy, ľudia žijú pod zemou, mladá vedkyňa nájde stopy po živote. Kenská varovná postapo ekoagitka, akú som nečakal. Pumzi znamená v svahilčine Nádych... ()

Raztubyl

Od keňského sci-fi by člověk normálně očekával něco ve stylu ugandského blockbusteru Who killed captain Alex nebo ghanské velkolepé sci-fi akce Obonsam besu, nicméně Pumzi svým profesionálním spracováním vytře zrak. Po technické stránce jde s ohledem na stopáž a zemi původu o dosti velkolepý projekt, škoda že díky klišovité eko postapokalyptické zápletce je zřejmé, že jde spíše o tech demo. Rozhodně by mě zajímal celovečerní film od stejných tvůrců, ačkolv tady to zatím moc nedokázali, tak v budoucnu by díky svému původu mohli vnést do žánru trochu nových nápadů, stejně jako se to povedlo Neillu Blompkampovi. ()