Wentworth

• Veľká Británia Wentworth Prison
Austrália, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Lara Radulovich

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (viac)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

camomilla

Po zhlednuti Orange is the New Black v jednom kuse jsem si dala Wentworth. Trosku jsem se toho bala, protoze Orange je relativne odpocinkova a vtipna zalezitost a na velike drama jsem nemela naladu. Ale! Wentworth me chytil a pustil az po 4 dnech, behem kterych jsem si uzila cele kompletni 3 serie. Bomba! Edit: Tak jsem zhledla serial az do 7. serie a musim rict, ze ac o nejake postavy postupne prijdeme, scenaristi nemaji problem vytasit se s dalsimi zajimavymi charaktery. Tohle je asi jediny serial, kde mam doslova krec v zaludku kdyz se chysta nejaka vezenska akce. ()

KikiNetka

S žádným očekáváním jsem se pustila do tohoto seriálu, dneska moje mozkové buňky nejsou schopny přestat myslet na WENTWORTH, s každou další sérií vzrůstá napětí a nečekaný spád. Ředitelka Fergusonová s přezdívkou "freak" mě srazila na kolena a při pohledu na několik scén s ní jsem přestala napětím i dýchat. Tento seriál jen vřele doporučuju, ale dávejte si pozor na závislost, která se může velmi rychle projevit :D. Pět hvězd a basta!!! ()

Dosty85

Rozhodně seriál, kde se neustále něco děje. Je třeba prominout ne zrovna málo filmařských nesmyslů, které by se v reálném vězení asi stát nemohly. Každopádně 5* je plně zasloužených. ()

studentice

Tento serial se stal moji srdcovkou i zavislosti-prvni dve serie jsem zkoukla se zpozdenim, za to behem nekolika dni:). A u treti se tesim na kazdy dil. Postavy jsou rozmanite, pribehy zajimave a herci vybrani velmi dobre. Predstavitelka Beay se mi nejdrive nelibila, ale postupne jsem si na ni zvykla a jak se vyvijela jeji postava, tak jsem si ji i oblibila. Tenhle serial se opravdu povedl. ()

Nykki

Na moji srdcovku, co mi visi nad posteli,Orange is the New Black to nikdy mit nebude,ale je blbost tyto dva seriály srovnávat, jsou odlišné jako den a noc! jedine společné, je to, že se odehrávají ve věznici. K Wentworth - špatně zvolena hlavni postava, nevýrazná, velmi nesympaticka a přeji si, aby skončila jako její kamarádka Jacs.Pribeh zajímavý,to drama mě nenechá nepustit si další díl nebo vydržet čekání na vypuštění dalšího, baví mě psychopaticka Fergusonova. Nejvíce však boduje Franky, bez ní bych nebyla schopna dal seriál sledovat a jenom díky ní dávám vysoké hodnocení. A zkusí mi na ni někdo sáhnout, tak ve vězení skončím taky. ()

jadom

Naprosto skvělý seriál! Herecké výkony jsou vynikající!! Dnes pravděpodobně dokoukám 3. sérii a už teď je mi smutno, že to skončí. ()

iskander1210

Pozitivne: - prostredie vaznice je velmi realisticke, a zaujimave, kedze drviva vacsina vazenskych filmov je z muzskeho prostredia - postavy su skvelo vykreslene a po case zistujeme ze nie je len 1 hlavna postava. Postavy sa pekne rozvijaju - dej je putavy a velmi tazko sa prerusuje, najlepsie je pozriet rovno viac casti naraz. Podoba sa serialu OZ od HBO - velmi dobre herecke obsadenie, nielen pozitivnych postav, ale aj hlavnych negativnych Negativne: - spoiler alert! Po par sezonach pride ozajstny sok, ktory posobil ze som aj ja osobne na cas prestal pozerat. Po case som sa vratil a neolutoval som ()