Wentworth

• Veľká Británia Wentworth Prison
Austrália, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Lara Radulovich

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (viac)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

Emperor1

Po Oz a Orange is the new Black další skvělý seriál z vězeňského prostředí. Sympatické obsazení, napětí si to drží stabilně po celou dobu trvání a především Joan Ferguson (Pamela Raben) - to je prostě skvěle zahraná záporácká postava, jedna z nejlepších, co jsem viděl. ()

camomilla

Po zhlednuti Orange is the New Black v jednom kuse jsem si dala Wentworth. Trosku jsem se toho bala, protoze Orange je relativne odpocinkova a vtipna zalezitost a na velike drama jsem nemela naladu. Ale! Wentworth me chytil a pustil az po 4 dnech, behem kterych jsem si uzila cele kompletni 3 serie. Bomba! Edit: Tak jsem zhledla serial az do 7. serie a musim rict, ze ac o nejake postavy postupne prijdeme, scenaristi nemaji problem vytasit se s dalsimi zajimavymi charaktery. Tohle je asi jediny serial, kde mam doslova krec v zaludku kdyz se chysta nejaka vezenska akce. ()

KikiNetka

S žádným očekáváním jsem se pustila do tohoto seriálu, dneska moje mozkové buňky nejsou schopny přestat myslet na WENTWORTH, s každou další sérií vzrůstá napětí a nečekaný spád. Ředitelka Fergusonová s přezdívkou "freak" mě srazila na kolena a při pohledu na několik scén s ní jsem přestala napětím i dýchat. Tento seriál jen vřele doporučuju, ale dávejte si pozor na závislost, která se může velmi rychle projevit :D. Pět hvězd a basta!!! ()

Dosty85

Rozhodně seriál, kde se neustále něco děje. Je třeba prominout ne zrovna málo filmařských nesmyslů, které by se v reálném vězení asi stát nemohly. Každopádně 5* je plně zasloužených. ()

studentice

Tento serial se stal moji srdcovkou i zavislosti-prvni dve serie jsem zkoukla se zpozdenim, za to behem nekolika dni:). A u treti se tesim na kazdy dil. Postavy jsou rozmanite, pribehy zajimave a herci vybrani velmi dobre. Predstavitelka Beay se mi nejdrive nelibila, ale postupne jsem si na ni zvykla a jak se vyvijela jeji postava, tak jsem si ji i oblibila. Tenhle serial se opravdu povedl. ()

jadom

Naprosto skvělý seriál! Herecké výkony jsou vynikající!! Dnes pravděpodobně dokoukám 3. sérii a už teď je mi smutno, že to skončí. ()

iskander1210

Pozitivne: - prostredie vaznice je velmi realisticke, a zaujimave, kedze drviva vacsina vazenskych filmov je z muzskeho prostredia - postavy su skvelo vykreslene a po case zistujeme ze nie je len 1 hlavna postava. Postavy sa pekne rozvijaju - dej je putavy a velmi tazko sa prerusuje, najlepsie je pozriet rovno viac casti naraz. Podoba sa serialu OZ od HBO - velmi dobre herecke obsadenie, nielen pozitivnych postav, ale aj hlavnych negativnych Negativne: - spoiler alert! Po par sezonach pride ozajstny sok, ktory posobil ze som aj ja osobne na cas prestal pozerat. Po case som sa vratil a neolutoval som ()