Detektívka Hazel Micallef (Susan Sarandon) si pokojne žije v spoločnosti svojej matky (Ellen Burstyn), utišujúcich liekov a alkoholu. Brutálna vražda v susedstve ale jej nerušeným životom poriadne zatrasie. S pomocou svojho kolegu (Gil Bellows) a policajného nováčika (Topher Grace) odhaľuje sériu podobných vrážd, ku ktorým došlo v celej krajine. Keď miestny kňaz (Donald Sutherland) naznačí možnú spojitosť s dávnym rituálom, Hazel svoje pátranie zameria na náboženského fanatika, ktorého k činom ženie smrtiaci vnútorný hlas. (TV Markíza)

DavidWebb

Pokiaľ budete očakávať (ako ja) priemernú TV detektívku tak nemusíte byť až takí sklamaní. Poznáte seriál Vraždy v Midsomeri? Dosaďte si namiesto Midsomeru americké vidiecke mestečko, za Barnabyho si dajte Sarandonku a za Troya - Tophera. A to ešte môže niekomu pripadať, že som angličanov v tomto porovnaní urazil. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslím, tak nemusí byť až také ťažké pochopiť, prečo sa v niečom tak skrz-naskrz priemernom objavilo niekoľko známych tvárí. Niekedy totiž režisér nedokáže divákom príbeh podať tak pútavo ako to vyzerá na papieri. No a potom je tu samozrejme nedostatok kvalitných scenárov/námetov, ktorý sa logicky dostavil - vzhľadom na obrovský dopyt po nových filmoch v celom svete. A herci tiež potrebujú hrať. Môžu byť doma rok, aj viac (tí známejší bohatí sú) ale po čase to človeka už nebaví a vezme jednoducho to, čo je. Ako som už spomínal skrz-naskrz priemerný flik. Slabé 3. ()

joelly01

Asi jsem mela az prilis velka ocekavani, ale tohle me opravdu nejak extra nebavilo. Ano, existuje spousta horsich filmu, o tom zadna, ale na tenhle jsem se extra tesila. Nadprumerni herci a fakt dobry pribeh. A ja pak u toho sedim a zivam, obcas na chvilku zadrimnu.. Tohle mohlo byt opravdu mnohem lepsi! Jsem zklamana. Nestastna. Chtela bych dat vic hvezdicek, zvysit rejtyng, ale nejde to, opravdu nejde. Sorry Zuzko. ()

mirkath1

Klobouk dolů paní Sarandon. :) Na to, že vám bude pomalu 70 let skvělá forma. Ještě nikdy nezklamala. Film byl napínavý i přes to, že se nekonaly potoky krve. Mohl být trochu propracovanější a více vykreslené postavy ale vem to čert. Líbilo se mi to a doporučuji. Namlsaní pitomci co dali nízké hodnocení by se měli dívat na bezduché sračky :) ()

mac000

Co odlišuje tento thriller od jiných filmů se sériovým vrahem je skutečnost, že oběti se nabídly k obětování dobrovolně s cílem zachránit své duše, zatímco vrah věř tomu, že je léčitel, jenž dokáže vzkříšení zemřelého tím, že nabídne dvanáct obětí ze své vůle. Tedy nikoliv obvyklý motiv úchylného predátora pronásledujícího svou kořist. Scénář je dobře vybudovaný a udržuje v napětí až do konce. Film je přepisem thrileru The Calling, který pod pseudonymem Inger Ash Wolfe napsal kanadský romanopisec a básník Michael Redhill. Kniha je první ze série prozatím tří románů žánru "mystery" s policejní detektivkou Hazel Micallefovou jako hrdinkou(vydaná roku 2008). Druhá část serie, pod názvem "The Taken", vyšla roku 2010, třetí část potom roku 2012 pod názvem "A Door in the River". ()

Romeroo

První a to celkem výrazný kopanec dostane tentno film až na konci, a to jsem rozhodně nečekal, díky zdejšímu hodnocení. Povedená záležitost, poklidné tempo pár hezky mrazících scének a blábolů co se milovníkům žánru musí hezky poslouchat...až na ten kopanec :) ()

XXXXXXXX

Kdepak, doby, kdy masoví vrazi vraždili čistě na základě tělesné blízkosti a očního kontaktu, jsou nadobro pryč! Dnes je to Ebola támhle, c4 tuhle a inovace v oboru sériový vrah není v žádném případě vyjímkou. Představte si, že se nám vraždy dokonce přemístily i do kostelů a fikaný vrah si dokonce domlouvá čajové dýchánky, na dobu určitou přes internet! No Ježíš by valil bulvy! A teď mě prosím omluvte, musím jít sehnat ještě jednoho kultistu a paruzie Archanděla Uriela, už bude fuckt na spadnutí! A kdybych náhodou žádného dlouho nemohl najít, vezmu zavděk třeba i nějakým tím trashmetalistou kult jako kult. ()

subic

Vraždy tak nějak ve jménu kříže. Vraždy jako očištění od prohřešků. No a co dál? Dál je to koukatelné, sice žádné drama, kdo nic nečeká, v podstatě toho moc nedostane. Modlitba, která se nedostala do písma a byla už skoro zapomenutá, musí být naplněna. A nejlepší je k tomu vidlakov. 54% ()

fafejt001

Mně to celkem překvapilo . Susan jako vždy výborná , Donald S. se tam nějak nehodil a hlavní hrdina - dobrý týpek . Nečekaný závěr a to překvapivý , vše podtrhnul , myslím s tou Susan . No a úplný závěr , také dobré , teda s tou postelí . CHristopher je týpek jak víno a navíc má parádní příjmení . Asi se umí plavit na voru . . . .. Jak říkám , mne to zaujalo a to filmům nerozumím ,, jsou zde jiní odborníci na slovo vzati . . . . . i vzatí . A já dám čtyři , atˇ to pára tlačíííí . . . . . . ()

rigby

Trochu mi to připomínalo filmy bratří Coenových. Rozhodně to mělo výborný scénář se zajímavou zápletkou, ale vítězila úchvatná atmosféra. Možná by si to zasloužilo překvapivější konec... ()

Saxos

Takové slabší Fargo, střižené Vraždami podle předlohy a dalšími náboženskými sériovými vrahy. Žádné napětí, hodně dialogů, Sarandon a Sutherland dobří jako vždy. V dabingu mutující patolog - hrůza. ()

MiniRecenze

Když koukáte na dobrý thriller,tak čekáte dobrou zápletku,která Vám v samotném závěru zamotá hlavu.Když koukáte na krimi,tak čekáte dobře obkecaný motiv a jeho rozluštění.V tomhle snímku se nedočkáte ani jednoho a to ani v případě kombinace žánru mezi sebou.Spousta nudných a zbytečných dialogů,které se s Vámi jak smrad potáhnou skoro dvě hodiny.Téměř bez napětí a absolutně zpackaný závěr. SLABÉ!!! ()

Kozlowski8

Zajímavý příběh s dobře sestavenou hlavní linií a taky dobře napsanou hlavní postavou. Susan Sarandon skvěle pojala úlohu policajtky, která žije dva životy. V tom pracovním je odhodlanou ženou zákona, která si jde tvrdě za svým, naopak v soukromí žije trochu staropanenským životem a často se utápí v depresích, chlastu a prášcích. Filmu by určitě slušelo trochu velkolepější a výpravnější zpracování. I tak nám tvůrci nabídli slušnou porci zábavy. 65%. ()

pepca72

Sakra, tak tohle mně fakt mrzí, protože thrillerů s touhle tématikou není moc, a dobrých skoro žádné. Bohužel celkem dobrý námět, byl zabit do podprůměrné nudy. Absolutně nevyužitý potenciál příběhu, skoro nulová dramatičnost, o napětí se nedá ani mluvit. Zasazení děje do Kanady, taky nebylo moc šťastné. Herecky to průser nebyl, Sarandon vélela, Sutherland super, i ten nábožnej zabiják nebyl špatnej, jen tam chyběl ten důraz na napětí, větší sysrovost, mrazivost děje. škoda, přeškoda.Kultovní Seven nebylo překonáno. Slabé **. ()

gael83

Nevyvážené, obsazení Susan do role Hazel, dost neštastné, od začátku s rolí doslova bojovala a ve výsledku je to sakra znát. Na druhou stranu zbytek ansáblu se snaží leč to prostě nestačí, koncepčně mohlo jí to událost sezóny, tolik thrillerů se zas netočí tady bohužel nevychytali. Dát seriálové herce do v podstatě komorních rolí, průser. Chválím v podstatě pouze kameru i když dát filtr do obrazu zvládne i malé dítě, hudbu a celkovou atmosféru. ()

fikee

Kanadský noir bez jediného obnaženého prsa a s jediným výstřelem, stejně ušmudlaný jako život sám. A který je po všech těch procedurálních oranžovo-modře nasvícených thrillerech plných kaskaderů na drátech a tunách pánubohu do oken vystřílené munice velmi osvěžující. Stárnoucí detektivka Susan vede policejní oddělení téměř na konci světa, řeší běžkaře běžkující kde nemají, žije s matkou, chlastá na bolavý záda a nudu zahání provokováním manželky svého bývalého. Tedy alespoň do chvíle, než do vyjetých kolejí padne vražda, první po čtyřech letech, následovaná pár dní poté vraždou druhou. Nadřízení v Torontu si rozhodně nemyslí, že by balíci z Fort Dundas narazili na sériového vraha a vyšetřování tak zbude na tři provinční policajty. A mrtvoly přibývají. ()