Dumbo

Když paní Jumbová poprvé uviděla své malinké sloní mládě, okamžitě se do něho zamilovala. Ostatní se ale Dumbovi začali posmívat, protože měl velké uši. Ať dělat, co dělal, pořád to nebylo lepší. Pak ale potkal přítele, myšáka Timothyho, se kterým překonali všechny nástrahy a překážky. (oficiálny text distribútora)

junior97

Podla mňa Disneyho najkrajšia rozprávka vôbec. Keď som bola malá tento príbeh malého sloníka ma za televíznou obrazovkou dokázal držať večnosť. Hlavne úvodná scéna s padajúcimi mláďatami a samozrejme geniálny vláčik. Aj po rokoch som si to znova rada pozrela. A efekty? Podla mňa na vtedajšiu dobu dobré. ()

saint3n

neuvěřitelný. via novinka tady na čsfd (Disney transformuje Dumba, 9.12.14) jsem si řekl: "doplň si obzory, jantare!" a tvl krásný, snad i slza ukápla.. nádhernej animák, takový pouhý 3/4 století a pořád taková prda.. respekt a vzhledem k datu vzniku/uvedení jako sry, ale plná palba.. no way! ()

Lukango

Jedna z nejklasičtějších disneyovek, která je společně s o rok starším Pinocchiem považována za jednu z nejlegendárnějších animovaných děl všech dob. Jedná se však o disneyovku, kterou sice mám rád, avšak mě nenadchla natolik, abych jí dělal osobní reklamu či doporučení jako u Pinocchia. Problém mám s tím, že jsem film nedokázal dostatečně procítit. Veškeré myšlenky filmu skrze mě proletěly a téměř žádná ve mě nezůstala. Sice tu máme tu pár temných témat filmu jako je otroctví, týrání a strašné zacházení se zvířaty v cirkusech, ale žádné z těchto temných témat či myšlenek ve mě nezanechalo takovou stopu jakou by mělo. U tohoto filmu si je dobré uvědomit, že je z roku 1941 a takové témata, kterýma se tento film s lehkostí a humorem zabývá je silná troufalost. Co filmu musím pochválit, je hudba která dělá film filmem. Animace tu není tak špičková jako u Pinocchia, ale ta halucinogenní scéna mě dostala a na svou dobu je animace pěkná. Celkově se jedná o legendární a roztomilí příběh na povrchu, ale temný uvnitř. Film však ode mě dostává horší hodnocení než by měl, a já jen doufám, že po opětovném zhlédnutí se vzpamatuji a tomu Dumbovy ty číslíčka navýším. Známka: 7/10 ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)