The Offspring: Pretty Fly (For a White Guy)

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1998, 3 min

Réžia:

McG

Hudební videoklip punkové kapely Offspring se točí kolem mladého chlapce, který projíždí městem ve svém autě a snaží se před kolemjdoucíma dívkama udělat dojem. Mezi záběry na samotnou kapelu se skupina dívek rozhodne vzít mladíka na bazénovou párty a shodí ho do bazénu. Ve finále hoch po příchodu domu svým rozcuchaným zjevem vyděsí svou malou sestru. (Epistemolog)

Marek1991

Mnohé z dnešných detí, ktoré nezažili 90. roky, toto proste asi nepochopia, no táto bláznivosť bola jednou z mnohých, ktoré sme mnohí milovali. Ja ako dosť hyperaktívne dieťa som viac ku šialenstvu nepotreboval, ešte dnes sa viem pri tejto veci pousmiať, no tiež to nebolo najsprávnejšie, tiež tam boli nechutnosti, no to pridávanie sa ľudí do pochodu je jedinečné, škoda, že ľudia sa dnes tak nepripájajú k protestom. ()

MM_Ramone

Môj najobľúbenejší video klip od americkej kapely The Offspring je jednoznačne "Want You Bad". Pri tom sa vždy pobavím. No a za ich najhorší klip považujem "Pretty Fly (For a White Guy)". Vôbec sa mi to nezdá byť vtipné. Miestami je to dokonca až neúnosne trápne. The Offspring zo slnečnej Kalifornie mám rád. Nepoznám lepšiu neo-punkovú hudobnú skupinu. Sú to borci. Ale tento ich uletený klip mi naozaj nesadol. Škoda, pretože pieseň Pretty Fly nie je špatná. Song perfektný. Video klip mizerný. *** ()

• Úvodní německá fráze „Gunter glieben glauchen globen“ je převzatá z písně „Rock of Ages“ od Def Leppard. (Fenk)
  • Zpěvák a kytarista kapely Dexter Holland chtěl původně do role mladíka obsadit herce Setha Greena, ale ten nebyl v té době k dispozici. Nakonec si vybral Guy Cohenova, který se objevil i v dalších klipech a příležitostně i na koncertech kapely. (Epistemolog)
  • Za úvodnú frázu „Gunter glieben glauchen globen“ musela kapela zaplatiť za autorské práva 10 000 dolárov skupine Def Leppard. (Raccoon.city)