Dynamit v zelenom

• Česko Dynamit v zeleném (viac)

Gangsterské zločinecké skupině se podaří zmocnit tajného plynu, který rychle umí člověka omámit a poté usmrtit. Externí přisluhovači bandy jsou tvrdě likvidováni, ale jeden před smrtí promluví. Do akce jest nasazen detektiv Jerry Cotton. Nejlepší agent FBI v přestrojení za specialistu na poplašné zařízení se vloudí do přízně členů bandy, kde dojde i na tvrdé pěsti, nože a revolvery. Pro daný úkol je podstatné, že pronikl do struktury zločinecké organizace. Nic není tak růžové, jak se zdá, ale Jerry Cotton si poradí i v tomto případě a neváhá nasadit i svůj život. Posléze odhalí i pravou tvář….. (tahit)

Miloš

"Mám ho zastřelit?" - "Ne, stejně bys netrefila. Hoď po něm radši bombu." Snad nikomu se nepodařilo tak brutálně znásilnit americkou kulturu jako Němcům. Šestá "cottonovka" od Haralda Reinla "Dynamit v zeleném" překračuje horizont gangsterky směrem k parodii a lze ji mj. vnímat jako pokračování německé cesty za pomstou hollywoodské kinematografii (kterou v současnosti čím dál úspěšněji zevnitř dovršuje Roland Emmerich). ()

MickeyStuma

Režisérské kormidlo filmové série o agentu Jerry Cottonovi převzal Harald Reinl mající už za sebou úspěšné snímky o Vinnetouovi a v roce 1968, kromě další a poslední své indiánky ´Vinnetou a Old Shatterrhand v údolí smrti´, která je bohužel už nevalné kvality, natočil o agentovi FBI rovnou dva snímky. Kromě tohoto také ´Smrt v červeném jaguáru´. ´Dynamit v zeleném´ je s ohledem na svou dobu zdařilý. Pevný scénář a Reinlnův režisérský um vytvořilo své. Pro fanoušky sešitových příběhů natočil snímek, který má všechny své žánrové atributy a stejně jako jeho snímky o Vinnetouovi má i tento o Cottonovi stále co říct. Ano, každého samozřejmě láká srovnání s Jamesem Bondem, ale to je už zcela jiná rozpočtová liga. Jerry Cotton je daleko levnější, ale ani tak nebylo na žánrových sympatiích nic ubráno. A tak tu máme příběh, kterak Jerry vzejde v utajení do bandy zlodějů mající v plánu více, než si kdo myslí. Šestý příběh série je opět barevný, žánrově zásadový a v oblasti klasik stále v jistých ohledech sympatický. ()

Stejšn

Nejmíň o třídu lepší film než pozdější "Smrt v červeném jaguáru". Daleko sympatičtější herci, film se odvíjí rychle a bez zbytečných krávovin, nelogičností a nesmyslů. Bohužel od scény s bičem až do konce (tedy cca posledních 15 minut) už to začne být o hodně slabší a závěr je nijaký. Skoro se až nechce věřit, že ty dva filmy vznikly v tomhle pořadí, člověk by hádal opačně. Za zmínku stojí zajímavá hudba. BTW: neví někdo, proč se film jmenuje tak, jak se jmenuje? ()

Moraldo

Další z řady nepřekonatelných Jerry Cottonů. Nevím proč, ale i přes to, že je to naivní, sladké, béčkové laciné a dávno překonané.... je to nepřekonatelné dílo s dobovou atmosférou, která by se dala krájet. Kdyby tohle někdy někde dávali v kině, koupím si lístek. A to i přesto, že jsem na základě novách filmovích "megahitů" kino už hezkých pár let nenavštívil. ()

VagaBunda

Možná jsem se na to neměl dívat po letech znovu a jen si ponechat nostalgické vzpomínky. Takhle jednu hvězdičku strhávám, protože atmosféra ani "poetika" Jerry Cottona bohužel není tak vychytaná, naivita příběhu není tak zábavná, a hudba není tak dokonalá. Navíc scény před plátnem mají k dokonalý iluzi hooodně daleko :-) ()