Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa zahadum k tomuto seriálu (1)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Veľká spokojnosť a veľké prekvapenie. Od čias tridsať prípadov majora Zemana sme tu nemali tak reality sa držiaci seriál z prostredia bezpečnostných zložiek. Tento seriál je proste dokonalosť, tá dôveryhodnosť, spracovanie, výber hercov, starostlivo vybrané prípady. Výborne zvládnutá rovnováha medzi pracovnou časťou a súkromnými životmi postáv. Scenár nešuští papierom, postavy a situácie napísané na jednotku. Za mňa prekvapenie v podobe Bolka Polivky ktorý je uzemnený, nehlučný tichý muž v pozadí ktorý skôr pomáha skúsenosťami ako nejakou akciou. Prostredie zločinu a jeho vyšetrovanie celkom držiace sa možnosti skutočného života. Všadeprítomné média a strach zo šéfov ktorý tlačia na tabuľkové výsledky. Byrokratické prekážky ktoré sú zase len strach o pracovné miesto. Vyšetrovatelia pracujú len s tým čo majú a to málo je im ešte obmedzované. V poslednej tretej sérii ma istá " dáma " pekne srala a každý si isto spomenie , že vo svojej práci má podobnú k... Veľmi slušný seriál ktorý si ide svojou českou cestou a to je dobre. Nevidíme neobmedzené zdroje a neobmedzené možnosti, skôr realitu tvrdého života ktorý prináša tie najlepšie príbehy. Poklad českej kriminálnej scény pán Mareš sa môže živiť už len ako dokonalý scenárista. A ak by sa veľmi nudil poradím mu - štvrtá séria by sa hodila :) 100 % ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD