The Band Concert

Wilfred Jackson

Hudba:

Leigh Harline

Clarence Nash

Tentokrát zde uvidíme Mickey Mouse v roli velkého dirigenta. Řídí velkou kapelu. Do toho bohužel přijede Kačer Donald s jídlem a začíná hrát na flétnu. Ničí Mickeymu ton, ničí jeho Williama Tella a nedá a nedá se odehnát. I když mu náš dirigent ničí jeho flétny, on si další neustále vytahuje z rukávů a všech možných míst. Až teprav zakročí ostatní členové kapely jde škodný kačer po svých. Mickey je v této roli vyjímečně zlý a to se v jeho ostatních pohádkách nestává. (RadimFišer)

MarekT

Pokud bych sestavoval žebříček nejlepších krátkometrážních animovaných filmů od Disneyho, nechyběl by tento v první pětce. Zajímavá variace na operu Vilém Tell v podání známých postaviček, které diriguje myšák Mickey. Ten mě zde překvapil svým chováním, takto zlý nebyl, ani nepamatuji. Zato Donald (stále ještě jinak vypadající) je spíš takový šibal, ač projeví typické znaky cholerika, jakým on je. Jejich spor mě baví i naponěkolikáté, když je mi vše z filmu známo. Též se mi líbí, jak pomocí vtipných situací se dostává celé vystoupení naprosté přesnosti. Závěrečná scéna, při které zní Čajkovského Bouře, je na poměry v animovaném filmu strhující, a nejen díky této části je historický status oprávněný... 100% ()

LuiCJ

Prvá animovaná groteska, prvý krát sa Mickey Mouse objavil v plnej (full-lenght) groteske vo farbe... V mnohých veciach je táto groteska prvá a je ozaj veľmi pekná. Príbeh nenudí, sú tu veľmi pekne zakomponované známe hudobné diela spojené s tradičními disneyovskými gagmi a výbornou animáciou. Zabavil som sa, pousmial - takéto kraťasy mohol Disney robiť už dávno. ()

anais

Jeden z nejlepších filmů s Myšákem Mickeym, které jsou založeny na hudební kompozici (Wilem Tell) která udává situace, jež se odehrávají na plátně. Je to celé naprosto krásné, nápadité a vrcholí to ve chvíli, kdy kapela pod myšákovým vedením hraje část Wilema Tella nazvanou Bouře. V tu chvíli se přižene opravdová Bouře a začne smršť všemožných vtipů, které dnes patří ke klasice žánru. ()

RadimFišer

Velice zajímavé a překvapivé scénky, snad později použité i v jiných filmech. Velice naplněné. Překvapí snad jen to, že Mickey Mouse je tentokrát v roli zlého a to se vůbec, ale vůbec v normálních jeho filmech nestává. Důvod proč je takový je kařer Donald, který si přiveze na jeho koncert vůz s jídlem a začne mu tam prát s píšťalou a nedá se odehnát. Je to takový vlezdookna. ()

majo25

74. diel zo série Mickey Mouse - a prvý originál farebný film o Mickeym (niektoré skoršie diely boli až dodatočne dokolorované). Mickey sa v ňom ako dirigent akéhosi dedinského orchestra snaží o kúštik kultúry. Ako sami uvidíte, veľmi mu to nepôjde, hlavne vďaka Donaldovi a jeho nespočetným píšťalkám, no a potom ešte kvôli tornádu. Škoda, že animák postrádal nejaký dej a točí sa len okolo hudby a situačných gagov s hudob. nástrojmi. 55% ()

• Přestože byly později "dobarveny" ještě dva dřívější černobílé filmy s Mickey Mousem, konkrétně Mickey's Service Station (1935) a Mickey's Kangaroo (1935), je tento snímek ryze prvním animovaným filmem s touto postavou, a to díky systému Technicolour. (LINKIN)
  • Ve chvíli, kdy známý dirigentArturo Toscanini film poprvé uviděl, byl z něj natolik nadšený, že se ihned vydal do promítací kabiny a prosil promítače, aby ho pustil znovu. (LINKIN)
  • Káčer Donald hrá na flautu skladbu "Turkey in a Straw". Rovnaká pieseň zaznela už v Steamboat Willie (1928). (LuiCJ)