Sam pracuje v reklamní agentuře a jen pomalu se vzpamatovává z náhlé smrti svého syna. Když se probírá chlapcovými věcmi, narazí na nahrávku, díky které se k synovi dostane daleko blíž a pozná ho i z jiné strany. Sam je úspěšný ředitel reklamní agentury. Osud mu však zasadí krutou ránu, když náhle zemře jeho syn Josh. Sam se snaží přežívat na lodi v přístavu, kde hledá útěchu na dně sklenky. Jednoho dne, když se probírá věcmi, které mu po synovi zbyly, narazí na krabici plnou demo nahrávek a textů ke skladbám, které Josh napsal. Díky nalezeným písním Sam pozná svého syna ještě lépe než dřív. Dokonce se je rozhodne zahrát v místním baru. Po krátkém vystoupení se dá dohromady s mladým Quentinem a společně založí kapelu Rudderless. Ta oběma, i když každému jinak, pomůže překonat těžké životní situace. (Cinemax)

easaque

-4* rozhodně zajímavý a netradiční film, který jen tak v americké produkci nenajdete a proto na něj narazíte jen na nezávislých festivalech. Přiznám se, že mi dlouho trvalo než jsem se k němu odhodlal, protože jsem čekal sentimentální příběh, který bude z nás ždímat emoce. Toho se nedočkáte a za to narazíte na jiné nečekané překvapení. V průběhu sledování zral jako víno a na konci si rozhodně své 4 hvězdy zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

nonick1

Režijní debut Wiliama H. Macyho, který byl zároveň spoluautorem scénáře - to tedy smekám..! Už dlouho jsem neviděl, aby tak "malý" film měl tak velký přesah - o skvělé muzice a nečekaně překvapivé změně v půlce filmu nemluvě. Jediná výtka tak směřuje pouze k českému názvu, který - na rozíl od původního "Rudderless" - o filmu nic nevypovídá. Zajímavé je, že W. H. Macy o pár let později sám zamlčel podstatnou skutečnost, související s podvody u přijímaček na amerických univerzitách - jeho manželka (ve filmu hraje Samovu manželku) byla dokonce odsouzena ke 14 dní vězení, 250 hodin veřejně prospěšných prací a pokutě 30. 000,- USD. ()

slunicko2

Unylá prérijní romance. 1) 46letý Billy Crudop (otec Sam) zpívá a hraje na kytaru docela pěkně, stejně jako 25letý Anton Yelchin (kytarista Quentin, který se snaží přimět Sama k veřejnému vystupování) a celá skupina Rudderless. Písničky jsou jednoduché, příjemné a odpovídají náladě zemědělské Země červených lidí. 2) 64letý William H. Macy (vlastník baru Trill) spolupracoval na scénáři, na produkci a po čtrnáctileté přestávce se podruhé v životě chopil i režisérské taktovky. 3) První hodina snímku je hrozně pomalá, všechno se táhne, jako kdybych šel tou oklahomskou prérií pěšky a sám. Zbylých svižnějších 45 minut to už nespraví. 4) Spoiler. Film se vůbec nezabývá tím, co Josh (Samův syn) udělal a proč to udělal. Chápu, že režisér se soustředil na prožitky otce, ale mně to tam prostě chybí. 5) Vlastně se mi nejvíc líbil bar Trill, kam můžete jen tak přijít s kytarou a první, co vám tam řeknou, je, abyste zapsali do notesu, co budete hrát. ()

jasse

Williama H. Macyho znám dobře jako herce, že se ujal režie tohoto filmu je zajímavé a myslím, že se mu jeho prvotina povedla. Kasovní neúspěch si doufejme může dovolit, snad mu to neubere chuti do dalších filmů. - Stejně jako rockwoman si nemyslím, že hromadní vrazi ve školách se rekrutují z rodin dobře postavených rodičů, i když rozvedených, ale chápajících, zajímajících se o své děti a platících školné. Tuto skutečnost o Joshovi se dozvíme až v druhé půlce filmu a je to poměrně šokující. O tom, jak něco takového dokáže obrátit život naruby nejen rodinám obětí, je tento film. Velkým plusem je vynikající herecké obsazení, a opravdu dobrá hudba od dua Simon Steadman a Charlton Pettus. Všechny písně zpívá nenápadný Billy Crudup sám (i Anton Yelchin samozřejmě, abych ho neopomenula). ()

Mr.Floyd

Na tento snímok som narazil úplnou náhodou v lietadle (skutočne nechápem kam ako sa Emirates dostanú k toľkým novým a aj mnohým málo známym filmom) a tak boli moje očakávania len minimálne. Otvorene priznávam, že ma film chytil od prvej minúty a po jeho skončení som bol viac než spokojný. Originálny námet je zapracovaný do prepracovaného deja a viacerých zápletiek, ktoré sú doprevádzané krásnou folkovou (a rockovou) hudbou. Postavy sú autentické a herecké výkony viac než solídne. Mne osobne imponoval predovšetkým Billy Crudup v roli trúchliaceho otca. Film navyše ponúka divákovi obrovskú morálnu dilemu a núti klásť si otázky, na ktoré len málokto pozná tie správne odpovede. Občas je skutočne ťažké vysporiadať sa s tragédiami, ktoré nám život predostrie a častokrát si musíme pomôcť samy. Nie však preto, že by nebolo nikoho, kto by bol ochotný pomôcť, ale preto, lebo to nikto iný nedokáže. Pokiaľ sa nemýlim tak je tento film režisérskym a scenáristickým debutom Williama H. Macyho, ktorý dokázal, že jeho talent a umenie sa neobdzedzujú len na herectvo. Ja osobne film doporučujem, avšak treba mať na pamäti, že ide o pomerne depresívny snímok, ktorý nám však dokazuje, že aj keď nám je najhoršie, vždy je tu nádej. Neočakávajte však žiaden veľký happy end a pokiaľ nemáte radi folkovú hudbu (alebo hudbu obecne) tak radšej zvoľte iný film. ()

• Na začátku filmu ve scénách na univerzitě je několikrát vidět název školy, například na plakátech a bráně u vchodu, tam stojí zkratka UCO, kterou používá University of Central Oklahoma. Později ve zprávách o střelbě na univerzitě je však napsáno, že se škola jmenuje Central Plains State University, což je v rozporu se zkratkou i nápisy v předchozích záběrech. (hansel97)
  • Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance v lednu 2014. (Terva)
  • Natáčení začalo 21. dubna roku 2013, filmovalo se ve městě Oklahoma City a Guthrie v USA. (willy1)