Ivan Trojan v černé komedii o jednom neobyčejném dni obyčejného normalizačního úředníka, který v opilosti podepsal Chartu 77, a díky tomu se stal hrdinou proti své vůli... Píše se rok 1980. Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na paty. A dnešek je vrcholem všeho! Odpoledne ho čeká návštěva u zubaře a trhání osmiček, což je něco, čeho se upřímně děsí. Než na to ale dojde, prožije celou řadu mnohem větších katastrof, proti kterým je trhání zubů učiněná legrace. Uzávěrka v práci, vdavekchtivá kolegyně, která prostě nepochopila, že šlo jen o flirt, šéfovo ultimátum ohledně odvolání podpisu Charty, doma prasklá stoupačka skrývající starou zrezivělou pistoli, nečekané otcovství patnáctiletého syna, které má vzít na sebe, a k tomu všemu všudypřítomný stín estébáka, který na něj byl nasazen. Prostě den blbec se vším všudy, kvůli kterému může buď přijít naprosto o vše, nebo díky kterému může konečně najít sám sebe! (Česká televize)

soldier.kopi

4 hvězdy tomu dam, protože na české poměry je to hodnej dobrej film. Holt když se všechno se*e take se všechno ser*. Mrzí mě akorát délka filmu,myslím si, že by film mohl být klidně o půl hodiny delší. Zakončí ovšem nebylo špatné. ()

marzzy

"Ty osmy jdou dneska ven, jasný?" Netýká se to jen tohoto filmu, týká se to většiny současných českých komedií a taky snímků Jiřího Stracha, je to mimo realitu. Chápu, že komedie nemusí být historickým popisem, ale obraz doby, vykreslení StB, to je jak z pohádky. Už tohle tomu hodně škodí, protože se moc tlačí na pilu, vtipný scény tam vznikají prakticky ze všeho, přitom by to mohlo fungovat, nápad není špatnej, ale vtipy, co zamrazí, tu vůbec nejsou. Ivan Trojan mi tady nesedí, není to poetika Dejvickýho divadla, kdy se jde lehce na hranu, tenhle film je až moc příjemnej, až moc "legrační", až moc nelogickej. Dodíval jsem se jen silou vůle, zase prostě takovej další díl seriálu Vyprávěj. A samozřejmě, tohle se u nás líbí... ()

rozika

5+1 hviezdička navrch. Veľmi realisticky vykreslené obdobie socializmu. " Pracovné nasadenie " v bytovom podniku bolo štandardým príkladom ako sa pracovalo v celom Československu. Kto nezažil - nepochopí. Smutné časy. Už nikdy viac. ()

Maratonec

Výborná komedie z totalitní doby, která se díky přehnaným a zvýšeným zveličování následujícich situací po osudném podpisu Charty 77 zvrhne k superabsurditě. Skvěle zahraný celou řadou našich hereckých špiček...Největší humorný moment v celém filmu pro mě byla situace, kdy Jiří Dvořák poučuje kamaráda Trojana po té, co se mu svěří, že jeho 15náctiletý syn zbouchl svoji doučovatelku ruštiny. Hláška: To si sakra nemohl vzít šprcky a hodí na stůl kondomy zn.TROJAN !!! ()

ptady

Dávám plný počet. Děj plný zvratů by vydal na tři filmy. Už jsem se dlouho tak nenasmál jako u tohoto filmu. Normálně u sledování filmů se občas koukám i do počítače, ale tentokrát jsem nemohl odlepit oči od televize. Jiřímu Strachovi tleskám. Jen tak dál. ()

Barila

Typicky česká hořko-sladká komedie s inteligentním humorem. Jiří Strach je opravdu mistrem televize. Kombinace Stracha a Epsteina fungovala výborně. Vkusně zasazeno do doby socialismu se všemi detaily. ()

Gmisiycs odpad!

Oceňuji práci tvůrců filmu, respektuji, že mu věnovali mnoho času, přesto je to odpad. Dost se stydím za české filmy v tomto duchu, zneužívající ústavní zákon, jenž zakazuje pochybovat. Komunistický odboj je nedotknutelný v zákonech, nikoliv tady. Děkuji. (PS: komunista nejsem) ()

malet

Když se sype, tak se sype. Symbolické čvachtání v hovnech dostalo rázem další dimenzi. Hořká "komedie". Kdo zažil ví, že to až taková sranda nebyla. Ještě, že už máme tu demokracii... Výborné herecké obsazení, škoda, že film nedostal větší prostor. Za mě 4**** ()

andreas_tool

Skoro 5*. Ale i čtyři jsou nadprůměr, a tenhle film je český nadprůměr. Zejména obsahem i formou, fakt mě to bavilo. A pravda je, že někdy se nejvíce bojíme vlastního strachu. Doporučuju. ()

koprovka69

Bolel mě zub, tak jsem mu pohrozil, že půjdeme k zubaři. Byl z toho úplně u vytržení.Nejvíc nás bolí strach. Komedie o tom, jaký to je bejt ve sračkách. Snad už toto nezažijeme! ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (viac)