Cirkus Bukowsky

Česko, (2013–2014), 10 h 25 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová (viac)

Jakmile se sebevražda milenky začne jevit jako vražda, je tu problém. Nestor Bukowsky přišel o práci, manželku, domov, jde po něm policie. Kriminalista Kuneš, který Nestora podezírá, má také problém. Musí nastoupit protialkoholní léčbu, jinak ho vyhodí z práce. Na rozdíl od nadřízených je přesvědčen, že Edita opravdu byla zavražděna. Místo nástupu na léčení se pouští do pátrání na vlastní pěst. Přes antipatie Bukowského a Kuneše je jasné, že jen jejich spojenectví může případ objasnit. Ale kdo byla vlastně Edita Tichá? Dcera kontroverzního podnikatele, úspěšná studentka nebo labilní manipulátorka? Ukazuje se, že ji nikdo neznal. Stopy vedou hned k několika milencům, okruh podezřelých je široký. Je vrahem neznámý stalker zahlcující Editu přívaly prasáckých SMS? Editin spolužák, profesionální aktivista, který zmizel den po její vraždě? Nebo dealer Prozac? Ostatně – ani policista Kuneš, ani Nestor Bukowsky nemají ve vztahu k Editě úplně čisté svědomí. Popravdě řečeno, kdyby Edita nebyla zavražděna, život Bukowského by byl zoufale nudný...

Výbuch karavanu rozmetá vánoční idylku a Bukowského plány na klidný život s Vesnou. Vražda Edity Tiché byla jen zástěrkou skutečného cíle. Nezbývá než zjistit, kdo a proč chce zabít Nestora Bukowského.
V dalších šesti dílech oceňovaného seriálu (cena za režii pro Jana Pachla a cena za střih pro Petra Pauera na mezinárodním festivalu BAR v Černé Hoře, cena AČK pro kameramana Marka Jandu, cena Zlatý ledňáček z Finále Plzeň za nejlepší TV DRAMA) se Nestor Bukowsky v podání Pavla Řezníčka spolu s parťákem Hynkem Čermákem alias detektivem Kunešem nakonec dopátrají pravdy. Než se tak ale stane, dostanou se oba do mnoha hraničních situací. Ponurá atmosféra, množství akčních scén i napínavých zápletek si nezadá s první sérií a hrdinové se během pátrání dostanou na neobvyklé lokace. Natáčelo se mimo jiné v industriálním prostředí Mostecké hnědouhelné pánve, v Gdaňském přístavu, či na studeném poloostrovu Hel. Jak se na správnou detektivní road movie sluší, zavede pátrání Bukowského hodně daleko od domova. Klíč k případu nakonec nalezne mnohem blíž, než by čekal... (Česká televize)

micud

Jako celovečerák by mi to asi vyhovovalo, takhle jsem se dost často nudila, je pravda, že je to po dlouhé době slušný detektivní seriál, ale odvázaná z toho nejsem. Čtvrtý a pátý díl mě celkem bavily, čekala jsem na konec, který mé nadšení tedy zazdil. Co se mi líbilo, byl Čermák jako policista-rebel. ()

Nakamura san

... až na toho zlýho Janderu,to je na český podmínky dost dobrý,konečně pochopily,že ty záběry z vejšky,skandinávci nedělaj jen kvůli tomu,že je to tam veliký,ale že to příběhu dodá spád(ale proboha,proč to ten Hajzlík Hanzlík hraje jako Janderu)... lepších 70% ... ()

Spike86

Atmosféra beznaděje, deprese a spiknutí celého světa proti hlavnímu hrdinovi. Noir. Nic, co bysme ještě neviděli. Trochu mi to stylizací připomínalo Maxe Payna. Hudba, filtry, flashbacky, syrovost, vnitřní monology. Na českou scénu, zejména pak seriálovou, to ale je poměrně unikum. Už jen to, že se nenatáčelo jen v Česku, ale i v Polsku, značí, že se nejedná jen o další papundeklový seriál, ale že to Česká televize myslí vážně. Kamera je pro mě rozporuplná, na jednu stranu se mi libí rozmáchlé letecké záběry à la severské kriminálky, ale na stranu druhou mě často iritovala ta ruční amatérská roztřesená hýbající se kamera. Z herců dokáže zaujmout hlavně Hynek Čermák. 70% ()

Lenny76

Pěkný seriál, který měl šmrnc, nechyběla akce, napětí, jen ten konec mohl být lepší. A také mínus za "neodolatelného" Řezníčka, kterému všechny ženy hned skočily do postele. ()

Epco

Čo sa týka miestnej serialovej sceny určite krok správnym smerom. Avšakaj napriek snahe tvorcov nie je to ešte stále to pravé orechové. Chcelo by to prepracovanejší príbeh kde hneď od začiatku nie je dané kto za koho kope, sem tam nejaký ten prekvapivý zvrat, aj keď by potešil aj nejaký neprekvapivý. A pokiaľ možno nenechávať po sebe neukončené odbočky a zbytočné postavy, aj keď tu je možnosť, že sa jedná iba o pripravu na druhu seriu. ()

Mates Hradecky

Na malé české poměry velmi slušný počin. Hanzlík si na konci kariéry konečně střihnul záporáka, Řezníček dostal šanci ukázat, že je herec a Čermák je dokonalý akční hrdina jak z komiksu. Škoda křečovitého vedení Dlouhého. Překrásně nasnímané podzimní děčínsko. A přes titulky chytlavá hudba. To vše na většinou krutě nudné veřejnoprávní TV. Tak tudy ano, přátelé! ()

lajkus

Zaprvé Bukowsky(i) se nesnaží kopírovat severské krimi-thrillery... Pokud chcete natočit nějaké temnější krimi, tak bude vždy vypadat seversky.... To je jako kecat, že Sedm je kopírka severské krimi.... Zadruhé Hynek Čermák je bůh.... Zatřetí dost chyb v tom, že postavy se dostanou kamkoli, např. hlavní hrdina je schopen si jentak chodit po docích, kde pracuje pár desítek dělníků a nikdo ho nezastaví a nezeptá se kdo kurva je. Trošku mi vadí akční muzika, opět používána v částech kdy se prd děje a postava třeba jen čte něco na papíře a finále nebylo dost napínavé.... Takže seriál za 4, ale jelikož český film (v tomto případě seroš) je vyprahlejší než Kuneš po ranní vopici nadsazuju na 5.... ()

bombastus

Podle oslavných komentářů a různých doporučení jsem teda čekala mnohem víc. Rozhodně mi tam nebyl nikdo sympatický, ani Nestor, ani jeho "parťák detektiv"....a už vůbec se mi nelíbilo mluvené slovo. Komentování, co si zrovna myslí se mi do serálu absolutně nehodilo a nějaké jeho myšlenkové pochody mě přišly zcela zcestné...Kdyby nebyly první díly tak utahaný dala bych víc hvězdiček... ()

SkeeveTulp

První série byla velmi milé překvapení. Sice žádný oskarový trhák, ale příjemná detektivka s prvky noir. Herci měli co hrát a hráli, fajn příběh, atmosféra, hudba, kamera... Bez váhání čtyři hvězdičky. Druhá série ale už byla podstatně horší. Děj by vystačil na jeden delší díl, některé postavy dost nepřesvědčivé a přehrávané, chování i hlavních hrdinů nelogické, místy až směšné a sebeparodující, a finále jak z katalogu filmových klišé. Takže ubírám na celkové tři hvězdičky. ()

Lovin

Konečně něco na co se dá koukat , je to seriál jaký češi ještě nevyprodukovali . Doufám , že nezůstane u dvou serií . Kuneš je zatím nejlepší českej polda celé kinematografie . ()

skrob

Stylově to připomíná severské krimi a to se mi líbí. Jediná vážná výhrada - finální díly obou sérií jsou bohužel blbě zkratkovité, bez napětí a umřou tam zbyteční lidi (zbyteční z hlediska příbehu). ()

shinlove

Po shlédnutí prvního "šestibloku" hodnotím nadprůměrně. Jak v oblasti žánru a seriálu, tak především v oblasti českého žánru a seriálu vůbec! Určitě nechci přidávat hvězdy jen za to, že se konečně u nás našlo pár schopných a chytrých hlav, které daly dohromady něco smysluplného. Realita je ovšem taková, že od průměrného hodnocení přidávám 15% právě proto, že tento seriál vznikl u nás! :) Přijde mi, že Jan Pachl hrál Maxe Payna, protože vnitřní monology Bukowského jsou hodně obdobné. Seriál nepřináší nic extra, "jen" a v českých seriálech bych měl spíš psát "JEN" skvělé výkony ústřední dvojky, záporáka Hanzlíka (zajímavá volba) a pevnou ruku scénáristy a režiséra, který přesně věděl, kam chce dojít a podařilo se! 4* ()

migl

Prvá séria mala celkom slušne našliapnuté,o to viac som bol sklamaný až znechutený druhou sériou. Nemôžem pochopiť ako mohli tento seriál takto dokurviť ,jedna hviezda ide z celkového dojmu nekompromisne dolu ()

Joachim36

První série je vynikající - dal bych klidně 5 hvězd. Druhá série si drží kvalitu do poloviny. Bohužel poslední 3 epizody a závěr samotný již tak exkluzivní není. Nejvíce mne iritovaly "sledovačky" v autech, kde Kuneš v nenápadném Land Roveru jezdí 5 metrů za sledovaným. Postupem času mne také začala lehce vadit ůvodní znělka a její grafické zpracování. Přes to všechno je to ale konečně koukatelná česká detektivka s vynikajícím řemeslným zpracováním. Doufám, že takovýchto počinů budeme na CT vídat více i do budoucna. ()

zekon

Nesleduji TV takže mě to minulo. Dostal jsem tip teď, 2016. Nechápu že to prošumělo kolem. Skvělý seriál, na naše poměry dost nadrůměr. Hynek Čermák je frajer a Michal Dlouhý ty parchanty má prostě v krvi :) Celá zápletka má hlavu a patu, jede to do cíle s nutností chtít další díl. Sranda cirkus to pěkně odlehčuje a Pavel Řezníček to pěkně udržuje v chodu. Skvělá práce. ()

Monditrade

Dobře provedený seriál .. občas trochu klišovité, ale jako celek to působí dobře. Člověk se i těší na další díly.. až to najednou končí. Sice bylo viděno na základě seriálu Rapl, který je ještě o dva levely výše. Ale je vidět, že se natáčení ujali lidé, kteří měli cash a rozum tam kde má být....jen tak dál.. ()

dauby

První řada průměrná, tři hvězdy. Druhá série je zoufale nudná, celou dobu jsem se nudil, jedna hvězda. Celkově slabé dvě hvězdy, tak 35% je až až. Režie bídná, herec v hlavní roli taky nic moc a scénář druhé série je tak prostinký, až je to směšné. Namátkou: proč by si vrah schovával balík peněz v bytě někoho jiného, když navíc ten někdo jiný má od toho bytu klíče? A takových pitomostí je tam víc. Hlavně je to ale neuvěřitelně rozvleklé. Těžké zkamání! ()

Martens14

Charismatický Hynek Čermák se prostě do takových krimi seriálu hodí víc, jak kterýkoliv jeho kolega z branže, prostě vynikající. Né už tak Pavel Řezníček, jako jeho nechtěný sparingpartner. ()