Co se škádlívá, rádo se mívá. Britský komediální seriál, jehož středobodem jsou dva stárnoucí gayové, kteří po osmačtyřiceti letech společného života tráví čas neustálým hašteřením (anglický výraz bitching to vystihuje mnohem lépe). Freddie (Ian McKellen) býval a stále je nepříliš známý herec, Stuart (Derek Jacobi) pracoval jako barman. Ansámbl doplňuje kamarádka Violet (Frances de la Tourová), která absolutně odmítá brát na vědomí svůj věk a nový soused v domě Ash (Iwan Rheon), mladík, který obrátí všem zúčastněným život naruby. Vedle výborně napsaného scénáře je hlavní devízou seriálu samozřejmě herecké obsazení, kdy především představitelé ústřední dvojice Ian McKellen a Derek Jacobi předvádějí – uchýlíme-li se k oblíbenému klišé, které je zde ale zcela na místě – doslova herecký koncert. (Česká televize)

Misabarry

První díl má na webu smíšené reakce - bud absolut ok či naopak ne a trochu zklamání, přesto tomu chtějí dát šanci co se v dalších dílech urodí. Derek je skvělý!!!, Ian někdy až moc teatrální ale docela to strhává na sebe (na natáčení měl nejvíce ovací a smíchu, i pro krásné klopýtání vtextu, přeřeky, zapomínání, atd, ale hrají odlišné charaktery, tedy k Freddiemu to patří 8-). Snad se taky dočkáme momentů, kdy Stuart pěkně zpraží Freddieho, nejen jeho jízlivých tichých poznámek, jinak byto bylo skoro jednostranné! Zbytek osazenstva spíš do kupy k ústřední dvojici. Přesto spontánní smích! "She speaks! Shit!" = Keep it comin´ = Čekat týden, chjo. / 1.ep. online :http://www.putlocker.com/file/E4FCADDAC58905B7# nebo http://www.youtube.com/watch?v=kivg7VqOZMc /2.ep. NAPROSTO ÚŽASNÁ (aneb potvrdilo se, co psali diváci z natáčení!) http://www.youtube.com/watch?v=D_qE0OQrxi4 Pokud si udrží latku, přihodím i hvězdu. A o Vánocích Christmas special 8-) ()

Baerdeller

Založené na slovních přestřelkách hlavních postav. Problém je, že to co říkají není vtipné, či jde o již xkrát opakovaný vtip (např. dáma v pokročilém věku se bojí znásilnění), který každý už předtím několikrát viděl/slyšel někde jinde... Je to plné prázdných míst a k tomu všichni herci (podotýkám, že ale schválně) velmi přehrávají. Jediné co tedy seriálu zůstává je základní premisa - vážení angličtí džentlmeni se chovají jako ty největší afektované buzny pod Sluncem. [Včetně využití všech stereotypů, které jsou o homosexuálech dostupné - (např. řasenka), že to občas vyznívá snad i trochu urážlivě.] A to se mi zdá na seriál málo. Jeden vtipný vtip na jeden díl, takže 1*. Po druhém díle to balím a dál nepokračuji. ()

Mordor

Léta jsem neviděl, obzvláště v tuzemské produkci, sitcom, ve kterém by to tak jiskřilo. Každý, kdo někdy zažil podobnou "tchýni" jako Ian McKellen, si musel díl, ve kterém je konfrontována, vyloženě užít. A jak to fungovalo před lety i v našich zemích - když se sejde správné obsazení kvalitních lidí, může být z banality výtečná zábava. ()

Sadova302b50

Pilot mi moc nešel mezi zuby, ale postupně si tenhle sitcom ke mně prokousal kladný vztah, speciálně hláškami podávané I. McKellenem. Mnoho gagů nebo point se opakuje, což hodnocení snižuje, naopak v každém díle bylo alespoň něco, kvůli čemu jsem se zasmála, až jsem mi zatřásl monitor. Docela jsem zvědavá na letošní novou sérii. Tři a půl hvězdy za sitcom, který mě dobře naladil. ()

hofiktom

Naprosto geniální herecké výkony obou hlavních hrdinů, protože celkově je scénář velmi klasický, v jejich podání jsou však role postarších partnetů skutečně fantastické. Tady se člověk baví jen když vidí jejich grimasy nebo narážky na toho druhého. Už se těším na druhou sérii, doufám, že bude podobně kvalitní jako první. 90%, doporučuju! ()

planetta

Vynikajúce. Vtipné. Chcem viac!!! Hlavná dvojica seriálu je skvelá, o tom niet pochýb, ale mňa najviac baví nymfomanka Violet a stará Penelope, ktorej mohli dať v tomto bravurnom britskom sitcome oveľa viac priestoru. ()

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

07.09.2013

Putování Středozemí má definitivně za sebou a zatímco čekáme na X-Men: Days of Future Past a další sezónu výtečného sitcomu Vicious, ve kterém „Gandalf" hraje s Derekem Jacobim obstarožné… (viac)