Making a Splash

všetky plagáty
Krátkometrážny
Veľká Británia, 1984, 25 min

Estetická obrazová mozaika Petera Greenawaya predstavuje symbiózu medzi strihom a hudbou Michaela Nymana. Umelecky tematizuje vodné hrátky v dvojiciach ako "obojživelníky a voda", "deti a voda" a "skupina synchronizovaných aquabel a voda". (ash99)

darkrobyk

Perfekcionista Greenaway a magie vody. Čarokrásná hudba M.Nymana připomene jeho plodnou a nádhernou spolupráci s vizuálním excentrikem. Na svobodomyslného režiséra skromně úplné nahoty, kterou ale nakonec do pár záběrů stejně propašoval. ()

honajz2

Oslava vody a života. Ale hlavně teda vody. Člověk by ani nepoznal, že to je od Greenawaye, jelikož tu není nic perverzního nebo nechutného (zase to vzniklo v začátcích jeho celovečeráků, to se držel na úzdě), ale celé je to pěkně natočené, sestříhané, Nymanova hudba se tam skvěle hodí a v začátku jde dokonce do rytmu se střídáním záběrů. Jen mi přijde, že ta úvodní část, kde jsou ryby a žáby, že mohla trvat déle a díky tomu by to podle mě i líp ve finále vyznělo. 4* ()

Aquarius

Na Greenawaya dosť jednoduchá a úprimná oslava vody a života. Hudba Michaela Nymana je to najlepšie z celého filmu a možno tá najlepšia vec, akú kedy zložil. ()

Brasi

Dokonalá reklama na vodu a hravost, k níž z podstaty vybízí. Nedá mi to, abych taky nezmínil perfektní (Nymanovsky klasicky pohlcující) hudbu. Jdu si zaplavat. :) ()