Milenci ze severního pólu

• Česko Milenci z polárního kruhu (festivalový názov) (viac)

Anna a Otto se potkají ve škole jednoho dne poté, co Annin otec zemřel a její matka se vdala za Ottova otce. Vztah mezi nimi nakonec přeroste v lásku, kterou však před okolím skrývají. Po čase se jejich cesty rozdělí a každý se vydá jinam. Jejich životy se tak stávají kruhem, který se uzavírá na severním pólu, kam oba milenci neodvratně směřují... (oficiálny text distribútora)

lineker

Oproti Sex a Lucia méně otevřené, více interní ( intimní ). Naopak příběhem opět dosahuje Julio do nejvyšších pater. A takové lovestory by mělo dát možnost divákovi většího prostoru při pohledu do duše hlavních hrdinů ( i když je sledujeme prakticky od dětství ). To mne u "Milenců" chybělo. Nedokázal jsem najít stoprocentní ztotožnění s jejich postavami. Při této konstelaci, potom může i ten artový vizuál působit lehce ošuntěle. ()

Nag0

Až po vzhliadnutí zisťujem, že tento film mal toho istého režiséra ako Sex a Lucia. Počas sledovania som si aj povedal, že mi to príde povedomé. Keďže je to španielsky film, prepojenie s Luciou bolo zrejmé a napokon to všetko do seba zapadlo. Aká to náhoda všakže, práve pri tomto filme. Ako predchodca mi celé vyústenie ale neprišlo až tak premyslené, a dej celkovo bol o niečo slabší ako u neskoršieho Medema. ()

Sejkorka

Zajímavý scénář, příběh přitažený za vlasy. Možnost volby happy end / sad end ? Opravdu byl děda z Finska účastníkem občanské války ve Španělsku (tj. Byl ročník nejméně 1916, v době, kdy se odehrává film, by mu bylo minimálně 90. A co to Ottovo letadlo ? Doletělo by ze Španělska k polárnímu kruhu? A jak by vysvětlil, proč tam letěl. Atd., atd. U takového filmu by měl člověk přemýšlet o jiných věcech …. ()

Mezerník

Nečekaně chladné - jako ten polární kruh. Dobré nápady, které ale bohužel nefungovaly, působilo to příliš akademicky. Ne, tohle není druhý Sex a Lucía, ani třeba Amélie. ()