Ludva

(študentský film)

Dokumentaristický snímek, ve kterém se divák může dozvědět o těžkém životě jedné osoby. Hlavní postavou se zde stal Ludvík Doležal, uvidíte zde jeho výpověď ze života, který se odehrává ve starých ruinách nedaleko obce Skřivany. Po shlédnutí dokumentu možná i vy přehodnotíte smysl vašeho života (oficiálny text distribútora)

juta

Ludvu už jsem jednou zahlídl v Bydžově, jak jede někam na kole. Možná vypadá jako čert, ale podle dokumentů, nebo reportáží, které jsem o něm viděl jde o nekonfliktního, "normálního" člověka, který žije poklidně v ruině a pálí bordel... ()

FILMOVKA

Od chvíle vzinku tohoto snímku je Ludvík Doležal asi jeden z nejznámějších bezdomovců v Evropě. Film se už objevil v několika zahraničních médiích a napsalo se o něm spoustu článků. Lidé o něm tvrdí, že je blázen, a že se potírá popelem. V dokumentu se ale dozvíte opak. Škoda jen je, že snímek nemá takovou váhu. Šlo by z toho vykřesat mnohem víc. Barvy, víc střihů na okolí nebo jeho činnost během dne. ()

Radko

Na film som naďabil vďaka správe z internetového vydania denníka SME. http://www.sme.sk/c/7189207/najspinavsi-muz-europy-je-cech-bezdomovec-ludva.html. Súčasťou článku je totiž aj krátky portrét osamele žijúceho muža, obývajúceho rozsiahlu opustenú tehlovú továrničku. pomerne Popolový muž rozpráva o svojom údele a výrobe drôtov z pálenia všetkého, čo mu príde pod ruku. Kontrastne a neprirodzene v porovnaní s Ludvovou tvárou, z čierňavy ktorej žiaria len červenobiele oči, jazyk a uši pôsobí jeho čistý psík. Až by sa zdalo, že chudák Ludva bol pre potreby filmu trochu domaľovaný. Nech je ako chce, krátka minutáž je výhodou. O popolvárovi sa z jeho rozprávania dozvie divák všetko potrebné. Nevznikol tak ďalší z neznesiteľne dlhých predstavení outsiderov na okraji spoločnosti. Zároveň pračudesný výzor hrdinu a jeho profily tváre v pozadí s dymovou clonou zanechajú v prijímateľoch výraznú stopu, ktorá nestihne zovšednieť. Záverečný apel vyznieva v celkovom kontexte ako zbytočná bodka, varujúca pred podobným osudom. Pred osudom iným, ako žije väčšinová spoločnosť. 65% ()