Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (90)

If I Should Fall from Grace with God (2017) (S05E07)

Že bych z toho byl nějak vystříkaný, to se říct nedá. Každopádně nám alespoň vymizely flashbacky a dozvěděli jsme se něco nového o Terrym. Pořád je na čem pracovat. ()

Horses (2017) (S05E08)

Čtyři hvězdy dávám, protože konečně za sebou máme natahovanou telenovelu s názvem Abby. Jinak to byla nuda jako vždy. Nad vodou mě drží domněnka, že se v budoucnu bude více řešit Barnes a FBI. Aspoň kurva doufám. ()

Pan Štístko (2017) (S05E09)

Dá se to považovat za spokojenost. Jen mě mrzí, že Rayovi nikdy nevydržela žádná dobrá kunda. ()

Bob stavitel (2017) (S05E10)

Zpátky do nudných kolejí. Ani vizuální stránka prostředí psožrouta nepomohla. A záležitost s pérem mi přišla dost umělá, aby tvůrci nahnali čas do stopáže. ()

Michael (2017) (S05E11)

Opět nuda a předvídatelný závěr, avšak dvě věty znamenají, že omáčka by mohla trochu změnit svoji konzistenci. "You fucked me for the last time. I'm gonna get you, Raymond." ()

Time Takes a Cigarette (2017) (S05E12)

Nic, co bych neočekával. Žádný moment překvapení, žádné vyvrcholení. Slabota. ()

Season 6 (2018) (S06)

Potenciál byl obrovský (změna prostředí, nové postavy). Za mě rozhodně nenaplněn. Nemůžu si pomoct, ale seriál měl skončit dvě série zpátky. Světlé momenty byly, ale šance, že bude sedmá série lepší nebo alespoň stejná, je mizivá. ()

Staten Island, Part One (2018) (S06E01)

Změna prostředí je vítaná, ale zatím pokračujeme tam, kde jsme skončili. Potenciál tu je. ()

Staten Island, Part Two (2018) (S06E02)

Ne. My se prostě ničeho nového nedočkáme. Mickeymu to vyšlo a Bunchy je s ním. Zase jsem doplatil na svoji vlastní naivitu. ()

He Be Tight. He Be Mean. (2018) (S06E03)

Logiku seriálu nechápu už hodně dlouho, na to jsem si zvykl. Nic nového se nestalo, ale příští epizoda by mohla být aspoň o chlup lepší. Jestli tohohle twistu tvůrci nevyužijí, tak už nevím. ()

Pudge (2018) (S06E04)

No nakonec to o ten chlup lepší bylo. Ale fakt jen o ten chlup. Na druhou stranu, tady má předvídavost skončila. Nemám tušení, co tvůrci plánují dál, takže teď budu možná trochu benevolentnější. ()

Ellis Island (2018) (S06E05)

Asi nejnudnější epizoda série, avšak na snížení hodnocení to ještě není. Atmosféra naznačuje, že se každou chvilkou něco stane, ale furt nic a nic. Závěrečnou "nečekanou" scénu nepočítám, Ray snad začne drbat už i chlapy. ()

Dívka jménem Maria (2018) (S06E06)

Bohužel, (souhlasím s Necrotongue) dvojce Bunchy a Mickey zbytečně seriál kazí. Přišel čas, aby jeden z nich zdechl. ()

The 1-3-2 (2018) (S06E07)

Achjo. Psal bych nejradši dokola stejný komentář. Ať už se něco stane, prosím. ()

Who Once Was Dead (2018) (S06E08)

Za depresivní konec dávám hvězdu navíc. Hurá. Jsme na chvilku pryč od stereotypu. ()

Dream On (2018) (S06E09)

Tvůrci u posledních dvou dílu vsadili na temné konce s kvalitní doprovodnou hudbou. Daří se, ale poslední dvě minuty příště neutáhnou všechno. ()

Baby (2018) (S06E10)

Průběh byl na úrovni kvality této série, akorát od závěru jsem asi čekal něco víc. Škoda. ()

Never Gonna Give You Up (2019) (S06E11)

Ačkoliv bylo dost akcí předvídatelných, řádění Donovanů v jednom týmu potěšilo. Jen se bojím, že poslední epizoda už bude jen aftermath. To nejlepší máme podle mě za sebou. ()

The Dead (2019) (S06E12)

O zbytečnosti této epizody se nedá diskutovat, každopádně cením prvních 5 minut na zahradě. Tak by měla vypadat rodinná neděle. ()

Season 7 (2019) (S07)

Poslední epizody zachránily tu stereotypní nudu v první polovině. Cením flashbacky (s těmi v páté sérii se tyhle nemůžou rovnat), v těchto jsme se aspoň něco dozvěděli. Ale postavy měly zkrátka vymírat dřív a ne v závěru. A mělo jich být víc. Nebudu je jmenovat, ale všichni si dokážeme představit kdo. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)