The Battery

• Austrália The Battery (viac)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

Rob Roy

Nejlepší micro budget indie od Bellflower. Definice toho, proč mám rád americkou nezávislou scénu. Kvůli filmům jako je tenhle. Nejlépe zpracovaná zombie tematika za poslední roky, dokonalej soundtrack (v žebříčku Sight and Sound se umístil lépe než OST k posledním Coenům nebo Broken Circle Breakdown) a nečekaně solidní herci - hlavně v podání samotného režiséra. ()

Astaroth12

Ben a Mickey cestujú spolu po mestách a domoch ktoré sú zdanlivo opustené a sem tam sa zjaví zombie.Tú sa stretli dve veľmi odlišné povahy.Ben je zásadový realista a dosť srandovný týpek a Mickey je vážny chalan ktorý hľadá lepšie dny.Mickey raz nájde vysielaciu a z nej sa začnú ozývať ľudské hlasy a Mickey sa im prihovorí a chce sa dostať k ním ale jeden s tých hlasov mu povie aby ich nehľadal a že nie sú vítaný.Ale Mickeymu to nedá a stále po tom pátra.Veľmi zábavné oživenie v zombie žánri aj keď v tomto prípade zombie hrajú druhé husle.Film sa hlavne zameriava na hlavné postavy ako sa vyrovnávajú zo skutočnosťou že sa ocitli v zombie svete kde môžu prežiť len tí silný.Veľmi ma bavil Ben ktorý bol veľmi srandovný a bavil som sa na ňom parádne.Pripomínalo mi to Zombieland.len tam bolo o niečo viac srandy a aj vynikajúcich trikov,tak tento film ich nemá.Ten koniec ma nepotešil,čakal som že to skončí ináč a zaujímavejšie,škoda nestalo sa tak. ()

lennyd

Ben a Mickey jsou jedněmi z mála přeživších, zbytek lidstva se proměnil v krvežíznivé zombíky. A tak Ben s Mickeym cestují z místa na místa, sem tam přespí v opuštěném domě nebo autě, hledajíce známky dalších přeživších. Jednoho dne se Mickeymu podaří zachytit vysílání, ze kterého zjistí, že nedaleko žije komunita žijících lidí. Když se vmísí do přenosu, je jim nevybíravými slovy naznačeno, ať se drží dál. Ale Mickey je přesvědčen, že jedině připojením ke zbytku lidí mohou přežít. Ben ale jeho názor nesdílí ... Z počátku film působil hodně naturalisticky a zajímavě - oba hrdinové jsou obyčejní kluci, které katastrofa zastihla zcela nepřipravené, a tak prostě jen cestují sem tam (a zombíkům se radši vyhýbají, než s nimi bojují) - jaká to změna proti ostatním podobným filmům, kde se den po katastrofě z obyčejných lidí stávají nabušení vojáci (např. tady). Jenže postupem času mi nepřítomnost akce začala kapku vadit, a věčné filozofování obou (sportovců) mně začalo nudit. Nicméně vše se v dobré obrátilo (pro diváka - pro protagonisty moc ne-e) a konec je přece jen docela zajímavý a neokoukaný. Plus dávám také za hudební doprovod... ()

darkrobyk

Tak nevím, ale asi jsem nebyl patřičně naladěn. Horror ne, pár vtipných scének ano. Jenže bezvýchodnost, tíseň a vidina špatného konce vše přebily. Zpočátku prosluněná road movie (lesy, voda, chytání ryb, příjemná muzika, zdánlivá bezstarostnost, jen vzácné sejmutí unaveného zombíka) se promění v boj o život. A samozřejmě, v nejtěžších chvílích, kdy by si měli všichni pomáhat, se přeživší mění v ultrasvině. Postupně mi bylo z filmu smutněji a smutněji (to proto, že jsem čekal komedii, klidně černočernou, ale řachavou) a při nekonečné scéně v autě jsem se modlil, abych už měl film za sebou. Tíživé existenciální drama.... ale potěšilo mě, že zombie byly pomalé jak za starých časů. ()

Havaj8

Začlo to jako takovej amatérskej walking dead se dvěma borcema. Všechno v pohodě, rabovačky, cigára a chlast zadarmo. Až v tý druhý půlce přišlo něco velkýho. Vedlejší kontakt, kterej sice svojí roli měl, ale byl jinak naprosto nevyužitej, což je škoda, čekal sem něco osobnějšího. Ale na druhou stranu s těma dvěma začnete prožívat to co oni, tu celkem prekérní situaci. A pořád čekáte kdo jim pomůže, jak to dopadne, něco zkusit udělat, a nakonec to vyústění bylo slabý, takže zklamání, ale jako béčko to ušlo. ()

• Ve scéně v autě byla v láhvi s nasbíranou tekutinou pravá moč. (Zorlac)
  • Masturbační scéna v autě nahradila původně plánovanou scénu, kterou byl pokus o znásilnění zombie. (Zorlac)
  • Film vyhrál diváckou cenu na třech žánrových festivalech. (Rob Roy)