Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Sejkorka

70% se zaokrouhlením dolů. Je to pěkný příběh, ale některé věci jsou takové nedotažené. Možná je to tím, že nejsem Američan a mnohým věcem nemůžu rozumět. ()

evita_

Vzťahy medzi rodičmi a deťmi bývajú niekedy celkom komplikované. O to viac, ak je tatík hrdý a trocha despotický sudca a syn , ktorý si povedal, že mu dokáže, že je lepší (zhodou okolností úspešný právnik). No a život niekedy zamieša karty tak, že tatík zrazu potrebuje synovu pomoc, aj keď o ňu v zásade nestojí. Postupne máme možnosť pochopiť konania jednotlivých postáv, ich správanie, s ktorým samozrejme nie vždy súhlasíme. Ale to nie je ani cieľom. Fantasticky zahraté, s vynikajúcim obsahom z prostredia súdnej siene. Milovníci filmov z prostredia súdnictva si prídu na svoje, aj keď veľmi dôležitú časť filmu tvorí práve vzťah medzi otcom a synom. ()

wheelie

Podle mého názoru jednoznačně nedoceněný film se silným příběhem, skvělými hereckými výkony i hudebním podkresem (jako ochutnávku doporučuji skladbu od Bon Iver - Holocene). Excelentní drama, kde oba Robertové (Downey Jr. a Duvall) dokonale demonstrují, jak složitý a přitom jednoduchý může být vztah otce a syna. Oba také jasně potvrzují, proč patří mezi elitu svého oboru. 5/5! ()

janececek

Ač jsem si Soudce představoval trochu jinak, jedná se o příjemně zpracované rodinné/soudní drama, které je vyprávěno překvapivě lidsky. Velmi fajn podívaná. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr