Crash testy Richarda Hammonda

• Česko Rychlokurs Richarda Hammonda (viac)

Richard Hammond představuje a testuje sílu těch největších a nejsilnějších motorových vozidel naší planety. (oficiálny text distribútora)

xpaja

O něco horší než http://www.csfd.cz/film/295327-technicke-souvislosti/ . Ale ústřední myšlenka a vzezření serie je podobné. Jde o silně technicko-populární pořad, který se snaží přiblížit cílovému publiku (především typickým teenagerům, kteří by o něco takového jinak neprojevili zájem) zajímavé stroje se kterými se běžně nesetkáte. Dávám --- == 70 % == --- . PS: Ten název je celkem zavádějící. ()

Big Bear

Hammonda který je 1/3 slavné trojice legendárního Top Gearu (britského, né té americké šaškárny) mám rád. Jeho humor mi sedí. Je fajn, že jak Jeremy, James (toho obzvlášť žeru) tak i Richard mají své śolové projetky. Ačkoliv kolikrát s auty vůbec nesouvisí, hoši tam vnáší své vtípky a průpovídky, což z dokumenty dělá lepšími. Tohle není Hammondův jediný projekt, lae stejně jako ostatní patří k mým oblíbeným. * * * * ()

kenkaku

“Crash testy Richarda Hammonda”… to doprdele neumíte vzít do ruky slovník, když už máte angličtinu na úrovni Francouze z venkova? “Crash course” opravdu není kurz jak se (nebo něco) rozmlátit (i když Hammond je na to tak trochu expert), ale doslovně “krátký, intenzivní kurz”, tedy: Rychlokurs. Ze (zatím) dvou řad seriálu jsem viděl jen první epizodu první řady: Rychlokurz na tank Abrams. Nebylo to kulervoucí, ale rozhodně zábavnější než jiné pokusy. Hodnocení celého pořadu tedy zatím vynechám. Zmíněná první epizoda ****.  ()

char_t

Odpad pro toho pitomce, kdo přeložil "Crash course" (rychlokurz) jako "Crash testy". Jak může názvy pořadů překládat někdo, kdo zaprvé neumí otevřít slovník a zadruhé neviděl ani minutu pořadu? Jinak... První série celkem zajímavá. Parádní exkurze do práce jednotlivých členů posádky tanku, i ostatní stroje nevídáte zrovna denně. Druhá řada pak o kus slabší - těžké stroje nahradila ne tak zajímavá zaměstnání - práci v boxech formule si dovedeme představit (vyměnit kolo, dolejt benzín...), stejně tak sběrač hadů nepotřebuje zrovna vysokou. A vysvětlení práce raketových vědců z posledního dílů naopak do 30 minut nenarvete a už vůbec ne tak, aby to bylo zajímavé pro kameru a pochopitelné pro běžného diváka. Výsledkem je dost nudná řada. ||| 1.série 70% ||| 2.série 30% ()