Rodinný víkend

• Česko Rodinný víkend (viac)

Emily aj jej traja súrodenci sa sťažujú na nedostatok pozornosti, pretože rodičia ich prehliadajú ako vzduch. Keď si rodina nevšime ďalšiu dôležitú udalosť v jej živote, šestnásťročná Emily sa vzbúri. Všetkého má po krk a usúdi, že rodinné vzťahy zúfalo potrebujú reštart. Rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk, omámi matku aj otca liekmi, pripúta ich k stoličke a počas „rodinného víkendu“ sa ich pokúsi prevychovať.  Ich matka pohltená prácou a roztržitý otec - umelec si pomaly začínajú uvedomovať, ako svojím samoľúbym správaním zničili deťom šťastný domov, ktorý sa im kedysi podarilo vybudovať. (TV JOJ)

Icefist

V Rodinném víkendu nechybí tradiční autorská berlička, kdy postavy jsou téměř do jednoho ujetí magoři. Každý jiným způsobem, ale normálnost aby divák pohledal. A když jsou karty takto rozdány, to se pak film vyrábí snáze. Ne vždy se to podaří uhrát do koukatelného výsledku, ale zde ano. Zápletka je jednoduchá, ovšem s přimhouřenýma očima si podobnou dokážu představit i v reálu. Zasmějete se určitě a o to tu šlo především. 80 % Oblíbená část- Mickeyho řeč s maňáskem ()

Lacike

Dosť drsná terapia jednej totálne švihlej a nefunkčnej rodinky. K dokonalosti tomu chýba len tragické vyústenie, ktoré by pôsobilo prirodzenejšie. Hlavným kladom sú fakt zaujímavo napísané a obsadené postavy. Každý z nich bol svojský magor aký sa len tak nevidí. Najviac ma bavila mladučká Joye Kingová, ktorá prehrávala postavy z neprístupných filmov od Scorseseho, Tarantina alebo Kubricka. Hlavná hrdinka Olesja Rulinová bola zase neskutočne sexi. Rodičia idioti na odstrel. A bratia vtipní. Za jedno pozretie to rozhodne stojí. Len tomu fakt chýba na niečo viac. Pôsobí to ako super nápad, ktorý tak úplne nevyťažili. 6/10. ()

Pilda17

Taková "povedená" rodinka, každý je svým způsobem docela ujetý. Family Weekend je svým způsobem originální zábavná komedie. Divák místy pocítí i emoce a pokud stejně jako já nemá dokonalou rodinu, tak mu film sedne od začátku. Určitě by mnoho z nás chtělo udělat to, co udělala Emily. Ze všeho nejvíce však musím vyzdvihnout herecký výkon mladé Joey King, která svými gesty a scény bavila, určitě v sobě má herecký talent a v budoucnosti o sobě dá ještě vědět. Jsem s touto komedií nadmíru spokojený, na takové odpolední odreagování a pobavení parádní film .. 7/10 = 78% ()

Johnny.ARN

Film klasika. Nefungujúca rodina a vtipná snaha ich opäť spojiť. Čo je ale plus sú dve veci. Vedeli ste, že v USA sa dá závodne skákať cez švihadlo? Opäť mám o niečo viac rozšírené obzory. A tá druhá bola tá mladá Ruska ako hlavná hrdinka. Tá bola tak zlatá, tak pekná a tak prirodzená, žeby som s ňou rád videl aj iné filmy. 1 z 5 ()

Krissty

Čekala jsem to mnohem horší, takže jsem velmi mile překvapená. Potěšilo mě, že to bylo všechno docela uvěřitelné. Už jsem se bála, že to skončí stoprocentním happyendem, což se ale nestalo a to je u mě bodík navíc. Líbilo se mi, že každý tu byl svým originálním způsobem ujetý, protože, přiznejme si to, kdo z nás je úplně normální? Každý máme něco. Nebo aspoň doufám, že v tom nejsem sama. Joey King byla fantastická, asi se na ni začnu trošku zaměřovat. ()

• Olesyn Rulin bola v čase natáčania filmu o osem rokov staršia ako jej postava 16-ročnej Emily. (Tony DiNozzo)